بررسی نسخه بازسازی شده بازی Uncharted استودیو ناتی داگ

نسخه بازسازی شده بازی Uncharted

طی اخبار جدید شاهد آن هستیم که نسخه بازسازی شده بازی Uncharted هم در دست ساخت است و هدف آن هم بازسازی سه گانه بازی است که محتویات جدیدتری را به همراه دارد. تیم سازنده این مجموعه ۴۸ نفر هستند و زمان ساخت آن هم ۱۵ ماه بوده است. آن ها تمام امکانات لازم و جدید را اضافه کرده اند و ناتی داگی و سونی مدام در حال مشورت و نظر سنجی درباره این نسخه ها بودند که در نهایت یک نسخه کامل و عالی را مشاهده کنیم.

نسخه بازسازی شده بازی Uncharted
نسخه بازسازی شده بازی Uncharted

در شروع نقد و بررسی بازی و درست زمانی که شما برای اولین بار بازی Uncharted را تجربه کنید شاید بسیار شگفت زده شوید چرا که شما با یک بازی با داستانی بسیار عالی و جذاب با ابتدا و انتهای مشخص و بهترین شیوه برای بیان آن و از طرف دیگر گیم پلی بازی که شما را در این مسیر داستانی قرار میدهد تا به خوبی در حال و هوا و حس بازی را تجربه کنید.

ناتی داگ حالا ناشر این بازی است البته اولین بار هم نیست که اسم این استودیو موفق را می شنویم چرا که در گذشته هم این استودیو بازی سازی برای علاقه مندان دنیای گیم بازی های خاطره انگیز و جذابی را تولید کرده بود از جمله این بازی های معروف و خاطره انگیر برای علاقه مندان و پیشکسوتان دنیای گیم میتوان به بازی های کراش و دکستری و جک اشاره کرد که از جمله بازی های عالی و جذاب و تاثیر گذار در سبک خود بوده اند.

شخصیت اصلی بازی Uncharted

در واقع بازی آنچارتد با شخصیت معروف و اصلی آن آغاز شد و نام او نیتن بود. نیتن یک شخصیت همانند شخصیت های واقعی بود که هم می توانست خوبی هایی را به همراه داشته باشد و از طرف دیگر هم می توانست شخصی بد و خشن باشد. او در این بازی بیشتر به دنبال این بود که به هر قیمتی که شده است به گنج های معروف دنیا دست پیدا کند حتی اگر در این راه دشمنان زیادی را در رو به روی خود میدید و لازم به عبور کردن از آن ها بود.

آغاز داستان های دزدیدن گنج های نیتن از آن جایی شروع شد که دزدی آن از گنج الدورادو همراه بود و حالا شما با شخصیت نترس و محبوب نیتن به سراغ آن میرفتید. ولی در ادامه داستان به همین جا محدود نشد و نیتن به سمتی کشیده شد که به سمت جست و جو در پی تابوت جدش بود.

با کمی جست و جو متوجه خواهید شد که جد او سر فرانسیس است. همین موضوع و داستان باعث شد که شاهد خلق یک بازی جذاب برای نسل هفتم کنسول ها باشیم که در زمان انتشار خود محبوبیت زیادی را پیدا کرده بود. در ادامه بازی شاهد داستانی بودیم که به دنبال چند مکان دیگر هم رفت و دنبال شهر گمشده هم بود تا در آن درخت زندگی را جست و جو کند و در طرف دیگر با تشکیل گروهی سه نفره مثلث عشق را تشکیل دادند و به ادامه داستان خود پرداختند.

حالا ما شاهد جدیدترین نسخه از بازی انچارتد هستیم یعنی نسخه ۴ این بازی ولی در ابتدا نمیتوان به آن حس گذشته از بازی رسید و شاید در ابتدای بازی به آن فکر باشید که بازی یکنواخت شده است و دیگر جذابیت قبل را ندارد و شما را نا امید کند ولی این شروع داستان نیست و بهترین راه صبر کردن است. نیتن وارد یک زندگی مشترک شده است و حالا حسابی سرش شلوغ است ولی این ماجرا تا زمانی ادامه دارد که حالا بعد از ۱۵ سال نیتن یک شخصی که فکر میکرده است نابود شده است را ملاقات میکند و بسیار غافلگیر میشود و حالا میتوانید ببینید که داستان اصلی بازی چگونه آغاز خواهد شد حالا که نیتن برادرش سم را میبیند.

ولی زمانی که بازی از همان ابتدا اغاز می شود شما شاهد این نکات مثبت از بازی هستید که همیشه سر جای خود بوده است و همچنان ادامه خواهد داشت از جمله این نکات مثبت بازی داستان فوق العاده آن است که شما را جذب خودش میکند تا بازی را ادامه دهید و ببیند که در ادامه چه اتفاق هیجان انگیز دیگری خواهد افتاد. از طرف دیگر به قدری بر روی تمام شخصیت ها درست تمرکز و کار شده است که حتی شخصیت های کوچک هم دارای ارتباطی عالی و درست هستند.

حتی در بازی علاوه بر مشاهده صحنه های بازی حالا شاهد این هستیم که جذابیت های جدیدی هم حتی کوچک در گوشه و کنار بازی تهیه شده است که از جمله آنان این است که درست زمانی که گنج هنری اوری به انتظار دزدیده شدن توسط نیتن و برادر نیتن یعنی سم و همسر نیتن است در همین زمان ها نیتن با همسرش صحبت های شخصی زندگی خودشان را می کند و حرف های خنده دار بین آن ها جا به جا میشود و از طرف دیگر با برادر خود سری به خاطره هایشان می زنند و وارد حس و حال جدیدی می شوند. همین موضوع ها باعث می شود که بازی وارد حالتی تکراری از خود نشود و همیشه رنگ و بویی تازه از داستان هایی را در خود جای داده باشد.

