نحوه تغییر نام اکانت PSN در پلی استیشن ۵

نحوه تغییر نام اکانت PSN پلی استیشن 5

پس از درخواست‌ مکرر طرفداران، سونی بالاخره امکان تغییر نام یا همان اسم اکانت PSN (PSN ID) در پلی استیشن ۵ (PS5) را برای بازیکنان فراهم نمود. در این مقاله به شما نحوه انجام این کار را بر روی PS5 و مرورگر وب آموزش می‌دهیم. شما قادر به تغییر شناسه خود در PS3 یا PS Vita نخواهید بود. اما پیش از هر چیز؛ آیا تغییر شناسه PSN هزینه‌ای دربر دارد؟ خیر، حداقل برای بار اول هیچ هزینه‌ای دربرنخواهد داشت. تغییر نام برای اولین بار رایگان بوده، اما پس از آن باید برای تغییر نام خود ۹.۹۹ دلار آمریکا بپردازید. در صورتی که عضو PlayStation Plus باشید، این مبلغ به ۴.۹۹ دلار آمریکا می‌رسد.

نحوه تغییر اسم اکانت PSN در پلی استیشن ۵

برای تغییر نام PSN خود در حالی که در محیط PS5 هستید، گزینه Settings را انتخاب کنید. سپس به قسمت Users and Accounts > Account > Profile > Online ID بروید. پس از ورود به فهرست Online ID، می‌توانید نام جدیدی برای حساب PSN خود انتخاب نمایید.

نحوه تغییر اسم اکانت PSN در کامپیوتر

هنگامی که در سایت Sony Entertainment Network وارد حساب PSN خود می‌شوید، سربرگ PSN Profile را در فهرست آن انتخاب کنید. بر روی گزینه «Edit» که در کنار Online ID قرار گرفته کلیک کرده و نام جدیدی برای خود بنویسید.

نکات مهمی که باید بدانید

  • شما می‌توانید به صورت رایگان، نام PSN خود را به آخرین شناسه خود برگردانید. در صورت تمایل با پشتیبانی PlayStation تماس گرفته و نام خود را به هر کدام از شناسه‌هایی که قبلاً داشته‌اید، تغییر دهید.
  • حساب کودکان از قابلیت تغییر شناسه برخوردار نیستند.
  • کنسول‌های PS3 و PS Vita از قابلیت تغییر شناسه آنلاین پشتیبانی نمی‌کنند. طبق آنچه که در سایت PlayStation ذکر شد، در صورت تغییر نام ممکن است پرداخت‌ها و پیشرفت‌هایی که داشته‌اید را از دست بدهید.
  • بازی‌های ویدیویی منتشر شده قبل از آوریل ۲۰۱۸ از تغییر شناسه آنلاین پشتیبانی نمی‌کنند.
  • در صورت تغییر نام، ممکن است در تعداد انگشت شماری از بازی‌ها، پیشرفت و پول موجود در درون بازی خود را از دست بدهید.
  • اگر با مشکلی مواجه شدید، PlayStation برای حل این مشکل توصیه کرده که شناسه خود را به نام قبلی برگردانید.

 

منبع: IGN

 

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + ده =