جزئیات انتشار بازی jagged alliance: rage کمپانی Cliffhanger Productions قسمت دوم

جزئیات انتشار بازی jagged alliance: rage کمپانی Cliffhanger Productions

جزئیات انتشار بازی jagged alliance: rage کمپانی Cliffhanger Productions قسمت دوم

زمانی jagged alliance مجموعه‌ای بود که اساسا ژانری مطابق با بازی‌های پلی استیشن استراتژیک ترن‌بیسد داشت (یا همان بازی‌های استراتژیک نوبتی که در آن بازیکنان به نوبت در بازی شرکت می‌کنند). اما پس از آن که سازنده اصلی ورشکست شد، این فرنچایز (سری بازی‌های پرفروش و مشهوری که معمولا فروش‌شان بالغ بر ۵ میلیون نسخه است) طی ۱۹ سال بعدی نسخه‌ هایی را منتشر کرد که می‌شد افت شدیدی را در استاندارهای آن مشاهده کرد.
این بار بر عکس دفعات قبل در بازی شاهد خیل عظیمی از سربازها نیستیم و تعداد آن‌ها بسیار محدودتر شده است. شروع بازی PlayStation خلاقانه نیست، همان صحنه‌ها و فضاهای Unfinished Business را در اینجا هم می‌بینیم.هلی‌ کوپتری که سربازها را با خود حمل می‌کند، در حالی که به سرعت به زمین نزدیک می‌شود در جزیره‌ای که در یکی از کشورهای جهان سوم قرار گرفته، فرود می‌آید.
اما از این لحظه به بعد Rage هویت خود را نشان می‌دهد و مکانیک‌هایی را رو می‌کند که منحصرا مختص این نسخه هستند، درنتیجه این قسمت نه تنها خود را از نسخه‌های قبلی مجزا می‌کند، بلکه ژانر کاملا متفاوتی را نیز به نمایش می‌گذارد.هسته اصلی بازی درست به همان صورتی که هواداران بازی به خوبی آن را به یاد می‌آورند: اکشن‌هایی همچون نوع حرکت، هدف‌ گیری‌ها و تیراندازی‌ها تقریبا تغییری نداشته‌اند و اوضاع کم و بیش مانند گذشته است.

جزئیات انتشار بازی jagged alliance: rage کمپانی Cliffhanger Productions
جزئیات انتشار بازی jagged alliance: rage کمپانی Cliffhanger Productions

بازی بر مبنای پنهان‌کاری طراحی شده است و به بازیکنان خود اجازه می‌دهد تا بی‌ سر و صدا دشمنان را غافگیر کرده و کارشان را تمام کنند، درنتیجه تاکتیک‌های چریکی در آن خوب جواب می‌دهند.در خود بازی گزینه‌ای در نظر گرفته شده است که نامی مشابه با خود بازی دارد   سیستم rage. وقتی سربازان‌تان کسی را می‌کشند و یا آسیب می‌بینند، آدرنالین دریافت می‌کنند.
این آدرنالین باعث افزایش Rage Pointها می‌شود که سربازها با استفاده از آن‌ها می‌توانند حرکات خاصی را انجام دهند. برای مثال Raven می‌تواند تیری شکلیک کند که حتی جلیقه دشمنان نیز نمی‌تواند جلودار آن باشد و یا Shadow می‌تواند بدون این که دیده شود، جلوی چشم دشمن به این سو و آن سو حرکت کند. این نوع حرکات تاثیر زیادی روی نبردهای شما دارند که باعث شده جنبه تاکتیکی بازی جذابیت بالاتری پیدا کند.
بازی شامل المان‌های حیاتی است، برای مثال سیستم عفونت و shrapnel. سربازهایی که تیر می‌خورند این فرصت را دارند تا از shrapnel استفاده کنند که تا زمان مداوای کامل جلوی افت عملکردشان را می‌گیرد. به همین ترتیب اگر از باندهای آلوده استفاده کنید یا از آب‌های کثیف بنوشید، دچار عفونت خواهید شد که تا زمانی که بتوانید آنتی‌بیوتیک تهیه کنید، کارتان را راه خواهند انداخت.

جزئیات انتشار بازی jagged alliance: rage کمپانی Cliffhanger Productions
جزئیات انتشار بازی jagged alliance: rage کمپانی Cliffhanger Productions

آبرسانی (یا Hydration) یکی از مکانیک‌های مهم و پرکاربردی است که هرچه پیش می‌روید اهمیت خود را بیشتر نشان می‌دهد. بعد از گذشت مدتی از بازی می‌توانید مخرنی برای نگهداری آب تهیه کنید که دست‌کم باعث می‌شود، از یکی از تهدیدهای بازی در امان بمانید. اگر در مدیریت هرکدام از این سه مکانیک بد عمل کنید، ممکن است ماموریت‌هایتان به شدت آسیب ببینند و نتوانید خوب کارتان را پیش ببرید.
نقشه بازی وسیع است و خیلی خوب مناطق جنگی را نشان می‌دهد، پس از این نظر با مشکل خاصی مواجه نخواهید شد. وقتی مخاطب با توجه به نقشه حرکت می‌کند، می‌تواند به منظور استراحت نقاطی را برای اردو زدن، حذف shrapnel، ارتقا تجهیزات و یا استفاده از موجودی تعیین کند. درست مثل Jagged Alliance 2 نیروهای دشمن گاه و بی‌گاه بین موقعیت‌های مختلف مشغول گشت‌زنی هستند، درنتیجه ناچار خواهید بود حرکت و استراحت خود را با توجه به موقعیت دشمن مشخص کنید، اگر دقت لازم را به عمل نیاورید، ممکن است، به ضررتان تمام شود.
در بازی که جستجوی منابع لازم به منظور زنده ماندن سخت و دشوار است، هیجان یک لحظه هم امان‌تان نمی‌دهد.
این بازی که هوادارن دوآتشه خود را دارد، دوباره بازگشته است، اما این بار در قالب و شکل و شمایلی متفاوت. در Jagged Alliance: Rage که اگر بگویم طراحی شبیه به فیلم سینمایی Expendables دارد، خیلی بی‌راه نگفته‌ایم، رهبری تیمی متشکل از سربازانی مزدور را در جزیره‌ای با جنگل‌های انبوه بر عهده دارید.
ماموریت شما این است که سردسته یک باند مواد مخدر را به همراه ارتش اختصاصی اون نابود و تار و مار کنید، این انسان‌های خبیث در کشتن کودکان و نسل‌کشی‌های مختلفی دست داشته‌اند و اعمال کثییفی را مرتکب شده‌اند.Rage یک بازی نقش‌ آفرینی است که عمق و وسعت بسیار بالایی دارد، پس اگر هوادار این ژانر از بازی هستید، به طور قطع حوادث جالبی را در جزیره پوشیده از جنگل این بازی تجربه خواهید کرد.
حالا بیایید بببنیم Rage شامل چه چیزهایی است و چه تفاوتی با دیگر بازی‌ها دارد؟ در آغاز ویدئویی مختصر نشان داده می‌شود که در آن هلی‌کوپتری را می‌بینیم که به سمت زمین در حال حرکت ات (اتفاقی که همیشه در بازی‌ها می‌افتد)، سپس گزینه‌ای در اختیارتان قرار می‌گیرد

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =