ساخت دنباله بازی های Alan Wake و Quantum Break توسط استودیو رمدی

Alan Wake و Quantum Break

چندی پیش که سخن از نسخه ی جدید بازی های Alan Wake و Quantum Break بود، ویرتالا، مدیر عامل شرکت رمدی ، بیان داشت که ساخته شدن دنباله ی این دو بازی تماماً به شرکت مایکروسافت وابسته است و ساخته شدنشان مشروط به تایید این شرکت میباشد. همچنین در طی اظهاراتی گفت که این دو بازی حاصل همکاری این دو شرکت، یعنی رمدی و مایکروسافت میباشد و رمدی به تنهایی قادر به ادامه ی آن ها نیست

Alan Wake و Quantum Break
بازی Alan Wake

چندی پیش که سخن از نسخه ی جدید بازی های Alan Wake و Quantum Break بود، ویرتالا، مدیر عامل شرکت رمدی ، بیان داشت که ساخته شدن دنباله ی این دو بازی تماماً به شرکت مایکروسافت وابسته است و ساخته شدنشان مشروط به تایید این شرکت میباشد. همچنین در طی اظهاراتی گفت که این دو بازی حاصل همکاری این دو شرکت، یعنی رمدی و مایکروسافت میباشد و رمدی به تنهایی قادر به ادامه ی آن ها نیست و باید رضایت دست اندر کاران شرکت مایکروسافت نیزمتوجه این امر باشد.
البته رضایت کامل خود را جهت ادامه ی این دو اعلام کرد و افزود که برای خلق این آثار زحمت زیادی کشیده اند و حالا که موفق بوده اند ادامه دادنشان خالی از لطف نخواهد بود.
در ادامه گفت که حالا دیگر از ساخت بازی هایی با داستان طولانی و بک گراند سنگین اجتناب میکنند چرا که از نظرشان ساخت بازی های بزرگ با موضوع داستانی عظیم زمانی که مانعی برای ادامه دادنش ایجاد شود موجب پسرفت یا حداقل درجا زدن کمپانی میشود. و این چنین شرایطی را شرایط نامطلوبی در عرصه ی بازی میداند.

دلایل عدم تمایل مایکروسافت به ادامه بازی های Alan Wake و Quantum Break

حالا به بررسی دلایل عدم تمایل شرکت مایکروسافت برای ادامه دادن این بازی ها میپردازیم.اگر خاطرتان باشد، بازی Quantom Break در سال ۲۰۱۶ منتشر شد و دارای ایده های خلاقانه و جدید قابل توجهی بود اما بر خلاف انتظار خالقان و ایده پردازان، این اثر چنان که مینمود مورد استقبال مخاطبان قرار نگرفت. این بازی برای پلتفورم های پی سی و ایکس باکس وان مورد دسترس قرار گرفته بود.همچنین، بازی Alan Wake که مربوط میشود به شش سال پیش از بازی مذکور، یعنی سال ۲۰۱۰ ، با اشکالاتی مواجه شد.
این بازی که آمیزه ای از ژانر هارر یا ترسناک را به همراه داشت مدتی پس از انتشار در بستر پلتفورم های پی سی و ایکس باکس ۳۶۰، نسخه ی ادامه ی کوتاهی از آن به نام Alan Wake American Nightmare عرضه شد اما با استقبال چندان مناسبی مواجه نشد. این در حالتی بود که کمپانی رمدی مشغول کار بر روی Alan Wake 2 بود.
بازی Quantum Break مانند دیگر بازی های این کمپانی داستانی مرموز دارد. و هر دقیقه که میگذرد شما را بیشتر به سفر در اعماق پر رمز و راز بازی دعوت میکند. این بازی پلی استیشن به سبک دارک ارائه شده است و تاریکی ماجرا جلوه ی خوبی دارد.
داستان از این قرار است که یکی از شخصیت های بازی Quantum Break قصد نمایش اختراع جدید خود را به دوستش دارد. پس او را به دانشگاه فرا میخواند تا به ارائه ی اختراع خود بپردازد. اما ناگهان اتفاقات غریبی در جریان بازی رخ میدهد. در واقع اختراع او یک ماشین زمان است.باید بتوانید حدس بزنید که چه اتفاقی رخ میدهد. بله این دو محکوم به سفری میشوند که خودشان ابدا نمیخواستند به این شکل تجربه اش کنند.

Alan Wake و Quantum Break
بازی Quantum Break

در این سفر پر چالش یکی از آن ها شخصیت بد و دیگری شخصیت خوبی دارد.یکی از شخصیت ها سعی بر پیشرفت دارد و به دنبال چیز های بزرگی میگردد اما دیگری سعی دارد مانع او شود و جلوی پیشرفتش را به هر قیمتی بگیرد.میبینید که داستان بازی Quantum Break داستان بسیار متفاوتی است و این که در ابتدا جو آکادمیک را وارد این محیط دارک میکنند نکته ی قابل توجهی است و میتواند ارائه دهنده ی پارادوکسی زیبا باشد. بازی Alan Wake هم داستان نویسنده ی جوانی است که چندی است دچار کابوس هایی شده که او را از نوشتن دوباره باز میدارد.

وی برای رهایی از این کابوس ها برنامه ی سفری میچیند که شروع چالش های بازی است. او و همسرش ابتدا وارد شهری میشوند و در بدو ورود برای دریافت کلید مکان اسکانشان به یک رستوران میروند. آلنودر رستوران با شخصی برخورد میکند که از طرفداران کاراهای آلن است. آلن اصلا از دیدار با این شخص خوشنود نشد. چرا که هدف از این سفر بازیافتن آرامشش بود.
سپس در این قسمت بازی Alan Wake آلن و همسرش به ویلایی میروند که قرار است در آنجا مستقر شوند. همسرش به او میگوید که دستگاه تایپی برایش خریده تا بتواند داستان بعدی خود را در سکوت آنجا استارت بزند و دوباره کار خود را از سر گیرد و به همان دوران شکوهمند پیشین خود بازگردد. اما آلن که به دنبال آرامش بود و نمیخواست درگیر نوشتن شود عصبانی شد و ویلا را ترک کرد. از ویلا که بیرون رفت ناگهان برق ها قطع شد و صدای جیغ همسرش را شنید. او به داخل ویلا برگشت و دید که نرده های آن جا شکسته و همسرش به داخل آب افتاده به سرعت به درون آب رفت و او را نجات داد.
سپس به هوش آمد و خود را درون ماشین در حالی که تصادف سختی کرده است وسط جنگلی یافت که در کابوس های خود آنجا را میدیده است. راه خود را پیش میگیرد و به سمت یک نجاری میرود و در بین راه با برگه های کاغذی مواجه میشود که گویی داستانی است که خود او نوشته و در این داستان نوشته شده که یک نفر با تبر او را دنبال خواهد کرد. و همین اتفاق هم میوفتد و…

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =