احتمال فروش بیش از ۷ میلیون پلی استیشن ۵ در کمتر از ۵ ماه

فروش پلی استیشن 5

جیم رایان بیان کرد که پیش‌بینی می‌شود عملکرد فروش پلی استیشن ۵ در همان دوره زمانی بسیار بهتر از پلی‌ استیشن ۴ باشد. اگر موفقیت چشمگیر پلی‌ استیشن ۴ را در نظر بگیریم، منطقی به نظر می‌رسد که انتظار برود پلی‌ استیشن ۵ هم قصد دارد همین مسیر را در پیش بگیرد. طبق برخی بیانات از سوی مدیر عامل شرکت جیم رایان، انتظار می‌رود سونی به اندازه کنسول قبلی عملکردی خوب داشته باشد.

رایان در گفتگو با نشریه کره‌ای به نام Naver (ترجمه شده توسط GamesIndustry.biz)، بیان کرد که انتظار می‌رود پلی‌ استیشن ۵ در زمان انتشار خود عملکرد بهتری نسبت به پلی‌ استیشن ۴ داشته باشد. به طور خاص، رایان بیان کرد که انتظار دارد کنسول نسل بعد “در اولین سال مالی خود فروش بیشتری نسبت به فروشی که از اولین سال مالی فروش پلی‌ استیشن ۴ به دست آوریم، داشته باشد.”

برای تقسیم‌ بندی تعداد واحدهای پلی‌ استیشنی که انتظار می‌رود به فروش برود، باید بدانیم که بیش از ۷ میلیون واحد پلی‌ استیشن ۴ از زمان عرضه در ماه نوامبر سال ۲۰۱۳ تا نزدیک سال مالی شرکت در ماه مارس سال ۲۰۱۴ به فروش رفت. انتظار فروش بیشتر پلی‌ استیشن ۵ برای رایان به این معنا است که در سطح پایه، آن‌ها اینگونه برنامه‌ ریزی کرده‌اند که بیش از ۷ میلیون واحد فروخته شود.

خط تولید سونی

اگرچه انتظارات و هیجانات برای پلی‌ استیشن ۵ باعث افزایش فروش آن خواهد شد، اما شاید تنها مشکلی که برای رسیدن به این نقطه فروش سر راه سونی قرار دارد مربوط به تولید باشد. اخباری که امروز منتشر شد نشان داد که سونی به دلیل مشکلاتی که با سازنده داشت، تعداد واحد تولیدی در زمان تولید اولیه را ۴ میلیون قرار داده است. با این حال پس از این گزارش، سونی علناً این موضوع را انکار کرد و اظهار داشت که تعداد واحدها تغییری نکرده‌ اند.

صرف‌نظر از اینکه واقعیت چیست، رایان اخیراً بیان کرده بود که پلی‌ استیشن ۵ به طور گسترده‌تری نسبت به پلی‌ استیشن ۴ در دسترس خواهد بود. اگر این موضوع صحت داشته باشد، به نظر می‌رسد اگرچه پلی‌ استیشن ۵ می‌تواند به خوبی موج اول پلی‌ استیشن ۴ را شکسته و پشت سر بگذارد.

باید منتظر بمانیم تا متوجه همه چیز شویم، اما بالاخره ماه بعد در ۱۲ نوامبر احتمالاً نشانه‌هایی از فروش پلی‌ استیشن ۵ را خواهیم دید.

 

منبع: DualShockers

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 12 =