راهنمای گام به گام Zero Dawn و تمام توضیحات لازم در مورد آن

راهنمای گام به گام بازی Horizon: Zero Dawn

در راهنمای گام به گام بازی Horizon: Zero Dawn تمامی توضیحات لازم در مورد این بازی داده شده است. با راهنمای گام به گام بازی Horizon: Zero Dawn می توانید تمامی مراحل بازی را به راحتی انجام دهید و به موفقیت آن را به اتمام برسانید. 

راهنمای گام به گام بازی Horizon: Zero Dawn
راهنمای گام به گام بازی Horizon: Zero Dawnراهنمای گام به گام بازی Horizon: Zero Dawn

The Womb of the Mountain (رحِم کوهستان)

شروع رحم کوهستان، یکی از ماموریت های اصلی در بازی Horizon Zero Dawn، نیاز دارد که آلوی (Aloy) از کوهستان مقدس عبور کند، که بطور عادی برای همه ممنوع است بجز Matriarch. شما خواهید فهمید که چرا تیرسا به آلوی (Aloy) اجازه ورود داده است و به محض ظاهر شدنتان تهدید پیشگو را پیدا می کنید.

سطح توصیه شده: ۷

جایزه: ۳۵۰۰ XP، ۱ امتیاز مهارتی، تخریب PSI

آلوی (Aloy) بعد از ماموریت The Proving گیج، تنها و بدون لباس و تجهیزات از خواب بیدار می شود. به دنبال تجهیزات خود بگردید و تیرسا را دنبال کنید.

در راهنمای گام به گام Zero Dawn آنچه بیشتر از همه جای خالی اش حس می شود، Focus (تمرکز) آلوی (Aloy) است. خوشبختانه خیلی دور از دسترس نیست. راهرو ها را طی کنید تا به اتاق بعدی برسید و یک نگاه سریع به صحنه به آلوی (Aloy) اجازه می دهد تا لباس ها و Focus را پیدا کند. حالا فقط تجهیزات گمشده اش باقی مانده اند و Focus آسیب دیده ای که او بر روی رهبر دشمن پیدا کرده است.

در را باز کنید و به جستجو ادامه دهید- هیچ چیز دیگری برای پیدا کردن در این فضا وجود ندارد. از در بعدی رد شوید، به سمت چپ بپیچید تا تجهیزات آلوی (Aloy) را با Focus آسیب دیده اش پیدا کنید.

شما نکته ای را در این مورد متوجه خواهید شد که چرا آلوی (Aloy) در این صحنه مرکز توجه و هدف است، و به ویژه وقتی که حمله کننده های ناشناس او را در بررسی Focus (تمرکز) Olin در مراسم پیدا کرده اند. تیرسا بعد از این به آلوی (Aloy) نزدیک می شود و از او می خواهد که به دنبالش به مکانی بیاید که متولد شده بود. به جای اینکه به سمت چپ بروید تا او را دنبال کنید، از در قفل شده عبور کنید، و دریچه ای پیدا کنید که در سمت چپ قرار دارد تا به سمت دیگر وارد شوید. منتظر شوید تا Power Cell شوید، که بعداً برای باز کردن قفل یک مجموعه زره پوش قدرتمند به کارتان خواهد آمد.

بعد از غارت این اتاق، به دنبال کردن تیرسا در کوهستان مقدس ادامه دهید. او شما را به مقبره کبیر می برد، که All-Mother (مام جهان) شیطان فلزی (Metal Devil)را به قتل رساند، و ظاهراً جایی است که آلوی (Aloy) را وقتی نوزاد بود یافته بودند. آلوی (Aloy) متوجه شد که الهه در واقع یک درب است و تلاش کرد که آن را باز کند. با این همه، “الهه” آلوی (Aloy) را نشناخت و بنابراین به روی او گشوده نشد. تیرسا آلوی را تشویق  کرد که اگر آسیب هایی را که در سقف ایجاد کرده است ترمیم کند، در آینده این درب را به روی خود خواهد گشود.

آنها به این نتیجه رسیدند که آلوی باید سرزمین مقدس نورا را ترک کرده و به سمت مریدیان برود تا با Olin روبرو شود.

به دنبال کردن تیرسا بعد از این صحنه ادامه دهید. حین قدم زدن، او رویدادهای بیشتری را در هنگامی که آلوی خواب است نشان خواهد دارد. یک گروه جنگی بزرگ پشت سر قاتلان فرستاده شد و کمتر از نیمی از آنها زنده مانده اند که توسط قاتلان قلع و قمع شده اند و ماشین آلات همگی خراب شده اند.

