ارزش سهام کمپانی Take-Two Interactive

جزئیات و بررسی ارزش سهام کمپانی Take-Two Interactive

پس از این که اثر Red Dead Redemption 2، تاخیر زیادی در به اتمام رساندن مراحل ساخت و انتشار بازی داشت، موجب شد که سهام شرکت Take -Two Interactive با کاهش بسیاری رو به رو شود. این بازی که قرار بود در پاییز سال ۲۰۱۷ عرضه شود، با تاخیر طولانی تا بهار ۲۰۱۸ به تعویق افتاد. در نتیجه ی این جریان، سهام کمپانی تا ۹ درصد کاهش پیدا کرد، به طوری که در تاریخ ۲۲ می، ارزش این سهام ۶۹.۰۴ دلار بود و در همین مدت زمان کوتاه تا ۶۲.۹۰ پایین آمد.

با توجه به نمودارهای مرتبط به سهام کمپانی Take -Two، متوجه می شویم که بلافاصله پس از اعلام این خبر در رابطه با تاخیر عرضه ی بازی پلی استیشن، در همان ساعات اولیه ارزش سهام این کمپانی ناشر به شدت افت داشته است. در نتیجه ی اتفاقات پیش آمده، کمپانی سازنده ی این بازی یعنی Rockstar Games بیان کرده بود که ناراحتی هواداران را درک می کند و از آنان به خاطر این تاخیر معذرت می خواهد اما بازیکنان باید در نظر داشته باشند که آن ها تنها با هدف ارائه ی بهترین کار و مطمئن شدن از کیفیت و جذابیت بازی مجبور به این تاخیر شده اند.

جزئیات و بررسی ارزش سهام کمپانی Take-Two Interactive
جزئیات و بررسی ارزش سهام کمپانی Take-Two Interactive

کمپانی Take -Two Interactive به عنوان یک کمپانی چند ملیتی گسترده و کمپانی مادر شناخته می شود. این کمپانی بزرگ با زیرنظر گرفتن و کنترل شرکت های دیگر، به حق انتشار بازی آنان دست پیدا کرده و به این شکل کار خود را نیز توسعه و گسترش می دهند. این کمپانی تا کنون موفق شده که تاثیر زیادی را در بازار بازی های ویدیویی به جا بگذارد. این کمپانی در حال حاضر دو شرکت بزرگ بازی ساز Rockstar Games و ۲K Games را به همراه یک استودیوی بازی های موبایلی، تحت کنترل گرفته است.

از نظر درآمد، تیک-تو به عنوان سومین کمپانی مادر شناخته می شود، که پیش از آن دو کمپانی Electronic Arts و Activision Blizzard می باشند. به طور کلی این کمپانی بزرگ مثل تمام شرکت های دیگر، با فراز و نشیب های بسیاری رو به رو بوده، اما توانسته موانع و مشکلات را پشت سر بگذارد تا به جایگاه امروز خود برسد. بیشتر ساختمان های این کمپانی در ایالت های آمریکا واقع شده اما ساختمان بین المللی آن در بریتانا قرار دارد.

این کمپانی بزرگ اولین بار در سال ۱۹۹۳ توسط Ryan Brant پایه گذاری شد تا محیطی برای توسعه و نشر بازی های ویدیویی به حساب آید. اولین اثری که به طور رسمی توسط کمپانی Take-Two به نشر رسید، بازی موش ها بود. مدتی گذشت تا این که شرکت Rockstar Games زیرنظر این کمپانی تاسیس شد که جریان مثبتی در روند پیشرفت تیک-تو به حساب می آمد. پس از گذشت یک سال این بار کمپانی تیک-تو بازی جدیدی به نام Biosys که دارای روایتی ماجراجویی می باشد را منتشر کرد و موفق شد بازخورد خیلی خوبی را نیز به دست آورد.

جزئیات و بررسی ارزش سهام کمپانی Take-Two Interactive
جزئیات و بررسی ارزش سهام کمپانی Take-Two Interactive

از موفقیت های دیگر این کمپانی می توان به انتشار بازی محبوب Hidden and Dangerous اشاره کرد که اولین نسخه ی آن در سال ۱۹۹۹ میلادی ارائه شد و با استقبال خوبی رو به رو گشت. پس از آن ۴ سال بعد نسخه ی دوم این بازی Playstation نیز ساخته و منتشر شد. البته باید توجه داشت که کمپانی تیک-تو همیشه بر این تلاش بوده، استودیو ها و کمپانی هایی را در اختیار بگیرد که بازی های آنان دارای امتیازات بالایی بوده و توانسته اند موفقیت های بسیاری را به نام خود کنند.

با در اختیار داشتن این کمپانی ها و استودیو ها که هواداران زیادی را داشتند، تیک-تو توانست به زودی به محبوبیت برسد و به سرعت پیشرفت کند. در ادامه حدود سال ۲۰۰۵ بود که این کمپانی با خرید استودیو های متعدد و پایه گذاری شرکت های جدید، سعی به جذب توسعه دهنده های موفق و سرشناس داشت.

اما موفقیت ها و دوران اوج او زیاد طول نکشید و در سال ۲۰۰۷ کاملا ورق برگشت و دوران سختی را برای این کمپانی به همراه آورد. در این زمان Ryan Brant به ۴ سال زندان محکوم شد چرا که گفته شده بود از برخی پرونده های تجاری سوء استفاده کرده است، البته کمی بعد او توانست با همکاری هایی برای حکم خود تخفیف بگیرد. اما این پایان ماجرا نبود و از آن پس مشکلات و شکایت های زیادی صورت گرفت که شرایط را برای برانت سخت تر کرد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + چهار =