جزئیات آپدیت ۱.۰۹ بازی Injustice 2 کمپانی NetherRealm Studios

بازی Injustice 2 کمپانی NetherRealm Studios

محصول جدید استودیو ندرلم (NetherRealm) یعنی بازی Injustice 2 کمپانی NetherRealm Studios ، از راه رسیده تا همهی تابوهایی که سالها این ژانر را درگیر خود کرده بودند را بشکند. اما به چه دلیل؟
اول از همه باید گفت که این بازی اثری است با درونمایه بسیار ژرف و گسترده یا اگر بخواهیم بیشتر توضیح دهیم باید بگوییم که بازی انواع روشهای مبارزه را در این عنوان گنجانده است و در کنار این باید تعداد بالای کاراکترها و قهرمانان دنیای جذاب دیسی را هم اضافه کنید که در بهترین حالت و با دقیقترین جزییات طراحی شدهاند.

بازی Injustice 2 کمپانی NetherRealm Studios
عکس بازی Injustice 2 کمپانی NetherRealm Studios

از همان ابتدا که صنعت بازیهای ویدیویی شکلی سازمان یافته به خود گرفت تا به امروز بازی‌های مبارزه‌ای یا (Fighting)، از محبوبترین ژانرهای این صنعت بزرگ بوده که با گذشت سالیان متعدد در شکلها و قالبهای مختلف عرضه شده است. در این میان میتوان به سری بازیهای پرطرفدار Mortal Kombatو دو بازی نوستالژی و محبوب Tekken و Street Fighter اشاره کرد. حتی همین چندی پیش بود که مجموعه مبارز خیابانی (Street Fighter) سی سالگی خود را با عرضه کالکشنی از دوازده عنوان این مجموعه جشن گرفت.
اما نکته ای که نمیتوانیم پنهانش کنیم و کمو بیش در تمام عناوین این سبک به چشم میخورد، پیشروی آهسته ی بازیهای ژانر مبارزه و فایتینگ در توسعه آنها است. هر چند جان مایه بازیهای مبارزهای این است که دو کاراکتر را انتخاب کرده و به مبارزه بپردازیم اما باید پذیرفت که این اصل پس از سپری شدن مدتی و برگزاری چند راند مبارزه خیلی زود برای آن دسته از بازیکنانی که تنها به هدف سرگرمی به سراغ این سبک از بازی Playstation آمده اند نه تنها تکراری میشد بلکه بازیکن را دلزده نیز میکرد.

از طرف دیگر نکتهی دیگری موجب پیشروی این بازیها در مسیری یک طرفه میشد و به عبارت بهتر این سبک را تبدیل به سبکی تک بعدی کرده بود، به گوشه رانده شدن بخش داستانی یا تک‌نفره بود. در واقع به این بخش آن طور که باید بها داده نمیشد و در بیش‌تر عناوینی که از این سبک شاهد بودیم تنها به عنوان یک بخش فرعی که احتمالا هم برای خالی نبودن عریضه از سوی سازندگان در نظر گرفته شده بود ارائه میشد. همه اینها را گفتیم تا به این جا برسیم که محصول جدید استودیو ندرلم (NetherRealm) یعنی بازی Injustice 2 کمپانی NetherRealm Studios ، از راه رسیده تا همهی تابوهایی که سالها این ژانر را درگیر خود کرده بودند را بشکند. اما به چه دلیل؟
اول از همه باید گفت که این بازی اثری است با درونمایه بسیار ژرف و گسترده یا اگر بخواهیم بیشتر توضیح دهیم باید بگوییم که بازی انواع روشهای مبارزه را در این عنوان گنجانده است و در کنار این باید تعداد بالای کاراکترها و قهرمانان دنیای جذاب دیسی را هم اضافه کنید که در بهترین حالت و با دقیقترین جزییات طراحی شدهاند. همه ی این موارد در کنار یکدیگر اثری را رقم زده اند که میتوان آن را خوش ساخت ترین بازی فایتینگ که در این سالها عرضه شده است در نظر گرفت. از طرف دیگر نکته ای که باز هم Injustice 2 را از سایر بازیهای این سبک متمایز میکند وجود یک بخش داستانی است.

