راهنمای گام به گام اثر Nioh (قسمت سوم)

اثر Nioh

مطمئن شوید که در اثر Nioh همه قبرهای نزدیک معبد را برای پیدا کردن سنگ روح کوچولو (Small Spirit Stone) گشته اید. همه این آیتم ها پر از شربت هستند که بعد از شکسته شدنشان می توانید استفاده کنید ولی چون آنها مثل شربت نرمال، با خشک شدن از بین نمی روند، بنابراین برای زمانی که در معبد هستید بسیار عالی اند.

اثر Nioh
اثر Nioh

راهنمای گام به گام اثر Nioh (قسمت سوم)

ماموریت ۲ : جزیره شیاطین

این دومین و اولین ماموریت واقعی در ژاپن است. جایی که در آن همه نبض زندگی (Ki)، شربت جاودانگی (Amrita) و لیست معابد (Shrine) فعال هستند.

سطح توصیه شده: ۷

جوایز: تکه Himorogi، تفنگ فتیله ای Tanegashima، مهمات تفنگ ۳x، ۲۸۰۰ طلا، ۱۲۰۰ شربت جاودانگی

تعداد کوداما (روح های کوچک جنگلی) که باید پیدا شوند: ۹

جستجوی رازهای دهکده ماهیگیری

وقتی که به جزیزه رازآلود در اثر Nioh قدم می گذارید، دیگر چیزهایی که در ماموریت قبلی به دست آورده بودید را نخواهید داشت (البته بعد از این ماموریت دوباره آنها را پس خواهید گرفت). تنها لباس های ماهیگیری و ۳ اکسیر (Elixir) همراه شما است ولی اگر به اطراف نگاه کنید جنازه هایی را می بینید که به رنگ زرد شعله ور هستند. برخلاف اولین ماموریت، منظور از گوی های زرد شعله ور، شربت جاودانگی است. حالا می توانید آن را بردارید و  برای قوی تر شدن و رفتن به مرحله بالاتر در معبد استفاده کنید. شما همچنین می توانید ادعا کنید که آن را از طریق جستجوی اجساد، صندوق ها و یا کشتن و آسیب زدن به دشمنان به دست آورده اید. این نکته را به یاد داشته باشید که اگر شما بمیرید، شربت و روح گاردین (Guardian Spirit) همراه شما خواهند بود و اطراف جایی که روح گاردین شما انتخاب شده است مدفون می شوید. با بازگشت به این قبر شما می توانید شربت و روح گاردین گم شده را پیدا کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که جسدی که نزدیک به معبد است را بگردید و اسلحه مورد علاقه تان را از آن بردارید. حالا به طرف معبد بروید و دعا بخوانید و برخلاف معابد لندن، کوداما به شما لیستی از اختیارات معبد می دهد. حالا شما می توانید با استفاده از شربتی که دارید به سطح بالاتر بروید، روح گاردین خودتان را خارج کنید (شما در حال حاضر فقط یکی از آنها را دارید) و حتی به شما پیشنهاد می شود چیزهایی را که نمیخواهید با شربت معاوضه کنید. بعد از اینکه شما شروع به گذاشتن مهارت ها در Onmoyji یا Ninjitsu می کنید (وسیله ای که جادوهای زیادی در این بازی می دهد) می توانید مهارت های انتخابی خودتان را هم در معبد بگذارید. آنهایی که DLC دارند و یا آنلاین هستند می توانند آیتم های مخصوص و یا دوستان و دشمنان انتخابی داشته باشند. مثل قبل، دعا خواندن در معبد باعث می شود که همه دشمنانتان دوباره ظاهر شوند ولی با این کار شما می توانید اکسیرتان را دوباره کامل و ذخیره کنید.

مطمئن شوید که در اثر Nioh همه قبرهای نزدیک معبد را برای پیدا کردن سنگ روح کوچولو (Small Spirit Stone) گشته اید. همه این آیتم ها پر از شربت هستند که بعد از شکسته شدنشان می توانید استفاده کنید ولی چون آنها مثل شربت نرمال، با خشک شدن از بین نمی روند، بنابراین برای زمانی که در معبد هستید بسیار عالی اند.

