۵۰۵ گیمز مالک جدید بازی Brothers: A Tale of Two Sons شد

505 گیمز

بعد از انتقال مالکیت بازی  Brothers: A Tale of Two Sons  از استودیو ی  استار بریز  به استودیو ی ۵۰۵ گیمز ، این استودیو عرضه ی بازی را برای دیگر پلتفرم ها ادامه داد. در اواسط سال ۲۰۱۵، آنها نسخه ی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان را منتشر کردند. استودیو ی ۵۰۵ گیمز  در کنار نسخه های نسل هشتمی مجموعه ای از تصاویر مربوط به بازی و آلبوم موسیقی جذاب آن و هم چنین توضیحات صوتی از سازنده های بازی در مورد آن را ارائه دادند.

505 گیمز

۵۰۵ گیمز حق مالکیت بازی Brothers: A Tale of Two Sons را در اختیار گرفت

به لطف ناشر بازی های ویدئویی ۵۰۵ گیمز ، بازی صاحب جدیدی دارد. نام و تمام دامنه های بازی با پرداخت پونصد هزار دلار در تاریخ ۲۶ دی ۱۳۹۳  ۱۶ January 2015  از استودیو ی استار بریز به ۵۰۵ گیمز منتقل شد.

بر طبق گفته های رئیس ۵۰۵ گیمز، ایان هاو، مالکیت جدید آن ها برای این بازی، در راستا ی تمایلشان برای دارا بودن و کنترل سهام آن می باشد. او در صحبت های خود بیان کرده: « برادران: Brothers: A Tale of Two Sons یک بازی عالی است ؛ یکی از تاثیر گذار ترین بازی های نسل گذشته و یکی از بازی هایی است که ۵۰۵ گیمز افتخار می کند که عضوی از آن ها باشد. » و نیز اعلام کرده است که: « این معامله بازتاب استراتژی تعیین شده ۵۰۵ گیمز  در خصوص مالکیت و کنترل IP خاص خود و همچنین IP یی است که می تواند چیزی پر محتوا برای دنیا ی سرگرمی های تعاملی به همراه داشته باشد. »

هم چنین اندرسون کلینت، مدیر عامل شرکت استار بریز که توسعه دهنده ی اصلی بازی  Brothers: A Tale of Two Sons  است، اذعان داشته است که این فروش عقلانی اثرشان برای  Brothers: A Tale of Two Sons  این امکان را فراهم می کند که تحت مالکیت جدید رشد خود کند و بیشتر بدرخشد. آن ها طی یک بیانیه ی رسمی اعلام کردند که:

« ما با Brothers: A Tale of Two Sons یک IP قوی و تحسین شده از سوی منتقدین به وجود آوردیم و حالا حس می کنیم که باید آن را برای توسعه و پرورش بهتر به یک مالک جدید بسپاریم. در برنامه های پیش رو، ما پیشرفتمان را با تمرکز روی توسعه ی طراحی و یک مفهوم پر محتوا برای فرنچایز Pay Day ادامه می دهیم. Brothers: A Tale of Two Sons  نیز هم چنان می تواند به تولید داستان سرایی تحسین شده خود بر اساس استاندارد های Josef Fares و تحت نظارت استودیو ی ۵۰۵ گیمز  ادامه دهد. »

بعد از آن بازی های موفق Pay Day: The Heist و Pay Day 2 را تولید کردند که در مجموع بیش از ۹ میلیون واحد فروش داشت.

بازی بعدی از نیروی فوق‌العاده و خلاق  Brothers: A Tale of Two Sons ، جوزف فرس – که استودیو ی استار بریز  را بعد از جدایی این بازی از آن ها ترک کرد – به همراه چند تن از همکاران سابقش، توسط الکترونیک آرتز  منتشر خواهد شد. بازی در استودیو ی جدیدی به نام Hazelight که یک استودیو ی مستقل و شخصی تازه تاسیس شده از کارگردان سوئدی، جوزف فرس  است، توسعه خواهد یافت.

بسیاری از طرفداران بازی  Brothers: A Tale of Two Sons  با انتشار این اخبار هیجان زده شدند. عده ای هم این نظر را داشتند که ساخت ادامه ای برای بازی کاری بیهوده خواهد بود چرا که  Brothers: A Tale of Two Sons  پایانی بسیار احساس بر انگیز و کامل داشت که از هر ادامه ای در سری های متوالی بی نیاز بود. بعضی هم اعلام کردند که اگر استودیو ی ۵۰۵ گیمز  بخواهد این بازی را وارد کنسول های نسل هشتمی کند، بدون درنگ برای بازی دوباره با آن پول پرداخت خواهند کرد!