بیرون از این صحنه، ماتریارچ کبیر با شما و تیرسا ملاقات خواهد کرد. آنها شما را تعقیب کننده نامیده اند، دلاور ارزشمندی که به ماموریت می رود تا هدف بزرگی را به دست آورد، بنابراین، اگر او به چیزی نیاز داشته باشد آلوی باید بیاید و برود. حال باید به سمت دروازه ها بروید و با استفاده از اختیاراتتان به عنوان تعقیب کننده، درخواست خروج کنید. 

ادامه راهنمای گام به گام Zero Dawn   

با رش (Resh) حرف بزنید و “اهریمن” را بکشید و ماشین آلات خراب شده را از بین ببرید

در مسیر خود حین عبور از دروازه های قلب مادر، به خاطر داشته باشید که هر امکاناتی که حس می کنید به آن نیاز خواهید داشت را بردارید. همچنین صندوقچه های اندکی که در آنها امکاناتی هست در اطراف پراکنده اند.

به دروازه نزدیک شوید، رش و دلاور دیگری از نورا بر روی سکو سمت چپی ایستاده اند. می توانید از پایین حرفهایشان را گوش کنید. اگر آنجا را ترک کنید، یا شروع به مکالمه با تب (Teb) کنید که سمت راست ایستاده است، نخواهید توانست صدای آنها را بعداً بشنوید.

اگر با تب حرف بزنید، او شما را می فرستد تا به شایعات دور و بر شهر در این مورد که چرا رش حالا رئیس جنگ شده است گوش کنید: سونا، رئیس اصلی، بعد از قتل عام جنگ احزاب ناپدید شده است. اگر شما به او گوش بدهید، او اطلاعات دیگری هم دارد.

راهنمای گام به گام بازی Horizon: Zero Dawn
راهنمای گام به گام بازی Horizon: Zero Dawn

از نردبان بالا رفته و با رست (Rest) در هنگامی که احساس آمادگی کردید روبرو شوید. آماده شوید و تیرها و سیم های شوک خود را بسازید، زیرا جنگ در راه است… اما نه با رش. ماشین غول پیکری به سمت دروازه در حال حرکت است، همینطور که پیش می آید استریدرها (Strider) را از بین می برد. دلاوران او را اهریمن خطاب می کنند، همان ماشینی که جنگ احزاب را به شکست کشاند.

وقتی پایین پریدید، زمان خیلی اندکی برای آماده شدن خواهید داشت. خیلی سریع سیم های شوک را با چرخ متحرک تنظیم کنید تا هنگامی که ماشین آلات به سمتتان می آیند بتوانید مانعشان شوید، به این ترتیب می توانید خیلی سریع با کمترین حد ممکن خرابی آنها را از بین ببرید.

اهریمن را فراموش نکنید- یک تخریب چی- که اگر آن را اسکن کنید قابل شناسایی است، و حتی وقتی که با سیم شوک دچار آسیبش کرده اید، می تواند هنوز به سمت شما شلیک کند، اما این امر حداقل قدرت حرکت او را خواهد گرفت.

تا حد ممکن با سرعت استریدهای آسیب دیده را کنار بزنید. با کنار رفتن آنها از سر راه، می توانید بر روی تخریب چی متمرکز شوید. بدنه آن در برابر تیرهای آتشین ضعیف است، البته باید خیلی از این تیرها در اختیار داشته باشید.

طبق راهنمای گام به گام Zero Dawn گازهای اشک آور فقط قدرت ضعیفی برای آوردن اشک دارند، اما آسیب های جدی از آتش می بینند. بطور مکرر به سمت بدنه اش تیرهای آتشین پرتاب کنید. مطمئن شوید که فاصله را حفظ کرده اید. وقتی کاملاً گُر گرفت، هسته گرمایشی کوچکی در بالا سمت چپ بدنه اش منفجر می شود. و همه چیز را پرتاب می کند که باعث می شود صدمات شدیدی ایجاد شود.

تخریب چی بطور تعجب آوری عمر درازی دارد و توانایی دارد تا تخته سنگ ها و پرتابه های دیگر را به سمت شما پرتاب کند. همچنین حواستان به هر آتشی که بر روی این صحنه وجود دارد باشد، زیرا ایستادن در نزدیکی آنها به شما آسیب خواهد زد. آتش خیلی داغ است.

وقتی ماشین آلات را شکست دادید، همه چیزهای خاص تخریب چی را تاراج کنید: قطعه ای از تجهیزات که به آلوی اجازه می دهد ماشین آلات را خراب کند و آنها را کنترل نماید. وظیفه اصلی شما آزمایش کردن آن است که در ماموریت اصلی بعدی یعنی “یک تعقیب کننده در دروازه ها” شروع خواهد شد. 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + دوازده =