استفاده از گیفت کارت های مایکروسافت و XBOX LIVE GOLD

افرادی که قصد استفاده از گیفت کارت های مایکروسافت و یا ایکس باکس لایو گلد (XBOX LIVE GOLD) خود را دارند معمولا برای استفاده ای این کارت ها با مشکل مواجه می شوند که عموما یک دلیل مشخص دارد و ما در ادامه قصد داریم روش استفاده از این کارت ها را برای شما بیان کنیم.

در ابتدا در نظر داشته باشید که هر چند کارت های مایکروسافت و XBOX LIVE GOLD با هم متفاوت هستند اما هر دو به یک شکل فعال می شوند و آن هم داشتن حساب کاربری در مایکروسافت و یا XBOX LIVE GOLD است. مهم ترین اصل برای فعال سازی این کارت ها داشتن اکانت کشور آمریکا است.

بعنی اکانتی که می سازید باید با نام این کشور ساخته شده باشد اما باز این کفاف کار شما را نخواهد دا دو اغلب افرادی که این اکانت را هم دارند باز به مشکل بر می خورند که در ادامه با توضیحات بیشتر متوجه مشکل خواهید شد. شما برای خرید ای کارت ها باید از یک آی پی استفاده کنید که مربوط به کشور آمریکا باشد. ای پی ها معمولا مکان شما را لو می دهند و همین باعث می شود تا کد های شما کار نکند.

برای این کار از وب سایت های خاص باید استفاده شود. ضمنا شما باید برای اینکه بتوانید کد های خود را فعال کنید نیز باید کشور گوشی خودتان را آمریکا انتخای کرده باشید و حداقل برای یک بار هم که شده از این اکانت یک خرید و یا یک دانلود نرم افزار از فروشگاه گوشی خود انجام داده باشید. این سه نکته مهم ترین عناصر در فعال سازی و استفاده از گیفت کارت های شما هستند. اما برا این کار مراحل زیر را انجام دهید:

  • وارد آدرس commerce.microsoft.com شده و به بخش مدیریت حساب کاربری خود وارد شوید.
  • در این قسمت باید اکانت داشته باشید و وارد آن شده و Sign in کنید که نیزا به اطلاعات اکانت شما دارد.
  • مایکروسافت در اولین قدم نیاز به تایید اکانت از طرف شما دارد. بنابراین از سه روش ایمیل، اس ام اس و یا تماس تلفینی اکانت شما را تایید می کند. (برای این منظور یک کد برای شما ارسال می شود که باید در کادر مربوطه وارد کنید.)
  • در صورت وارد کردن کد صحیح وارد حساب کاربری خودتان خواهید شد. بلافاصله بعد از وارد شدن به اکانت به قسمت پروفایل رفته و اطلاعات حساب خود را بررسی کنید. در این قسمت باید اطلاعات حساب خود را به کشور آمریکا تغییر دهید و یک ای پی معتبر برای امریکا داشته باشید و یا استفاده کنید. برای این منظور در قسمت Country / Region کشور خود را United States یا همان امریکا انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه edit profile کلیک کنید و یک آدرس و شماره درست را در این قسمت به عنوان ادرس خود وارد نمایید.
    در غیر این صورت نمی توانید آن را ذخیره کنید. راهکار ساده این است که با استفاده از مپ گوشی و یا مپ گوگل وارد کشور ایالات متحده شوید و روی یکی از شهرهای زوم کنید و یک محل وکوچه را انتخاب کنید و یا یک مغازه و یا هتل را برگزینید. حالا به راحتی با کلیک بر روی این محل مشخصات محل شامل آدرس دقیق و حتی شماره تلفن بریا شما ظاهر می شود که می توانید آن را یادداشت کنید و وارد اکانت خود کنید.
  • مرحله بعدی کلیک بر روی گزینه Payment options است. با کلیک بر روی این گزینه وارد بخش گزینه های پرداخت می شوید که می توانید موجودی گیفت کارت خود را در این قسم توارد کنید . برای این کار روی گزینه redeem card کلیک کنید و کد گیفت کارت را وارد کنید. در صورت وارد شدن صحیح کد موجودی گیفت کارت در زیر کادر به شما نشان داده خواهد شد و با زدن گزینه بعدی یا next این موجودی به حساب شما اضافه خواهد شد. نکته: اهمیت زیادی دارد که با یک ای پی متفاوت از کشور ایران وارد این قسمت شده باشید و بهتر است آی پی شما مربوط به خود آمریکا باشد.
  • برای دانلود و خرید برنامه و بازی باید وارد فروشگاه برنامه مایکروسافت شوید که ادرس آن عبارت است از: windowsphone.com/en-us/store

وقتی وارد فروشگاه شدید به روی عبارت Explore رفته و بر روی آن کلیک کنید تا بتوانید وارد حساب کاربری خودتان شوید. بازی و یا برنامه های متنوعی در این فروشگاه وجود دارد که به راحتی می توانید هر یک را انتخاب و بر روی آن کلیک کنید. اگر برای اولین بار است وارد این فروشگاه می شوید از شما درخواست تایید قوانین سایت را می دهد که باید تایید کنید.

اگر بازی و یا برنامه رایگان باشد دانلود می شود اما اگر نیزا به خرید داشت باید بر روی گزینه Buy کلیک کنید و با استفاد از اعتبار کارت خودتان و یا حساب خودتان می توانید بازی را با پرداخت هزینه خریداری کنید. در نهایت ایمیل خرید بازی برای شما ارسال خواهد شد که بهتر است این ایمیل را نگهداری کنید. تمامی این مراحل را با گوشی هوشمند نیز می توانید انجام دهید.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 1 =