آموزش اجرای پابجی موبایل روی گوشی ضعیف

پابجی گوشی ضعیف

GFX Tool ابزار مفیدی است که به شما امکان می‌دهد گرافیک‌های با وضوح بالا، ۶۰ FPS و سایر تنظیمات گرافیکی اضافه را برای پابجی گوشی ضعیف خود فعال کنید. این ابزار در حال حاضر فقط برای Android و iOS موجود است. GFX Tool بر روی PUBG Mobile بسیار روان عمل می‌کند و در آن هیچ شکی نیست. بعضی از تنظیمات آن بهتر از سایر تنظیمات عمل می‌کنند و حالت Zero Lag آن دقیقاً همان چیزی است که ادعا دارد.

مسئله Android Fragmentation، وجود نسخه‌های مختلفی از سیستم عامل اندروید در بازار که ممکن است پس از مدتی قادر به نصب پک امنیتی اندروید نباشند. این مشکل در گوشی‌های Apple وجود ندارد، باعث شده تا سازندگان بازی مجبور شوند که این بازی را برای هر دستگاه بهینه کنند و این مسلماً برای آن‌ها بسیار آزاردهنده خواهد بود.

این بازی به یک دستگاه کاملاً پیشرفته نیاز دارد. با این حال، این امکان را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد تا برای روان‌تر شدن بازی، سطح مناسبی از گرافیک را انتخاب کنند.

PUBG Mobile همچنان مشکلات زیادی در زمینه اجرای روان، FPS و از دست دادن صدا دارد.

Tencent نسخه کم حجم این بازی را منتشر کرده است. اما این نسخه از نظر گرافیکی و موارد دیگر چندان جالب نیست.

نصب نرم افزار GFX Tool

برای نصب این نرم ‌افزار، ابتدا باید فایل آن را دانلود نمایید. با استفاده از تصویر زیر، پارامترها را همانطور که نشان داده شده، تنظیم نمایید.

Version

این مهم‌ترین مرحله در تنظیم این برنامه است. اگر نسخه ۰.۷ را انتخاب کنید، لازم است که دستگاه خود را Root کرده باشید. در کل دنیا، نسخه ۰.۶ هنوز آخرین نسخه منتشر شده است. پیش از آنکه بازی خود را از طریق GFX Tool اجرا کنید، باید بررسی کنید که چه نسخه‌ای از بازی را در اختیار دارید.

Resolution

این بازی بر روی گوشی‌ OnePlus 3 در ۱۹۲۰×۱۰۸۰ اجرا می‌شود، بنابراین نصف کردن وضوح تصویر به ۹۶۰×۵۴۰ باعث می‌شود تا بازی روان‌تری داشته باشیم و تعداد پیکسل کمتری رندر شود.

Graphics

PUBG گزینه‌های گرافیکی زیادی برای کاربران دارد، اما گزینه‌های بیشتری نیز وجود دارند که به کاربران نشان داده نمی‌شوند. شما در این قسمت می‌توانید گرافیک Super High Fidelity را فعال کنید که معمولاً در دسترس نیست، اما در صورت تمایل می‌توانید آن را امتحان کنید. Smooth از گرافیک معمولی پایین‌تر است، بنابراین به فشرده شدن FPS بیشتر، کمک می‌کند.

FPS

این حداکثر FPS است که می‌خواهیم. شما باید FPS را بر روی ۶۰ قرار دهید، مگر اینکه بخواهید از داغ شدن گوشی خود جلوگیری کنید. هرچه رقم آن بیشتر باشد، عملکرد بازی روان‌تر خواهد بود، اما انرژی بیشتری مصرف می‌کند.

Anti-aliasing

Anti-aliasing ناهمواری‌های روی تصویر را از بین می‌برد، اما در قبال این خاصیت خود، عملکرد بازی را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. غیرفعال کردن این گزینه، FPS شما را افزایش می دهد.

Style

Style مربوط به شدت رنگ تصویر (Saturation) در بازی می‌شود. نیازی نیست نگران این گزینه باشید، چرا که فقط جنبه آرایشی دارد.

Shadows

با اینکه غیرفعال کردن این گزینه ممکن است عملکرد بالاتری برای شما به همراه داشته باشد، اما غیر فعال کردن آن در بازی‌هایی مانند PUBG چندان ایده خوبی نیست. گزینه Shadows می‌تواند برای شما مفید باشد، بنابراین بهتر است که آن را روی “Skip” قرار داده و اجازه دهید که خود بازی در مورد آن تصمیم بگیرد.

Vulkan

پابجی گوشی ضعیف

Vulkan اشاره به استفاده از Vulkan Graphics API دارد که می‌تواند به بهبود عملکرد بازی کمک کند، اما نیاز به دستگاهی دارد که از آن پشتیبانی کند. دستگاه‌های اخیر باید از Vulkan پشتیبانی کنند، اما اگر بازی شروع نشد، باید حتماً این گزینه را خاموش کنید. تلاش برای استفاده از این گزینه در دستگاه‌هایی که از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کنند، باعث می‌شود تا بازی هنگام باز شدن، بسته شود.

PUBG Mobile را باز کنید

پابجی گوشی ضعیف

اکنون به این قسمت ساده و جالب می‌رسیم. در این مرحله، تمام کاری که باید انجام دهید این است که “Accept” را بزنید. دکمه Accept تبدیل به دکمه اجرای بازی می‌شود و با زدن آن، بازی شروع به اجرا می‌کند. پس از باز شدن بازی، باید ببینید که تنظیمات شما اعمال شده است. به عنوان مثال، وضوح تصویر پایین‌تر از قبل قرار گرفته است. برای آزمایش، می‌توانید وارد یکی از بازی‌های آن شوید تا از روان‌تر شدن عملکرد آن اطمینان حاصل کنید.

نتیجه

پابجی گوشی ضعیف

این‌ها تمام آن چیزی هستند که باید انجام دهید! اکنون PUBG خیلی روان‌تر از قبل اجرا می‌شود. همانطور که قبلاً گفتیم، ما در آزمایش خود توانستیم FPS بازی را دوبرابر کنیم. در صورتی که با اعمال این تنظیمات، هیچ تغییری در عملکرد بازی مشاهده نکردید، ممکن است لازم باشد که دستگاه خود را خاموش و مجدداً روشن نمایید.

 

منبع: MobileTech360

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 2 =