نمایش شخصیت مارکوس بازی Detroit Become Human PS4 در تبلیغ تلویزیونی

Detroit Become Human PS4

بازی Detroit: Become Human توسط استودیوی کوانتیک دریم طراحی شده است. طی اخباری از کمپانی سونی شخصیت مارکوس در بازی Detroit: Become Human حضور خواهد داشت. این بازی دست بازی کننده را در انتخاب باز می گذارد و در پخش یک تریلر جدید به معرفی شخصیت مارکوس پرداخته است. مارکوس پر رنگ ترین مهره ی بازی است که ساده ترین نقش را دارد. او رئیس اندرویدها است.
در یک ویدئوی دیگری که در وب سایت سونی به نمایش گذاشته شده است، کاراکترهای فرعی و اصلی دیگری هم معرفی شدند. استودیوی طراحی خبر از نزدیک شدن به مراحل پایانی بازی می دهد و کمپانی سونی این نوید را می دهد که بازی Detroit: Become Human تا تاریخ ۲۵ می یعنی ۴ خرداد در اختیار دارندگان پلی استیشن ۴ قرار خواهد گرفت.

Detroit Become Human PS4
Detroit Become Human PS4

آشنایی با بازی Detroit: Become Human
بازی Detroit: Become Human یک اثر دو طرفه است یعنی اینکه نقص ها و نکات مثبت ان به یک اندازه بر بازی حاکم هستند. انتخاب های بازی کنندگان در بازی می تواند نتایج مختلفی داشته باشد. داستان بازی یک داستان سطحی است. کاراکترهای بازی بسیار بی روح هستند، به طوری که حس می کنید با یک مجسمه طرف هستید. در عوض هوش مصنوعی قرار داده شده برای کاراکترها در حد بالایی قرار دارد.
داستان بازی در صحنه های درام – اکشن خلاصه شده است و برای افراد ۱۷ سال به بالا مناسب است. داستان بازی در سال ۲۰۳۸ میلادی جریان دارد. شهر از افرادی به اسم اندرویدها پر بود و این افراد برای کار در خانه ها و کمک به پلیس و کار در شرکت و نظافت و ایجاد امنیت انتخاب می شدند. در واقع می توان گفت آن ها موجوداتی هستند که هر کاری از آن ها بخواهید را بدون چون و چرا انجام می دهند.
اندرویدهای مختلفی در بازی وجود دارند که یکی خانه دار و دیگری دستیار پلیس است و به کمک پلیس روبات های خراب را دستگیر می کنند. این کار او خیانت به هم نوعان خود محسوب می شود، چون با انسان ها همکاری می کند. این روبات که Connor نام دارد با یک پلیسی همکاری می کند که از اندرویدها بیزار است. و اما اندرویدی که در ابتدا از آن یاد شد مارکوس است. مارکوس در ابتدای بازی به یک پیرمرد هنرمند خدمت می کند.
او شاهد آزار و اذیت اندرویدها توسط انسان ها است و به همین خاطر وقتی پیرمرد هنرمند می میرد برای همیشه از خانه ی او می رود تا بتواند راهی برای مقابله با ظلم انسان ها پیدا کند.
در بازی سه کاراکتر مهم و اصلی با سه داستان مختلف در انتظار شما هستند. چون اندرویدها روبات هستند باهوش تر از انسان ها هستند و هیچوقت از انجام کارهای مختلف خسته نمی شوند؛ به همین خاطر انسان ها دوست داشتند تا نیروهای این چنینی را در کارگاه ها و یا شرکت ها و حتی خانه های خود داشته باشند.
پس این امر باعث بیکار شدن خیلی از انسان ها می شد و همین می توانست دلیلی برای اذیت کردن اندرویدها باشد.
این روبات ها با هدف خدمت به انسان ها ساخته شده اند این امر ما را به یاد دوران برده داری می اندازد. می توان در بازی ابعاد احساسی و ستم دیدگی را به خوبی به تصویر کشید. این بازی می تواند آینده ی فراموش شده ی انسانیت را به تصویر بکشد و همچنین می توان جهان ماشینی را عامل فراموشی احساسات بدانند.
بازی Playstation علاوه بر تمامی عبارات گفته شده پیام هایی نیز دارد و قصد دارد تا دیدگاه طراح را به مخاطب منتقل نماید. گفتنی است که برخی از صحنه های بازی مورد انتقاد قرار گرفته است. برای مثال در صحنه هایی شاهد ظلم یک پدر نسبت به فرزند خود هستیم. این امر از جانب کمپین های حمایت از کودکان به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است؛ چون معتقد هستند که این صحنه ها می تواند تأثیرات بدی روی کودکان بگذارد.
البته پیش تر گفته شد که بازی برای افراد بالای ۱۷ سال مناسب است. طراح از به تصویر کشیدن این صحنه قصد بدی نداشته است او فقط سعی کرده در صورت ادامه کج رفتاری های انسان ها آینده ای را که ممکن است رخ بدهد را نشان دهد. به گفته ی بسیاری از منتقدان اکثر ساخته های طراح بازی که کیج نام دارد، همانند یک فیلم می ماند. با این حال نقش آفرینی های کاراکترهای اصلی باعث می شود این نقص جلوه ی زیادی نداشته باشد. به نظر می رسد که این سبک بازی کمی کلیشه ای شده است و بازی کنندگان از کیج انتظار بهبود سبک بازی Detroit: Become Human را دارند.
بازی در طراحی مراحل تناقض دارد. یعنی این که بعضی مراحل جذابیت فوق العاده ای دارند و برخی دیگر فقط قابل تحمل کردن هستند. نکته ی منفی دیگر بازی زاویه دید بازی است که وضعیت خوبی ندارد و گاهی حرکاتی که برای کنترل کاراکترها انتخاب می کنیم عمل نمی کنند.
گرافیک بازی در طراحی بی نظیر شخصیت ها بیشتر از سایر المان های بازی خودنمایی می کند. صدا گذاری هم به خوبی با حرکات کاراکترها همخوانی دارد. به طور کل بازی داستان پر محتوا و در عین حال سطحی دارد، ولی ارزش تجربه کردن را دارد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =