با کمپانی Naughty Dog سازنده سری آنچارتد بیشتر آشنا شوید

کمپانی Naughty Dog

کمپانی Naughty Dog در ابتدا با انتشار بازی Crash bandicoot توانست هواداران زیادی پیدا کند ولی موفقیت بزرگ این کمپانی زمانی شکل گرفت که در سال ۲۰۰۷ اولین سری از بازی های Uncharted را به بازار عرضه کرد. موفقیت این بازی به اندازه ای بود که Naughty Dog تا سال ۲۰۱۲ توانست بیش از ۱۷ میلیون نسخه از این بازی را به فروش برساند.

کمپانی Naughty Dog
کمپانی Naughty Dogکمپانی Naughty Dog

با اعلام کمپانی Naughty Dog ساخت بازی Uncharted 4 سرانجام به پایان رسید و این بازی که ابتدا قرار بود در ماه مارس سال ۲۰۱۶ عرضه شود، در نهایت اعلام شد که تاریخ نهایی انتشار بازی ماه می سال ۲۰۱۶ خواهد بود.

طبق گفته کمپانی Naughty Dog، بازی Uncharted 4 آخرین سری این مجموعه پرطرفدار خواهد بود که توسط این کمپانی عرضه می شود و همچنین شاهد حضور شخصیت نیتن دریک برای آخرین بار در سری بازی Uncharted هستیم.

کارگردان دوم بازی Uncharted 4 یعنی بروس استریلی، این بازی را بهترین سری این مجموعه و حتی خیره کننده ترین بازی تاریخ از جهت گرافیک فوق العاده آن دانست. Uncharted 4 را می توان یکی از بهترین بازی های انحصاری شرکت سونی دانست و حتی می توان برخی صحنه های آن را با فیلم های هالیوودی مقایسه کرد!

 تاریخچه کمپانی Naughty Dog

کمپانی Naughty Dog در ابتدا با انتشار بازی Crash bandicoot توانست هواداران زیادی پیدا کند ولی موفقیت بزرگ این کمپانی زمانی شکل گرفت که در سال ۲۰۰۷ اولین سری از بازی های Uncharted را به بازار عرضه کرد. موفقیت این بازی به اندازه ای بود که Naughty Dog تا سال ۲۰۱۲ توانست بیش از ۱۷ میلیون نسخه از این بازی را به فروش برساند.

در ادامه ی روند موفقیت این کمپانی در سال ۲۰۰۹ نسخه دوم این سری نیز منتشر شد و توانست بهترین بازی سال لقب بگیرد. همچنین دوسال پس از نسخه موفق Uncharted 2، نسخه سوم این سری معرفی شد هرچند این نسخه نتوانست انتظار طرفداران این سری را همانند نسخه قبلی برآورده کند.

این کمپانی در سال ۲۰۱۳ بود که با معرفی بازی The last of us انقلابی را در بازی های ویدیویی ایجاد کرد و شهرت خود را با انتشار این اثر دوچندان کرد. کمپانی Naughty Dog در ادامه موفقیت های خود در سال ۲۰۱۶، بازی Uncharted 4 و پایان ماجراجویی های شخصیت اصلی این مجموعه یعنی نیتن دریک را رقم زد.

سرانجام آخرین بازی انتشار یافته این کمپانی Uncharted the lost legacy بود که اتفاقات بعد از سری چهارم این مجموعه راروایت می کند و دیگر خبری از نیتن دریک در این بازی نیست و به جای آن کلویی فریزر ایفای نقش خواهد کرد.

همچنین Naughty Dog با انتشار خبر ساخت The last of us 2 همه ی طرفداران خود را هیجان زده کرد. حال باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا نسخه دوم این بازی هم می تواند موفقیت های نسخه اول آن را تکرار کند یا خیر.

گیم پلی و داستان بازی Uncharted 4

شخصیت اصلی این بازی همانند سری های قبل این سری نیتن دریک است و Uncharted 4 را می توان آخرین ماجراجویی او دانست.