بازی  Brothers: A Tale of Two Sons  یک بازی در ژانر ماجراجویی است که به صورت تک نفره بازی می شود – به غیر از ورژن نینتندو سوئیچ که امکان بازی دو نفره را نیز دارد -. بازی از زاویه ی دید سوم شخص نمایش داده می شود که دو برادر را در آن از بالا می بینیم. کارگردانی این بازی را جوزف فرس ، کارگران سوئدی سینما که جوایزی نیز در کارنامه ی خود دارد، بر عهده داشت. بازی از موتور سازنده ی Unreal Engine 3 استفاده می کند. استودیو ی  استار بریز  آن را بر روی پلتفرم های پی سی، پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ روانه ی بازار کرد.

505 گیمز

بعد از انتقال مالکیت بازی  Brothers: A Tale of Two Sons  از استودیو ی  استار بریز  به استودیو ی ۵۰۵ گیمز ، این استودیو عرضه ی بازی را برای دیگر پلتفرم ها ادامه داد. در اواسط سال ۲۰۱۵، آنها نسخه ی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان را منتشر کردند. استودیو ی ۵۰۵ گیمز  در کنار نسخه های نسل هشتمی مجموعه ای از تصاویر مربوط به بازی و آلبوم موسیقی جذاب آن و هم چنین توضیحات صوتی از سازنده های بازی در مورد آن را ارائه دادند. ورژن های موبایل هم در سال بعد روانه ی بازار شدند. نسخه ی iOS در ۳۰ مهر ۹۴  ۲۲ October 2015  و نسخه ی اندروید در ۶ خرداد ۹۶  ۲۶ May 2016  ارائه شد.

۵۰۵ گیمز  هم چنین یک ورژن نینتندو سوئیچ  که شامل یک مود ویژه با همکاری دو بازیکنه است را نیز در ۷ خرداد ۹۸  ۲۸ May 2019  منتشر کرد که در آن هر بازیکن کنترل یک برادر را به عهده دارد.

ممکن است در آینده شاهد ارائه ی نسخه های بعدی بازی از سوی ۵۰۵ گیمز  هم باشیم. ادامه ای برای همین داستان یا یک بازی با داستانی متفاوت تحت عنوانی جدید به عنوان مثال خواهران: داستان دو ندیمه و یا همان Sisters: A Tale of Two Nuns

طبق گزارش هایی بازی  Brothers: A Tale of Two Sons  تا ژانویه سال ۲۰۱۵  بازی بیش تر از۸۰۰  هزار نسخه فروش داشته است.

بازی  Brothers: A Tale of Two Sons  برنده جایزه ی بهترین بازی ایکس باکس در سال ۲۰۱۳ شد. آن هم در رقابت با بازی هایی مانند Grand Theft Auto V ،  Bioshock: Infinite  و  Tomb Raider . بازی  Brothers: A Tale of Two Sons  هم چنین برنده جایزه بهترین بازی نوآورانه در مراسم جوایز آکادمی بازی های بریتانیا  British Academy Games Awards   در سال ۲۰۱۴ شد.

داستان بازی  Brothers: A Tale of Two Sons  در مورد مردی است که برای ادامه ی زندگی سخت تلاش می کند. دو پسرش نا امیدانه برای یافتن درمانی برای پدر رنجورشان که جز او کسی را ندارند، راهی سفری پر ماجرا می شوند تا بتوانند آب درخت زندگی که تنها راه نجات پدرشان است را به دست بیاورند و آن را به او بدهند. در این بین، باید برای زنده ماندن به یکدیگر تکیه کنند. زمانی که یکی از آن ها ضعیف است، دیگری باید قوی باشد و هنگامی که یکی ترسیده، آن یکی باید شجاع باشد. به عبارت ساده تر باید برادر باشند. تنها سلاح آن ها در طول سفر ذهن شان و تنها منبعشان یکدیگر است.

و اما چه اتفاق هایی در بازی  Brothers: A Tale of Two Sons  می افتد!

داستان از جایی شروع می شود که پسر بچه ای به نام نایی در مقابل قبر مادرش ادای احترام می کند. مادری که در اثر غرق شدن در دریا مرد ؛ در حالی که او قادر نبود کاری برای نجات او انجام دهد. در همین لحظه برادر بزرگترش نایا، از او می خواهد تا برای بردن پدر مریضشان نزد طبیب روستا به او کمک کند. طبیب به آن ها می گوید که تنها راه نجات پدر در حال مرگشان از از بیماری عجیبش، جمع آوری آب از درخت زندگی می باشد. بدین ترتیب سفر پر ماجرا و احساسی این دو برادر آغاز می شود. آن ها از روستا ی خود، تپه ها و کوهستان ها می گذرند و با چالش های مختلفی مانند سگ خشمگین کشاورز و یا گرگ های درنده و… رو به رو می شوند. آن ها هم چنین در طول سفرشان به افرادی نیز کمک می کنند. مثلا در یک جای بازی یک مرد را که قصد خودکشی دارد، نجات می دهند.

