بازی های شرکت ناتی داگ

ناتی داگ

شرکت ناتی داگ یا Naughty Dog یکی از بزرگ ترین شرکت های بازی سازی در آمریکا است که از سال ۱۹۸۴ تا به امروز فعالیت داشته است.

ناتی داگ
ناتی داگ

این شرکت در ابتدا با نام جم سافتور شناخته می شد که بعد از نام خود را تغییر داد و با ناتی داگ شهرت یافت. مهم ترین فعالیت این شرکت، توسعه بازی های ویدیویی برای کنسول ها می باشد. معروف شدن این شرکت از بازی های کراش آغاز شد. این شرکت در ابتدا بازی کراش باندیکوت را در سال ۱۹۹۶ برای کنسول پلی استیشن ساخت و در ادامه باعث شد شهرت زیادی پیدا کند و همین دلیلی برای ادامه ساخت بازی کراش بود.

بعد از کراش سری بازی های آنچارتد بودند که باعث شدند باری دیگر نام شرکت ناتی داگ بر سر زبان ها باشد و همگی آین شرکت را تحسین کنند. برای اولین بار آنچارتد: اقبال دریک برای پلی استیشن ۳ در سال ۲۰۰۷ منتشر شد. انحصاری بودن این شرکت باعث شده است که بسیاری از کاربر های دیگر که دارای کنسول های ایکس باکس و یا رایانه هستند نتوانند به بازی های آنچارتد و دیگر بازی های این شرکت دسترسی داشته باشند.

خبرهایی در مورد بازی های شرکت ناتی داگ

حال امروزه این شرکت که در اوج خود قرار دارد و بیش از نیمی از اخبار های صنعت بازی در مورد این شرکت و زیرمجموعه های آن هستند، اعلام کرده است که تنها بر روی دو پروژه فعالیت می کند و خبری از بازی های جدید و دیگری نیست. این شرکت در یک خبر رسمی بیان کرده است که تنها بر روی بازی های Uncharted: The Lost Legacy و The Last of Us Part II فعالیت می کند و فعلا قصد ندارد پروژه جدیدی را برای استودیوهای خودش ایجاد کند.

استودیو ناتی داگ هنگام معرفی آنچارتد ۴ فکرش را هم نمی کرد که به این شدت فروش کند. آنها از طریق این بازی به موفقیت های زیادی رسیدند و توانستند سرمایه زیادی را برای شرکت خودشان جمع کنند. بعد از معرفی بازی آنچارتد ۴، از سوی این شرکت خبری مطرح شد که قرار است در رویداد بازی PSX 2016 دو بازی جدید معرفی کنند و همین اتفاق هم رخ داد. آن ها دو بازی به نام Uncharted: The Lost Legacy و The Last of Us Part II معرفی کردند. بازی جدید آنچارتد داستانی را روایت خواهد کرد که شخصیت اول آن کلوئی فریزر است و بازی The Last of Us هم دنباله و ادامه سری اول بازی خودش است که اگر بازی نکرده اید باید بدانید که داستان بسیار زیبایی را از دست داده اید.

بعد از معرفی این بازی گیمر ها و طرفداران گمان می کردند که قرار است بازی های دیگری هم از سوی این شرکت معرفی شود و همزمان بر روی آنها هم کار کنند اما ایوان ولس که مدیر شرکت ناتی داگ است در یک مصاحبه چنین تفکری را رد کرد. او با سایت گیم اینفورمر یک مصاحبه انجام داد و گفت فعلا خبری از بازی های دیگر نیست و می خواهد بر روی همین دو بازی تمرکز زیادی را داشته باشد.

او گفت که علاقه زیادی به سری جدید آنچارتد دارد و شخصیت های جدید درون این بازی را پسندیده است. همین باعث شد که دیگران فکر کنند قرار است اسپین آف های زیادی از این بازی ریلیز شود که ایوان ولس بیان کرد خبری از اسپین آف های دیگری نخواهد بود. این هم خبر خوبی برای طرفداران بود که می دانستند در شرکت چه چیزی می گذرد و قرار است تمام تمرکز شرکت بر روی چنین بازی هایی باشد و هم خبری ناراحت کننده بود که از بازی های دیگر فعلا قرار نیست خبری باشد و ناتمام خواهند ماند.

