آشنایی با کنترلر Nacon Asymmetric

آشنایی با کنترلر Nacon Asymmetric

آشنایی با کنترلر Nacon Asymmetric

کنترلر که تحت عنوان دستۀ بازی یا گیم پد (Gamepad) نیز شناخته می شود، انواع مختلفی دارد و در بازی های رایانه ای نقش کنترل کنندۀ بازی را بر عهده دارد. گیم پدها در واقع محور اتصال حرکات دست گیمر با رایانه یا کنسول هستند. عموما دارای دکمه هایی جهت حرکت (که به آن ها D-Pad گفته می شود و در چهار جهت و به صورت متصل به هم مشاهده می شوند)، چهار تا شش کلید جهت ضربه زدن، دو دکمه که در وسط قرار گرفته اند و چهار دکمۀ پشتی هستند.
کمپانی Nacon از جمله کمپانی های مشهور در طراحی و تولید کنترلرهای مختص پلی استیشن ۴ است. یکی از جدیدترین محصولات کمپانی Nacon برای رایانه های شخصی و پلی استیشن ۴ کنترلر Nacon Asymmetric است که با نظارت کمپانی سونی تولید شده است.
اگر به کنترلرهای نامتقارن علاقه مند هستید یا به تازگی کنسول پلی استیشن ۴ را برای بازی برگزیده اید و به طرح DualShock 4 که طرحی متقارن و متداول در پلی استیشن ۴ است عادت ندارید، این کنترلر جدید گزینه خوبی برای شما خواهد بود. برای اتصال کنترلر Nacon Asymmetric به پلی استیشن ۴ یا رایانه شخصی می توانید با از طریق بلوتوث اقدام کنید

آشنایی با کنترلر Nacon Asymmetric
آشنایی با کنترلر Nacon Asymmetric

این کنترلر مجهز به یک دانگل بلوتوث است که با اتصال آن به کنسول خود می توانید ارتباطی بی سیم در شعاع هفت متری کنسول خود داشته باشید. در این کنترلر یک جک ۳.۵ میلی متری تعبیه شده است که می توانید از آن برای اتصال هدفون و چت در حین بازی استفاده کنید. باتری قابل شارژ با عمر ۷ ساعت از دیگر امکانات این کنترلر است. این باتری را می توانید با اتصال به کنسول شارز کنید.
برای آگاهی از میزان شارژ باتری یک نمایشگر LED در پشت کنترلر وجود دارد. هنگام شارژ باتری نیز با استفاده از کابل mini USB می توان از کنترلر برای بازی استفاده کرد. از نکات دیگری که بایستی در مورد این کنترلر به آن ها اشاره کرد وجود تاچ پد و دو موتور لرزاننده است همانند DualShock 4، و فقدان لایت بار، اسپیکر و حسگر حرکتی می باشد.

علاوه بر کنترلر ذکر شده، کنترلرهای دیگری نیز به طور انحصاری برای پلی استیشن ۴ طراحی شده اند. اولین کنسول های پلی استیشن ۴ در سال ۲۰۱۳ در آمریکای شمالی و همچنین اروپا و استرالیا به بازار عرضه شدند. از آن زمان کنترلرهای زیادی با ویژگی های متفاوت و بعضاً پیشرفته برای پلی استیشن به بازار عرضه شدند.
انواع مختلف پلی استیشن از ۱ تا ۴ دست خوش تغییرات ساختاری بسیاری زیادی شده است که این تغییرات در ساختار انواع کنترلرهای مورد استفاده نیز نمود یافته است. مدل های جدید کنترلر در حال حاضر به صورت لمسی به بازار عرضه شده است. از میان انواع برندهای تولید کنندۀ کنترلر، کمپانی Nacon در حال حاضر حرفه ای ترین کنترلرهای پلی استشین ۴ را به نمایش گذاشته است.
و برخی از مدل های تولیدی این شرکت مبنای ساخت مدل های جدید توسط سایرین نیز قرار گرفته است. از جمله این که نسل جدید این کنترلرها اخیرا توسط شرکت سونی و با کسب اجازه از شرکت سازندۀ اصلی (Nacon) به بازار عرضه شده اند. این کنترلرها شامل: Razer Raiju، Nacon Revolution می باشند.
طبق آن چه سونی در مورد معرفی این دو کنترلر صحبت کرده است می توان گفت این دو نسبت به کنترلرهای معمول مورد استفاده برای Playstation 4 ، دارای دو سپر اضافی، دو کلید اضافی و قابلیت پرتابل (اتصال و جدا شدن) نیز می باشند. قابلیت شخصی سازی نیز از جمله ویژگی های مهمی است که در نسل جدید کنترلرهای مختص پلی استیشن ۴ دیده می شود.
کنترلر Razer Raiju به منظور استفاده در رقابت های esport طراحی شده است و از قابلیت های مهم آن می توان به قابلیت شخصی سازی اشاره نمود. به طوریکه همزمان می توان چندین پروفایل را در Razer Raiju مدیریت کرد. همچنین این کنترلر با ویژگی های ارگانومیکی دست انسان سازگاری و مطابقت قابل قبولی دارد. برای تمامی مدل های پلی استیشن ۴ قابل استفاده است و با استفاده از کابل USB جداشدنی به دستگاه اتصال می یابد.

آشنایی با کنترلر Nacon Asymmetric
آشنایی با کنترلر Nacon Asymmetric

کنترلر Nacon Revolusion نیز به منور استفاده در رقابت های eSport است. از جمله ویژگی های مهم آن می توان به داشتن ۴ کلید میان بر اضافی، پد هشت جهتۀ تعبیه شده در کنترلر و امکان شخصی سازی پروفایل کنترلر و تغییر عملکرد کلیدها و امکان تنظیم کلیدهای میان بر و همچنین امکان تغییر وزن کنترلر اشاره کرد.
تغییر وزن در کنترلر Ncon Revolusion از طریق محفظه های حاوی وزنۀ تعبیه شده در کنترلر صورت می گیرد. این کنترلر نیز بر روی تمامی مدل های پلی استیشن ۴ قابل نصب و استفاده می باشد.
از جمله کنترلرهای دیگر این کمپانی می توان به Nacon Wired Compact نیز اشاره کرد. که نسبت به انواع معرفی شدۀ قبلی قابلیت های کمتری دارد. از جمله عدم سازگاری نشانگر LED کنترلر با دوربین پلی استیشن و عدم سازگاری با بازی های کامپیوتری ، عدم وجود لایت بار، اسپیکر و سنسور حرکتی.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − چهار =