نقطه قوت این بازی روایت بسیار جذاب داستان آن است، نیتن دریک حال پس از ماجراجویی های سری های قبل و رفتن به دنبال گنج های بزرگ و مقابله با دزدان دریایی، اکنون در کنار همسر خود النا فیشر زندگی آرامی را سپری می کند و مشغول یک کار روزمره است اما این آرامش تا زمانی ادامه می یابد که برادر نیتن یعنی سم بعد از ۱۵ سال بی خبری به دیدار نیتن می رود و در اینجا ماجراجویی جدیدی را برای نیتن رقم می زند. در این بازی نحوه ارتباط شخصیت ها و کاراکترهای بازی به بهترین شکل ممکن کار شده است و به راحتی می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

گیم پلی این بازی به گونه ایست که می توانید مانند سری های قبل نحوه مقابله با دشمنانتان را خودتان انتخاب کنید، برای این کار هم می توانید از روش های مخفی کاری استفاده کرده یا با انواع و اقسام سلاح هایی که در اختیار دارید به دل دشمنان زده و به مقابله با آنها بپردازید. البته در برخی مراحل بازی نیز دوستانتان شما را در این راه کمک خواهند کرد. گیم پلی بازی Uncharted 4 به زیبایی هر چه تمام تر هر آن چه که از یک بازی بخواهید را دارد.

گرافیک این بازی به اندازه ای خوب کار شده که بعضی اوقات شاید دست از بازی کشیده و به مناظر زیبای بازی خیره شوید و از دیدن آن ها لذت ببرید همچنین با دقت به حالت صورت شخصیت های بازی و نحوه تصویر برداری از صحنه های اکشن آن می توان این بازی را حتی با فیلم های سینمایی مقایسه کرد. موسیقی بازی نیز می تواند در کنار گرافیک زیبای آن تجربه یک بازی فوق العاده را برای بازیکنان داشته باشد.

یکی از قابلیت های جدیدی که به بازی Uncharted 4 افزوده شده استفاده از طناب وقلاب است که می توانید از آنها برای عبور از مناطق دشوار و همچنین برای جابه جایی وسایل مختلف و حل کردن معما های بازی استفاده کرد.

در این سری همانند سری های قبل شاهد معماهای دشوار و تله های خطرناکی هستیم که برای رسیدن به گنج هنری اوری باید از تمام آن ها با موفقیت عبور کنیم هر چند که تعداد آن ها نسبت به سری های قبل کمتر شده و جای خود را بیشتر به صحنه درگیری های میان دشمنان داده است. اسلحه ها نیز در این بازی از تنوع زیادی برخوردارند و شما می توانید از هر سلاحی که بخواهید برای از بین بردن دشمنانتان استفاده کنید.

از دیگر قابلیت های این بازی،  امکان راندن وسایل نقلیه مختلف مانند خودرو ها و قایق هاست که راندن آن ها حس خوبی را به بازیکنان منتقل می کند. محیط های بازی که اکثر آنها را مناطق جنگلی تشکیل می دهد وسعت و تنوع زیادی داشته و ساعات زیادی را به گشت و گذار در آن ها می پردازید، هرچند روند گیم پلی و داستان بازی اصلا خسته کننده نیست و بازی یک روند خطی را طی نمی کند.

بازی Uncharted 4 مانند سایر بازی ها، یک بخش چند نفره داشته که همه ی شخصیت های بازی در آن حضور دارند و همچنین یک سری قابلیت های ماورا طبیعه به این بخش اضافه شده که می توانید از این قدرت ها در شرایط مختلف مانند از بین بردن دشمنان یا درمان هم گروهی های خود استفاده کنید.

در پایان می توان گفت بازی Uncharted 4 یکی از مهیج ترین بازی های شرکت سونی و محصول استودیوی Naughty Dog بوده که صحنه های اکشن و گرافیک فوق العاده آن، این بازی را شبیه به فیلم های هالیوودی کرده است و با تجربه این بازی شما محو چشم انداز های خیره کننده، گیم پلی فوق العاده جذاب و داستان زیبای آن خواهید شد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 6 =