بازی Injustice 2 کمپانی NetherRealm Studios
عکس بازی Injustice 2 کمپانی NetherRealm Studios

با ادامه مقاله جزئیات و بررسی آپدیت ۱.۰۹ بازی Injustice 2 کمپانی NetherRealm Studios همراه باشید

البته تا اینجا تفاوتی میان این بازی و سایر عناوین این سبک نمیتوان قائل شد چرا این بخش در باقی بازیهای مبارزهای که تا پیش از این نیز دیده بودیم وجود داشته است. اما آن چه که این بخش را از بخش داستانی بازیهای دیگر متمایز و تبدیل به برگ برندهای برای بازی Injustice 2 کمپانی NetherRealm Studios می‌کند، بها دادن سازنده این بازی یعنی استودیوی (NetherRealm) به این بخش است که دیگر نمیتوان به آن به چشم یک بخش تفننی و فرعی نگاه کرد چرا که حالا بخش تک نفره تبدیل به بازوی قوت این بازی شده است. جدیدترین به روزرسانی بازی Injustice 2 چندی پیش منتشر شد که در آن شاهد بهبود و توسعه فضاهای بازی بودیم.
در واقع این آپدیت را میتوان یک آماده‌سازی و پیش درآمد برای بسته الحاقی کاراکتر بعدی بازی که Raiden نام دارد در نظر گرفت. با این بروزرسانی بازی Injustice 2 به نسخه ۱.۰۹ آپدیت خواهد شد همچنین قرار است به وسیله این بروزرسانی تعدادی از نواقص بازی برطرف شوند و در کنار آن نیز طراحی‌های بازی در چندین مورد دست خوش تغییر خواهند شد. در این میان میتوان به آیتم‌های افسانه‌ای یا Legendary اشاره کرده که با انتشار این آپدیت تغییراتی را با خود به همراه داشته است، در واقع به این شکل که آمار خام استفاده کنندگان از این آیتم ها افزایشی چند پله ای داشته است.
مورد دیگر را میتوان افزوده شدن شخصیتهای بیشتری به Legendary Multiverse در نظر گرفت که شامل شخصیت‌هایی است که اسامی آنان در ادامه آمده است یعنی: Black Adam ،Brainiac ،Catwoman ،Deadshot ،Flash ،Scarecrow و Supergirl. از طرف دیگر مدت زمانی که به رویداد‌های Legendary Multiverse اختصاص داده شده کاهش درخور توجهی داشته و از ۳ هزار و ۷ هزار دقیقه به ترتیب به ۱۰۰۰ و ۳ هزار دقیقه تنزل یافته است.
هر چند که آپدیت ۱.۰۹ بازی “بی عدالتی ۲” کاراکتر Raiden و اسکین پرمیر او (Skin Premier) یا Black Lightning را به بازی Injustice 2 خواهد افزود، اما با این وجود برای تجربهی بازی در قالب این شخصیت باید تا زمان انتشار رسمی آن منتظر بمانیم. با تمام این تفاسیر اما هنوز تاریخ دقیقی از سوی سازنده یعنی ندررلم (NetherRealm) برای حضور کاراکتر Raiden در بازی اعلام نشده است. با انتشار این آپدیت شاهد اعمال تغییرات فراوانی در کاراکتر‌ها و قهرمانان دنیای بازی Injustice 2 کمپانی NetherRealm Studios هستیم که در این بین که می‌توانیم برطرف کردن ایرادات و نواقص کاراکتر Aquaman اشاره کنیم.
در واقع تا پیش از این آپدیت هنگامی که Aquaman دست به انجام حرکاتی میزد که با تخریب محیط اطراف همراه بود، نیزهای که در دست داشت با تغییری ناگهانی به دست دیگر او منتقل میشد. از جمله دیگر تغییراتی که با این به روزرسانی همراه بوده تغییرات اعمال شده در برخی از ماموریتهای بازی را می‌توان نام برد. برای نمونه میتوان به اتوبوسی اشاره کرد که در مرحله Arkham Asylum درب آن هر از چند گاهی در جهت اشتباهی چرخ می‌خورد و باز میشد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 6 =