ایوان ولس حرف های نسبتا زیاد و کافی را برای بازی و برنامه های آینده خود بیان کرد که به خوبی باعث رضایت همگی شد. او گفت که نمی خواهد برنامه سخت و دشواری را برای آینده خود و شرکت بریزد زیرا ساخت این دو بازی خود به اندازه کافی دشوار و زمان گیر است و اگر بخواهد برنامه جدیدی را مطرح کند، تنها باعث می شود که وقت و انرژی خود و شرکت به هدر رود. هر دو بازی از اهمیت زیادی در بازار برخوردار هستند و طرفداران بسیار زیادی دارند و شرکت ناتی داگ فعلا نمی تواند تمرکز خود را خراب کند و باید تمام توان خود را برای این دو بازی بگذارد و هماهنگی را میان ساخت ایجاد کند.

بعد از تمامی این حرف ها کاربر ها و گیمر ها درباره بازی آنچارتد که در دست ساخت است سوالات زیادی کردند و خواستند اطلاعات بیشتری از آن بدانند. ایوان ولس بیان کرد که نمی خواهد دوباره نسخه های جدید مبنی بر داستان های شخصیت های جدید در روند این بازی ایجاد کند و هدف از ساخت بازی Uncharted: The Lost Legacy هم تنها ایجاد یک داستان جذاب از شخصیت کلوئی برای طرفداران است. شرکت می خواهد با ایجاد چنین بازی کاربران را خوشحال نگه دارد و به سوی کار ها و اهداف جدید تر برود.

قبل از تمامی این ها شرکت ناتی داگ بازی های Uncharted 3 و The Last of Us را به طور همزمان ارائه داده بود که موفقیت و شهرت بزرگی را برای این شرکت به ارمغان اورد و باعث خوشحالی زیاد کاربرها شد. در زمانی که شرکت ناتی داگ مشغول ساخت چنین بازی هایی بود، مدیریت این شرکت استودیو را تبدیل به دو تیم مجزا کرده بود که هر کدام بر روی یکی از بازی ها فعالیت داشتند و آن را می ساختند. حال این شرکت تغییر عقیده داده است و می خواهد روند ساخت خود را تغییر دهد.

ناتی داگ - THE LAST OF US
ناتی داگ – THE LAST OF US

ایوان ولس توضیح داده است که دیگر نمی خواهد چنین کاری را مجددا انجام دهد و یک تیم بازیسازی کامل برای شرکت ایجاد کرده است. البته حاصل آن روند قبلی دو پروژه موفق بود اما در زمان فعلی دیگر انجام چنین کاری از نظر ایوان ولس غیر ممکن است و نمی توانند همانطور که می خواهند ادامه دهند. به همین علت ایوان ولس یک تیم کامل برای دو بازی ایجاد کرده است و عده کمی دیگر هم در شرکت برای دیگر پروژه ها قرار داده است که البته تعداد آن ها بسیار کمتر از تیم بازیسازی اصلی است.

ایوان ولس وضعیت دو بازی را مناسب دانسته است و در مورد روند بازی حرف های مختصری زده است. یک تیم کامل بازیسازی بر روی آنچارتد کار می کنند و به دنبال ساخت بازی هستند و از آن طرف یک تیم کوچک قرار دارد که نسخه دوم بازی The Last of Us را آغاز کرده اند و در حال ساخت هستند. ابتدا قرار است که بازی آنچارتد تمام شود و سپس تمامی بازیساز ها در تیم دوم ملحق شوند و همگی بر روی بازی The Last of Us Part II کار کنند تا بتوانند هرچه سریع تر این بازی را هم به اتمام برسانند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 10 =