marvel future fight معرفی و بررسی ویژگی های این بازی

marvel future fight

بازی marvel future fight که در سی ام اپریل سال ۲۰۱۵ منتشر شده، توسط کمپانی نت ماربل گیمز برای سیستم عامل های اندروید و ای او اس توسعه گردید.

marvel future fight
marvel future fight

 

 

که البته در این میان حمایت های دیزنی و مارول اینترتیمنت بی تاثیر بر ساخت آن نبودند. داستان بازی بر گرفته از داستان کمیک نویسنده پر آوازه پیتر دوید می باشد که وی برای نوشته های خود بار ها عنوان بهترین نویسنده را کسب کرده اند، اما منتشر کننده های مجموعه کتب مارول کمک شایانی در طول ساخت این بازی در طول شخصیت دهی ها و ارکان دیگر به نت ماربل گیمز کرده اند و تا حد امکان از بسته های حمایتی خود برای تهیه این بازی دریغ ننموده اند.

در حال حاضر بازی Marvel future fighte قابل دانلود و بازی می باشد، از تعداد زیادی شخصیت ابر قهرمان در این گیم پلی استفاده شده است که از جمله شاخص ترین آن ها می توان به کاپیتان آمریکا یا مرد عنکبوتی اشاره کرد. این گیم پلی ویدیوئی در سبک نقش آفرینی را هم می توان به صورت تک نفره بازی کرد و هم در قالب گروه های سه نفره که در مقابل هم قرار می گیرند بازی را انجام داد. و اینکه برای بالا بردن سطح بازی خود می بایست به مبارزه با دشمنان مارول ها پرداخت و درواقع باید ماهیت آن ها را شناسایی کرد در مقابل آن ها ایستادگی کرد. در این صورت می توان سطح خود را بالا برد و قهرمانان را یکی پس از دیگری با آزاد کردن آن در دسترس بازی قرار داد، و یک خبر خوب این که نت ماربل کمپانی سازنده بازی در چند روز اول می خواهد این اپشن را بدهد که بتوانند مرد اهنی را با یک سلاح ویژه آزاد کنند.

با اینکه کمپانی Netmarble بودجه زیادی برای ساخت این بازی را نداشت اما در کمال سادگی، گیم پلی ای را طراحی کرده است که تمام آن چه را که یک پلیر از این دست بازی ها میخواد را در گرفته است. این گیم پلی برای سیستم عامل های اندروید و آی او اس طراحی و ساخته شده است، و جالب این که از لحاظ کاربردی و کارایی در نسخه اندروید، پویا تر از نسخه ای او اس می باشد. اگر به منوی بازی تگاهی بیاندازیم گرافیک و طراحی ساده و بی نظیر و قابل دسترس آن ما را مجذوب می کند، در کل طراحی بازی در تمامی بخش ها از محیط بازی گرفته تا میدان و دشمنان هنر مندانه بوده و یک نگاه رو به جلو و آینده ای روشن را برای این سبک از بازی ها پیش روی گیمر ها گذاشته است.

توضیحاتی در مورد marvel future fight

در بخش های از بازی کاراکتر ها با هم دیگر صحبت هایی برای انتقال حس و به نحوی یاد آوری و آموزش بازی به گیمر را از طریق نوشتار بین کاراکتر ها رد و بدل می شود و این امر شاید برای برخی نقطه قوت باشد و برای برخی ضعف محسوب شود ولی هر چه هست، حس کمیک بودن را در این گیم پلی بیشتر القا می کند. ولی یکی از اشکالاتی که در این گیم پلی میتواند مشکل ساز و گاهی خسته کننده باشد قسمت موسیقی می باشد که هیچ انتقال حسی از بازی ندارد و به صورت قطعه ای کوتاه مدام تکرار می شود که قطعا در همان اویل بازی برای اینکه کلافه نشویم و حواسمان بیشتر به بازی باشد آن را قطع می کنیم، و لیکن نقطه مقابل آن آوا هایی است که در بازی به کار برده شده است که بسیار کار بردی و به موقع به کار برده می شود، مثلا صدای ضربات و قدم ها، به نحوی که تمام حس ها را منتقل می کنند.

به راحتی می توان گفت که این گیم پلی به اصالت خود پایبند بوده و تمام داستان های کمیکی و حالات آن در بازی و روایت آن حفظ شده است، این که کاراکتر ها چه قهرمان ها، چه دشمنان به خوبی با صفات بارزشان در بازی مشهود هستند و از آن مهم تر اینکه تمام ابعاد و جهان باز بودن و پیش روی گیم پلی به اقصی نقاط کهکشان نشان از تعصب بازی بر داستان اصلی و روایت درست از کمیکی بودن آن را دارد.

داستان بازی شروعی طوفانی دارد و به گونه ای جالب روایت آن آغاز می شود، شکافته شدن لایه ای از جهان باعث بر خورد و ارتباط لایه های مختلف جهان موازی با یک دیگر می شود، که در بخش های مختلف بازی داستان ها مختص به همان بخش هستند. بخشی در بازی برای آموزش طرح ریزی شده است که حتی آن قسمت هم داستان جدا گانه خود را دارد و به نحوی مقدمه ای است برای ورود به داستان اصلی و مستقل بازی؛ نحوه نام گذاری بر مراحل یا سناریوی مراحل نیز می تواند یاد آور کمیک بودن یا حتی فیلم های که پیش تر از این داستان های مارول ساخته شده اند باشد.

marvel future fight
marvel future fight

بازی به دو صورت خریدنی و رایگان در برخی قسمت ها عمل کرده است و در واقع از سیاست فری میوم هم که این روز در صنعت گم زیاد به چشم می خورد استفاده شده است، به این گونه که برای استفاده از آپشن های بیشتر یا ازاد سازی کاراکتر ها، باید پول درون بازی پرداخته شود، و این خود باعث تفاوت فاحش در سطح گیمر ها باشد. هنگامی که می خواهیم به منو بازی سری بزنیم با نمایش صفحه ای وسوسه کننده برای پیشرفت در بازی مواجه می شویم که مثلا برای داشتن فلان کاراکتر یا فلان پکیج می توانید با پرداخت مقداری پول از آن ها استفاده کنید، این پیشنهادات در مواقعی درست و به جا در صفحه منو ره نمایش گذاشته می شود.

اما در روایت بازی باید بگوییم که با رد کردن و سپری کردن مراحل و ماموریت هایی که به ما داده می شود می توانیم امتیازاتی را کسب نماییم، کسب امتیاز ماموریت ها به درجه سختی آن ها بستگی دارد، یا در قسمتی دیگر ما ماموریت های روزانه را داریم که در هر ۲۴ ساعت تنها دو ماموریت می توانیم انجام دهیم.

بخش های دیگر و شخصیت های بسیاری در این بازی هستند که اگر بخواهیم تک تک آن ها را بررسی کنیم خود مبحثی فراتر از یک گیم پلی می شود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 7 =