شخصیت پردازی بازی بسیار خوب طراحی شده است و شما در طول بازی شاهد بهترین زاویه دوربین ها و دقت بالای طراحی این شخصیت ها هستید. محیط های بازی هم به همان صورت و با دقت بالایی طراحی شده اند و این موضوع به طوری است که شما شاهد ریز ترین جزئیات از آن هستید و درست وقتی که در ارتفاع هستید میتوانید به راحتی محیط های دورتر را مشاهده کنید و چیزی از کیفیت و جذابیت آن کم نمیشود چرا که محیط بازی بسیار عظیم است و حالا دیگر داستان بازی با یک محور پیش روی نمیکند و شما برای انجام ماموریت های خود و رسیدن به هدفتان به راحتی میتوانید از راه های دیگر استفاده کنید و تنها با یک راه مشخص از طرف سازندگان بازی محدود نخواهید شد.

نسخه بازسازی شده بازی Uncharted
نسخه بازسازی شده بازی Uncharted

در ادامه شما در این بازی شاهد چند نوع سبک در پیشروی آن هستید که از جمله آن ها روش مخفی کاری بازی است که به راحتی و بدون هیچ سر و صدایی و البته با هیجانی که بخش مخفی کاری بازی دارد دشمنانتان را نشانه گذاری و بی سر و صدا از سر راه بردارید. این مخفی کاری هم دارای راحتی هایی است که در بازی های مشابه دیده نمیشود از جمله این موارد میتوان به این موضوع اشاره کرد که درست زمانی که دشمن شما را دیده است و حالا در این فکر و استرس هستید که دیگر نمیتوانید بازی را با روش مخفی کاری پیش ببرید راه امید دیگری دارد و آن هم این است که به راحتی و دوباره در جای دیگر پناه بگیرید و ببینید که بدون هیچ دردسری باز هم به روش مخفی کاری بازگردانده شوید.

داستان بازی به قدری زیبا طراحی شده است که شما شاهد صحنه های فوق العاده اکشن هستید که امتیاز مثبتی محسوب میشود و بیشتر حس بازی را به بازیکن خود منتقل میکند. بازی در یکی از سبک های خود ماجراجویی را جای داده است که شما باید با حل کردن معما ها و داستان های بازی به هدف نهایی خود برسید.

همانطور که شما به دنبال این گنج هستید باید فراموش نکنید که افراد دیگری هم هستند که از وجود آن آگاه هستند و میخواهند آن را به دست آورند به همین سبب شما باید با آن ها مبارزه کنید و دشمنانتان را از پیش رو بردارید. اسلحه های بازی کافی و قابل قبول هستند و دیگر از حد خود خارج نشده اند و از طرف دیگر شما قادر به مبارزه تن به تن با دشمنانتان هستید که آن هم جذابیت های خاص خود را دارد.

موسیقی بازی واقعا توانسته در بهترین جاهای ممکن از بازی اجرا شود و حس بازی را چندین برابر کند چرا که بهترین موسیقی و صدا گذاری شخصیت ها و اسلحه ها و… را در بازی به خوبی مشاهده خواهید کرد. گرافیک و جلوه های بصری بازی هم که فوق العاده ظاهر شده اند و شما را شگفت زده خواهند کرد. در ادامه Photo Mode  را مشاهده میکند که با تجربه آن به این گرافیک کامل بازی پی خواهید برد.

بخش مولتی پلیر بازی هم به خوبی کار شده است و قابلیت های خاص و جدیدی به آن اضافه شده است که بخش تخیلی بازی را به خوبی به شما نمایش میدهد.

و در پایان شاهد یک بازی ۶۰ دلاری هستید که واقعا ارزش این هزینه را دارد و هزینه صرف یک بازی خود خواهد شد به طوری که این بازی حتی توانسته است یک بازی بی نقص معرفی شود و امتیاز کامل یعنی ده از ده را از برخی منتقدین این عرصه دریافت کند.

اطلاعاتی در مورد نسخه بازسازی شده بازی Uncharted

در ادامه و طی اخبار جدید شاهد آن هستیم که نسخه بازسازی شده بازی Uncharted هم در دست ساخت است و هدف آن هم بازسازی سه گانه بازی است که محتویات جدیدتری را به همراه دارد. تیم سازنده این مجموعه ۴۸ نفر هستند و زمان ساخت آن هم ۱۵ ماه بوده است. آن ها تمام امکانات لازم و جدید را اضافه کرده اند و ناتی داگی و سونی مدام در حال مشورت و نظر سنجی درباره این نسخه ها بودند که در نهایت یک نسخه کامل و عالی را مشاهده کنیم. حتی بر روی حساسیت نشانه بازی و پرتاب نارنجک بازی هم ساعت ها بحث و گفت و گو شده است و بر روی آن ها حسابی کار شده است. در نسخه جدید بازی تغییرات عالی و زیادی در بازی انجام شده است که از سال ۲۰۰۷ تا کنون که اولین نسخه بازی منتشر شده است شاهد تغییرات زیادی از جمله بهینه سازی درجه سختی بازی و نشانه گیری و پرتاب نارنجک و سنگر ها و تغییرات جزئی و کلی زیادی بوده ایم.

این بازی یعنی آنچارتد ۴ انحصاری برای کنسول پلی استیشن ۴ عرضه شده است و اگر دارنده این کنسول هستید میتوانید از تجربه این بازی لذت ببرید و حتی نسخه دمو را از فروشگاه پلی استیشن دانلود و تجربه کنید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − یازده =