آموزش اتصال کیبورد و موس به کنسول پلی استیشن ۴

آیا می دانستید که می توانید در کنسول پلی استیشن ۴ خود از موس و کیبورد استفاده کنید؟ شاید شما هم با شنیدن این خبر حسابی تعجب کنید. البته حق هم دارید. اما یادتان باشد که هیچ چیز از کمپانی هوشمند سونی بعید نیست. سونی به خوبی نیازهای مخاطبانش را می شناسد و سعی دارد خیلی زود به آنها جواب دهد. با کمک موس و کیبورد در کنسول پلی استیشن ۴ می توانید خیلی راحت تر در میان صفحات تنظیمات کنسول بچرخید.

اما باید اعتراف کرد که بسیاری از بازی های ویدئویی و قدر از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند که البته برای این کار دلیل دارند. سازندگان می گویند استفاده از موس و کیبورد در بازی های ویدئویی، می تواند نبردی نابرابر را بین کاربران آنلاین رقم بزند. اگر چه نمی توان از موس و کیبورد در تمامی بازی ها استفاده کرد، اما همان طور که گفتیم با کمک این تجهیزات می توانید کارتان را در بررسی و تنظیمات کنسول راحت تر از قبل کنید. در ادامه این مقاله با ما همراه شوید تا نحوه نصب موس و کیبورد را به شما آموزش دهیم.

نحوه اتصال موس و کیبورد یو اس بی به کنسول PS4

اگر موس و کیبوردتان از نوع یو اس بی باشد، راه سختی را برای اتصال آن ها به پلی استیشن در پیش رو نخواهید داشت. فقط کافیست تا موس و کیبوردتان را به پورت یو اس پی تعبیه شده بر روی کنسول وصل کنید. این پورت ها درجلوی کنسول قرار گرفته اند و می توان از آنها برای شارژ کنترلر ها نیز استفاده کرد.

نحوه اتصال موس و کیبورد وایرلس به کنسول پلی استیشن

به طور کل اتصال موس و کیبورد به کنسول پلی استیشن کار سختی نیست. برای اینکه شما بتوانید نمونه وایرلس موس و کیبورد را به پلی استیشن وصل کنید، فقط به مدت کوتاهی زمان نیاز خواهید داشت. در نخستین مرحله باید دانگل بی سیم تجهیزاتتان را به پورت کنسول متصل کنید. کنسول پلی استیشن به مدت زمانی نیاز خواهد داشت تا بتواند تجهیزات جدید را شناسایی کند. پس از گذشتن این مدت، دیگر کاری باقی نخواهد ماند و شما می توانید از موس و کیبوردتان استفاده کنید.

نحوه اتصال موس و کیبورد دارای بلوتوث وایرلس به کنسول پلی استیشن

شاید پیش از این نمی دانستید که میتوان موس و کیبورد دارای بلوتوث وایرلس را به کنسول پلی استیشن متصل کرد. اما این امکان برای کاربران در نظر گرفته شده است. با این قابلیت دیگر نیازی به تهیه و تامین موس و کیبوردهای مخوص کنسول پلی استیشن ۴ نخواهید داشت. برای اینکه بتوانید از این نوع موس و کیبوردها استفاده کنید، باید اقداماتی را از پیش انجام دهید. این اقدامات سخت نیستند. اما در مقایسه با نحوه اتصال موس و کیبورد بی سیم و با سیم، کمی مسیر طولانی تری دارند.

درنخستین گام ملزم هستید تا به صفحه Setting رجوع کنید. حالا باید از صفحه ای که برایتان باز می شود، گزینه Devices را انتخاب کنید و در صفحه بعد هم بر روی گزینه Bluetooth Devices بزنید. در ادامه باید موس و کیبوردتان را به حالت Pairing در آورید. با این کار خواهید دید که نام موس و کیبورد بر روی صفحه نمایش ظاهر شده است. حالا شما می توانید از تجهیزات تازه اضافه شده خود در کنسول پلی استیشن استفاده کنید.

استفاده از موس و کیبورد در بازی ها

اگر بخواهیم به صورت تئوری به این موضوع بپردازیم، باید بگوییم که همواره این حق برایتان وجود دارد تا در بازی ها از موس و کیبورد استفاده کنید. اما اگر بخواهیم عملا در مورد این مسئله صحبت کنیم، باید اعتراف کنیم که در بسیاری از بازی ها این امکان برای گیمرها در نظر گرفته نشده است. حتما می پرسید که چطور می توانیم متوجه شویم که بازی ها از موس و کیبورد پشتیبانی می کنند؟ جواب بسیار ساده است.

کافیست تا بازی را اجرا کنید و ببینید با کمک موس و کیبورد امکان حرکت در بازی برایتان وجود دارد یا خیر. در صورتی که چنین امکانی وجود نداشته باشد، باید دوراستفاده از موس و کیبورد را در بازی منتخبتان خط بکشید. به طور کلی همان طور که پیشتر هم گفتیم این امکان در بسیاری از بازی های ویدئویی قدرتمند دیده نمی شود و شما ملزم هستید تا به منظور پیگیری بازی از کنترلرهای دوال شاک ۴ استفاده کنید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + نوزده =