اثر Nioh
اثر Nioh

یک منطقه بزرگ در اطراف دهکده ماهیگیری وجود دارد که باید آن را جستجو کنید. اول به سمت چپ معبد و سپس به کنار صخره هایی بروید که یک نردبان شکسته در آنجا جود دارد. جسد را برای پیدا کردن یک سنگ بگردید و جعبه ای که در آنجاست را برای پیدا کردن آیتم های بیشتر بشکنید. حالا گشتن اطراف دهکده را با چک کردن جسدی که نزدیک اولین خانه است شروع کنید و به کسی که کنار چراغ نشسته توجه کنید. او یک یاغی است و از ورود بی اجازه شما خوشش نمی آید. اجازه دهید به وسیله کاتانا به شما ضربه بزند، سپس تلافی کنید و همان ها را به خودش برگردانید. او شربت و طلا و همچنین چیزهای دیگری را به زمین می اندازد و می توانید آنها را بردارید ولی نمی توانید از آنها در معبد استفاده کنید اما بعدها در جای دیگر به کارتان می آید. جسدی که او در حال غارت بود را بگردید و Footsoldier Armor Do و Footsodier Armor Suneate را پیدا کنید. اسلحه را مجهز کنید و را بیفتید. توجه کنید که برخلاف ماموریت اول، کاربرد Ki برای شما تغییر کرده است. حمله کردن باعث می شود که میزان Ki در خط قرمز کاهش پیدا کند و قبل از اینکه تولید Ki شروع شود، خط سفید مقدار Ki که از دست داده بودید را پر می کند. وقتی خط سفید پر شد، شما می توانید کلید R1 را بزنید، یک نبض Ki ارائه و در همان جا قفل می شود تا بعدا تولید Ki از آن نقطه ادامه پیدا کند به جای اینکه مجبور باشد از اول این کار را انجام دهد. استفاده از Ki مخصوصا در مراحل بعدی بسیار اهمیت دارد. قبل از اینکه به خانه بعدی برسید، یک یا چند شمشیر قرمز را درون قبری در آن حوالی می بینید. این ها قبر بقیه ی بازیکن ها است. شما می توانید با استفاده از این قبرها، روح آنها را برای جنگ تن به تن احضار کنید. شما از این راه می توانید تعدادی سلاح که آنها هنگام مرگ همراه خودشان داشتند را به دست بیاورید. فقط از این مطمئن شوید که می توانید آنها را شکست دهید واینکه آن منطقه برای جنگیدن خالی باشد.

شما همچنین می توانید در اثر Nioh اول لبه رودخانه را چک کنید و بعد برای پیدا کردن یاغی که در حال گشتن یک جسد است به بالا بروید. او با تبری که دارد قوی به نظر می رسد. او را بکشید و از جسدی که آنجاست Footsodier Armor Kote را بردارید. به خانه بعدی بروید، یک یاغی در حال جستجوی خانه و یکی دیگر در فاصله ای دورتر ایستاده است. مراقب باشید تا محاصره نشوید. از جسدی که در آن نزدیکی است ۳ سنگ و از جسد دیگر سنگ و آب مقدس را بردارید.

ممکن است خانه غارت شده باشد اما چیز دیگری هم در اینجا وجود دارد. اطراف خانه را بگردید و به پشت یک گاری بزرگ نگاه کنید تا یک کوداما (روح کوچک جنگلی) که کلاه مشکی بر سر دارد را پیدا کنید. او را به طرف معبد هدایت کنید. در معبد دعا بخوانید تا توانایی دریافت آمرزش کوداما را به دست بیاورید. ۵ نوع آمرزش وجود دارد که هر کدام به نوع کوداما بستگی دارند( براساس رنگ کلاهشان). هر چقدر کوداما از یک نوع خاص را بیشتر پیدا کنید، بیشتر مورد آمرزش قرار می گیرید ( اما برای فعال کردن آن باید طلا هزینه کنید). از یک گوشه می توانید ببینید که ۹ کوداما در این منطقه وجود دارند. توجه کنید که به ازای هر ۵ کوداما که پیدا می کنید، یک اکسیر اضافی برای ذخیره در معبد به دست می آورید.

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 4 =