در طول این سفر پر ماجرا و خطرناک برای عبور از کوه و رودخانه و دره سوار بر بز کوهی، قایق و پرنده خواهید شد و هم چنین سوار یک گلایدر می شوید که در نوع خودش یک تجربه ی بی نظیر است. باید حواستان به موجوداتی چون سگ، گرگ و غول نیز باشید.

در بازی شما قادر خواهید بود به طور همزمان دو برادر را کنترل کنید. قسمت جالب بازی همین جا ست که در بازی های دیگر کمتر نظیر آن را می بینیم و نسبت به بازی های دیگر کمی متفاوت عمل می کند و در بازی به مرور با آن آشنا می شوید و برای بودن چنین ساختاری از سازندگان بازی تشکر خواهید کرد. نحوه ی کنترل همزمان دو کاراکتر به این صورت است که اگر از کنترل گر در بازی استفاده کنید، از قسمت چپ آن برای برادر بزرگ تر و از سمت راست برای کنترل برادر کوچک تر استفاده خواهید کرد. در واقع می توان گفت برادر ها دارای یک ذهن مشترک در دو بدن هستند، ذهن شما که دو بدن را کنترل می کند. باید از ویژگی های منحصر به فرد هر برادر برای حل پازل ها و چالش های پیش رو بهره ببرید تا بتوانید در جریان بازی پیش بروید. از آنجایی که دو برادر تفاوت سنی نسبتا زیادی دارند، هر کدام کار خاصی را انجام می دهند. به عنوان مثال برادر بزرگ تر به دلیل قدرت جسمانی بیشتر و قد بلند تری که دارد، می تواند اجسام سنگین را جا به جا کند یا برای بالا رفتن از صخره ها به برادر کوچک ترش کمک کند. یا برادر کوچک چون سبک است اگر لازم باشد می تواند روی دوش برادر بزرگ تر رفته و به نقاط بلند دسترسی پیدا کند یا حتی در کوچک ترین جا ها خودش را جا دهد.گاهی اوقات نیز با هر دو ی آن ها در یک زمان برای انجام چالش ها ی مختلف کار می کنید. به عنوان مثال با یکی حواس یک دشمن را پرت می کنید و با دیگری کاری که برای رد شدن از ان مرحله نیاز است را انجام می دهید. اگر هر دوی برادر ها در بازی صدمه ببینند و زخمی شوند یا از یک ارتفاع خیلی بلند بیفتند، بازی از آخرین چک پوینت دوباره آغاز می شود.

شاید هدفی که دو برادر در بازی  Brothers: A Tale of Two Sons  برای رسیدن به آن تلاش می کنند، کمی کلیشه ای باشد و در کل این سناریو که دو نفر در هنگام شرایط سخت به یک دیگر نزدیک تر می شوند به نظر تکراری برسد، اما نکته ی شگفت انگیز در داستان  Brothers: A Tale of Two Sons  این است که بین دو برادر در طول سفر هیچ دیالوگ قابل تشخیصی وجود ندارد و تنها در مواقعی آوا های نامشخصی از آن ها می شنویم. بنابراین به غیر از نسبتی که با هم دارند، هیچ اطلاعات شخصی دیگری از دو شخصیت در دسترس نداریم  و داستان بازی با حرکات، ژست ها و اعمال کاراکتر ها دنبال می شود. با این وجود شاهد پیوند زیبای برادرانه ی آن ها می باشیم که در طول بازی افزایش می یابد. بدون رد و بدل شدن کلمه ای در بازی و طی مدتی کوتاه، بازیکن نیز عمیقا با آن ها ارتباط بر قرار می کند و حتی ممکن است بازی را با چشمانی خیس به پایان برساند.

نباید از موسیقی بی نظیر بازی  Brothers: A Tale of Two Sons  نیز غافل شد. موسیقی هایی آرام و حزن انگیز که بار احساسی بازی  Brothers: A Tale of Two Sons  را بیشتر می کند و بسیار دلنشین هستند. محیط بازی هم دارای چشم اندازی بسیار جذاب و سر سبز و با جزئیات است که از گرافیک خوبی پشتیبانی می کند.

ممکن است به نظر شما برسد که بازی  Brothers: A Tale of Two Sons  در اوایل بازی روند کند و خسته کننده ای دارد. اما این طور باقی نمی ماند. بازی در اواسط داستان اوج می گیرد و در نهایت با یک پایان دراماتیک شبیه فیلم های سینمایی شما را تنها می گذارد. به شما پیشنهاد می کنم اگر قصد شروع بازی  Brothers: A Tale of Two Sons  را کردید، تا زمانی که به پایان نرسیده، از پای آن بلند نشوید تا از حسی که بازی به شما منتقل می کند خارج نشوید. بعد از یک بار طی کردن مراحل، ممکن است که بخواهید بعد از مدتی دوباره این بازی احساسی را تجربه کنید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 16 =