تروفی های پلی استیشن ۵

تروفی های پلی استیشن 5

کاپ‌های قهرمانی پاداش‌هایی برای تروفی های پلی استیشن ۵ است که با انجام بازی‌ها در PlayStation Network به دست می‌آوریم. نوع دستاوردها متفاوت هستند. اما اغلب به عملکردهای خاص، اقدامات بازیکن، پیشرفت در بازی، جمع آوری‌ها و غیره اعطا می شود.

درجه کاپ‌ها و نوع آن‌ها

درجه مختلفی از کاپ‌ها از آسان تا سخت (برنز تا پلاتین) وجود دارد. انواع مختلفی از کاپ‌ها هم وجود دارد و شرط دریافت آن‌ها در هر بازی متفاوت است.

 • برنز
 • نقره
 • طلا
 • پلاتین

هنگام تماشای کاپ‌های قهرمانی یک بازی، این اختیار را دارید که آن‌ها را نسبت به درجه‌شان مرتب کنید.

نادر بودن غنائم

کاپ‌ها بر اساس تعداد بازیکنانی که کاپ یکسانی دریافت می‌کنند، ممکن است متفاوت باشند. نادر بودن غنائم به این صورت افزایش پیدا می کند: معمولی، نادر، خیلی نادر، فوق العاده نادر.

سطح کاپ‌ها

تروفی های پلی استیشن 5

هر کاپی که دریافت کنید سطح کلی کاپ شما را بالا می برد. سطح کاپ با امتیازاتی که از هر نوع کاپ دریافت می کنید، تعیین می شود. سطح کاپ بازیکن از ۱ تا ۹۹۹ است. کاپ‌های پلاتین بیشتر برای پیشرفت سطح شما حساب می‌شوند، که همین باعث می‌شود ارزش بیشتری داشته باشند. در زیر می‌توانید تحلیل سطوح کاپی که فرد می‌تواند دریافت کند را مشاهده کنید.

نحوه دیدن کاپ‌ها

 1. به خاطر داشته باشید که زمانی که اعلان کاپ نشان داده شد، می‌توانید همه کاپ‌های بازی مورد نظر را با کلیک روی اعلان مشاهده کنید.
 2. وارد نماد پروفایل خود شوید. می توانید در صفحه اصلی از گوشه بالا سمت راست این کار را انجام دهید. یا می‌توانید دکمه Playstation روی کنترلر را فشار دهید تا صفحه مرکز کنترل ظاهر شود. سپس سمت راست را نگاه کرده و تصویر را انتخاب کنید.
 3. کاپ‌ها را اتنخاب کنید.
 4. یک بازی را انتخاب کنید تا کاپ‌ها را مشاهده کنید و با کلید مربع آن‌ها را مرتب کنید.

نحوه مشاهده کاپ‌های پنهان

کامل کنندگان خوشحال خواهند بود. شما می‌توانید کاپ‌های پنهان را مشاهده کنید. وارد کاپ‌های بازی شده و مراحل زیر را طی کنید:

 1. روی یک کاپ پنهان بروید.
 2. با فشردن دکمه X، کاپ مخفی را انتخاب کنید.
 3. گزینه‌ها را انتخاب کنید.
 4. “نشان دادن کاپ‌های پنهان” را انتخاب کنید.

نحوه همگام سازی کاپ‌ها

بروزرسانی خودکار را فعال کنید تا مطمئن شوید زمانی که به Playstation Network متصل می شوید، کاپ‌های پلی‌ استیشن ۵ به طور خودکار همگام می‌شوند. ممکن است مجبور شوید به طور دستی همگام سازی را انجام دهید تا کاپ‌هایی که به صورت آفلاین به دست آوردید، وارد شود. در ادامه نحوه همگام سازی دستی را مشاهده خواهید کرد.

 1. نماد پروفایل را انتخاب کنید. می‌توانید در صفحه اصلی از گوشه بالا سمت راست این کار را انجام دهید. یا می‌توانید دکمه Playstation روی کنترلر را فشار دهید تا صفحه مرکز کنترل ظاهر شود. سپس سمت راست را نگاه کرده و تصویر را انتخاب کنید.
 2. کاپ‌ها را انتخاب کنید.
 3. بازی که می‌خواهید کاپ‌ها را برای آن همگام کنید انتخاب کنید.
 4. دکمه گزینه‌ها را انتخاب کنید (دکمه‌ای با ۳ خط بالای آن).
 5. “همگام سازی با Playstation Network” را انتخاب کنید.

تغییرات کاپ پلی استیشن ۵

هیچ تغییر کاپ قابل توجهی در تروفی های پلی استیشن ۵ وجود ندارد. اما مواردی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کرد.

 1. برخی کاپ‌ها جوایزی مانند آواتار و بنرهای پروفایل را به شما می دهند. این را در بازی Destruction: All Stars مشاهده کردیم.
 2. اگر بخواهید تصاویر و ویدیوها، به صورت خودکار ضبط می‌شوند. این مورد به طور پیش ‌فرض فعال است اما می‌توانید آن را خاموش کنید یا مدت ضبط ویدیوی کاپ را با رفتن به تنظیمات > تصاویر و پخش > کاپ‌ها تغییر دهید.

 

 

منبع: IGN

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + هفده =