آموزش ضبط اسکرین شات و ویدیو در پلی استیشن ۵

ضبط اسکرین شات و ویدیو در پلی استیشن 5

زمانی که کمپانی سونی دکمه Create کنترلرهای DualShock 4 کنسول PlayStation 4 را معرفی کرد، ضبط اسکرین شات و ویدیو در پلی استیشن ۵ آسان شد. با اینکه رابط کاربری PS5 با PS4 کمی فرق دارد اما دکمه Create کنترلر DualSense کنسول PlayStation 5 نیز همان هدف را دارد.در ادامه با نحوه اسکرین ‌شات گرفتن و ضبط کلیپ ویدیویی و سپس نحوه اشتراک ‌گذاری آن‌ها آشنا خواهید شد.

نحوه اسکرین ‌‌شات گرفتن و ضبط ویدیو

دکمه Create را بزنید. این دکمه در سمت چپ تاچ‌ پد قرار دارد و با یک علامت «سه خطی» مشخص شده است.
برای ثبت یک عکس ثابت گزینه Take Screenshot و برای ضبط ویدیو کلیپ گزینه Record Video را انتخاب کنید. PS5 به شما امکان می‌دهد که بازی‌ها را به مدت ۶۰ دقیقه ضبط کنید.

همین! اما هنوز هم این سوال پیش می‌آید که حالا با اسکرین‌ شات‌ها و ویدیو کلیپ‌ها چه‌ کار کنیم؟

نحوه اشتراک ‌گذاری یا کپی کردن اسکرین ‌شات‌ها و ویدیوها

اسکرین‌ شات‌ها و ویدیوها در کنسول PS5 تان ذخیره می‌شوند، بنابراین اگر می‌خواهید آن‌ها را به صورت آنلاین ارسال کنید و یا کاری با آن‌ها انجام دهید باید گام دیگری بردارید. در ادامه نحوه انجام این کار، توضیح داده شده است.

  • با فشردن دکمه PlayStation و انتخاب Home به صفحه اصلی کنسول بروید.
  • در زیر برگه Games، گزینه Media Library قرار دارد که باید آن را باز کنید (این گزینه با برگه Media فرق دارد و برای مدیریت محتوای عکس برداری یا فیلم‌برداری شده استفاده می‌شود.
    اسکرین ‌شات یا ویدیو کلیپی که می‌خواهید اشتراک‌ گذاری کنید را انتخاب نمایید. شما می‌توانید هر یک از آن‌ها را به ‌طور جداگانه انتخاب کنید و یا با فشردن آیکون سمت چپشان که علامت تایید را فعال می‌کند چند رسانه را به ‌طور همزمان انتخاب نمایید.
  • اگر یک کلیپ‌ ویدیویی را به صورت جداگانه انتخاب کرده‌ اید، می‌توانید با کلیک کردن بر روی آیکون قلم‌مو پس از بارگیری ویدیو آن را برش دهید. در واقع با این گزینه می‌توانید ویدیو را ویرایش نمایید.
  • برای اشتراک ‌گذاری یک اسکرین شات یا ویدیو، روی آیکون فلش منحنی کلیک کنید و اگر می‌خواهید چند مورد را به طور همزمان اشتراک ‌گذاری نمایید دکمه Share را بزنید.
ضبط اسکرین شات و ویدیو در پلی استیشن 5
نحوه اشتراک ‌گذاری یا کپی کردن اسکرین ‌شات‌ها و ویدیوها

گزینه دیگر کپی کردن این موارد در یک درایو USB است. اگر می‌خواهید فقط یک تصویر یا کلیپ اختصاصی را کپی کنید، زیر دکمه سه‌ نقطه گزینه مورد نظر خود را خواهید یافت و اگر می‌خواهید چند محتوا را به طور همزمان کپی کنید به سادگی دکمه « Copy to USB Media Device» را بزنید. سپس آن را تایید کنید و بدین ترتیب کنسول PS5، رسانه‌های ضبط شده‌تان را به درایو USB متصل به دستگاه منتقل می‌کند.

می‌توانید این رسانه‌ها را به شبکه پلی ‌استیشن/PSN، توییتر/Twitter و یا یوتوب/YouTube ارسال کنید. اگر اکانت‌های توییتر و یوتوبتان را به اکانت PSNتان لینک کنید، می‌توانید فورا اسکرین‌ شات‌ها و کلیپ‌های ویدیویی را در آن برنامه‌ها پست کنید. حالا وقت آن رسیده تا مهارت‌های S-rank خود را نشان دهید.

منبع: PCMag

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =