آموزش استفاده از کدهای رایگان سرویس PlayStation Plus

یکی از مزایای PS4 یا دستگاه پلی استیشن ۴ این است که می توانید با این دستگاه و با استفاده از اینترنت آنلاین بازی کنید که برای این منظور نیاز به داشتن پلی استیشن ۴ پلاس دارید. اما قیمت پلاس بسیار بالا است و به همین دلیل اغلب علاقمندان به استفاده از این قابلیت این امکان را ندارند. در این پست قصد داریم به شما اموزش دهیم که چگونه می توانید برای ۱۴ روز پلاس رایگان دریافت کنید.

گاها ممکن است شما کد های رایگان ۱۴ روزه پلی استیشن پلاس را داشته باشید ولی نتوانید از آنها استفاده کنید. دلیل آن عمدتا است است که برای دسترسی به این کد ها سایت رسمی سونی از شما مشخصات کارت پرداخت و یا Creadit Card و یا Paypal را می خواهد که معمولا در ایران در دسترس کسی نیست و اگر باشد بسیار محدود است.

همین امر و نداشتن این کارت ها باعث می شود تا مجوز دسترسی به این کد ها برای شما صادر نشود. برای رفع این مشکل باید وارد سایت سونی شده و یک حساب کاربری PSN بسازید و اگر دارید وارد آن شوید. اگر حساب کاربری دارید Sign in را بزنید و وارد حساب کاربری خود شوید اما اگر حساب کاربری ندارید بر روی گزینه Sign UP کلیک کنید و یک حساب کاربری بسازید. بعد از اینکه این کار را انجام داید با کلیک بر روی حساب کاربری خود وارد منو شوید و گزینه Account Setting را انتخاب کنید.

سپس وارد قسمت Location شده و گزینه Edit را انتخاب کنید. با وارد شدن به این قسمت سه ردیف اطلاعات از شما درخواست می شود. در ردیف یا همان کادر اول باید عبارت دلخواه خود را بنویسید که می تواند گزینه ای مانند نام شما و یا یک اسم مانند Time باشد و سپس اطلاعات را ذخیره کنید. در این حالت باید کد شما قابل اجرا باشد. البته ممکن است باز هم با همان ارور ها مواجه شوید اما اغلب کد ها جواب داده و قابل استفاده می باشند.
در نظر داشته باشید که برای هر اکانت تنها یک بار امکان استفاده از کدهای رایگان ۱۴ روزه می باشد. برخی از افراد برای اینکه بتوانند بارها از کد های ۱۴ روزه استفاده کنند چندین اکانت مختلف می سازند و از آن استفاده می کنند. برخی از افراد نیز توصیه می کنند که برای انتخاب کشور بهتر است کشور ژاپن را انتخاب کنید.

البته در این حالت داشتن دانش زبان ژاپنی شاید به نظر مهم باشد اما به دلیل اینکه قابلیت تشخیص عملیات وجود دارد و نوع خواسته ای که از شما دارد به نظر نمی رسد کار دشواری باشد. در صورت انتخاب کشور ژاپن هم نکته مهم انتخاب ایمیل واقعی است زیرا باید کد فعال سازی که به ایمل ارسال می شود را وارد کنید. رمزی که انتخاب می کنید هم معمولا از شما رمز ترکیبی خواسته می شود که شامل عدد و حروف است. یکی از نکات بسیار مهم در زمان ساخت اکانت این است که سن بسیار اهمیت دارد. اگر سن فردی که اکانت را می سازد کمتر از ۱۸ سال باشد کد های ۱۴ روزه برای او فعال نمی شود.

بعد از ساخت اکانت و انجام تنظیمات چه کنیم؟

بعد از اینکه اکانت را ساختید می توانید وارد قسمت Store و پس از آن Play Station Plus شده و بازی هایی که هزینه آن ۰ یا مجانی در نظر گرفته شده که به دلیل پلاس بودن است را انتخاب و دانلود کنید. در این هنگام اگر پیغامی برای شما ظاهر شد که باید پلی استیشن پلاس بگیرید از داخل کادر مربوطه گزینه ۱۴ روزه را انتخاب کنید.

بعد از این کار اکانت خود را به صورت پرایمری در بیاورید و با استفاده از اکانت اصلی که ساختید وارد قسمت مولتی پلیر شده و بازی آنلاین انجام دهید. دلیل اینکه توصیه می شود که از کشور ژاپن استفاده کنید این است که بر خلاف بسیاری از کشورها شماره کارت از شما درخواست نمی کند و در هر بار می توانید با ساخت اکانت جدید این کار را تکرار کنید. اما خوب در نظر داشته باشید که بازی های پلاس خاص کشور آمریکا را نمی توانید دانلود کنید و یا از پلاس آن ها استفاده کنید.

در انتها باز لازم به ذکر است که برای استفاده چندین بار از کدهای ۱۴ روزه رایگان رد دستگاه پلی استیشن ۴ یا PS4 تنها راه این است که چندین بار اکانت بسازید که این بدین مفهوم است که شما می توانید رد پایان هر دور با ساخت یک اکانت جدید برای ۱۴ روز از این کد ها بصورت رایگان استفاده کنید. در هر بار طی تمامی این مراحل تنها چند دقیقه زمان شما را خواهد گرفت. لازم به توضیح است که این کار البته شاید از راه های اصولی و قانونی نباشد اما برای یک بار و بخصوص برای افرادی که نمی توانند از کد های ۱۴ روزه خود استفاده کنند روش مناسبی است.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 5 =