آموزش

آموزش افزایش امنیت حساب کاربری PSN

افزایش امنیت PSN

محافظت از حساب Play Station Network یک شوخی نیست. به این دلیل که در حساب کاربری تان آدرس، اطلاعات پرداخت و کتابخانه بازی هایتان وجود دارد. حساب PSN و سایر حساب­ های بازی اهداف اصلی هکرها هستند. پس مهم است که هر کاری برای امنیت آن انجام دهید. در ادامه با روش های ایمن­ سازی و افزایش امنیت PSN آشنا می شوید.

از یک رمز عبور قوی استفاده کنید

گام اول برای افزایش امنیت هر حساب کاربری، انتخاب یک رمز عبور قوی است. بهتر است که یک رمز عبور منحصر به فرد برای حساب­ هایتان انتخاب کنید و این رمز عبور نباید با رمز عبور ایمیل یا پروفایل­ های شبکه­ های اجتماعی تان مشترک باشد. این کار باعث می شود در صورتی که رمز عبور یک حسابتان لو رفت، به بقیه حساب­ هایتان دسترسی نداشته باشند. دقت کنید که رمزعبورتان ترکیبی از اعداد، حروف و علامت های خاص باشد و اطلاعات شخصی در آن وجود نداشته باشد.

افزایش امنیت PSN

تایید هویت دو مرحله­ ای را فعال کنید

تایید هویت دو مرحله ­ای در واقع یک لایه دوم امنیتی قوی برای محافظت از حساب PSN شماست. شما می توانید تایید هویت دو مرحله ­ای را از طریق بخش تنظیمات حساب در یک مرورگر فعال کنید و یا به طور مستقیم به تنظیمات سیستم PS4 خود بروید.

گزینه تایید هویت دو مرحله ­ای در بخش امنیت حساب، زیر عنوان ” ۲-step verification” قرار دارد. برای فعال سازی تایید هویت دو مرحله ­ای، باید شماره موبایلتان را وارد کنید. شماره موبایلی را انتخاب کنید که اغلب اوقات به راحتی فقط در دسترس شما قرار دارد.

اگر نمی توانید از موبایلتان برای دریافت کد استفاده کنید، می توانید از کد پشتیبان برای دسترسی به حساب استفاده کنید.

افزایش امنیت PSN

حواستان به افرادی که وارد سیستم می شوند باشد

گزینه تایید هویت دو مرحله ­ای به شما این امکان را می دهد که بفهمید چه کسانی سعی دارند وارد حسابتان شوند و از این راه می توانید دسترسی افراد غیرمجاز به حسابتان را متوقف کنید. اگر بدون اینکه اقدامی برای ورود به حسابتان کرده باشید، به موبایلتان کد ارسال شد و یا هرگونه تلاش دیگری برای ورود به حسابتان را مشاهده کردید، باید سریعا رمزعبورتان را تغییر دهید.

این امکان فقط محدود به موبایلتان نمی شود، شما می توانید از طریق یک مرورگر وارد ایمیلی شوید که برای حساب PSN از آن استفاده کرده ­اید و بفهمید که آیا کسی به حسابتان وارد شده است یا خیر. هر بار که شخصی وارد حسابتان شود، یک اعلان به ایمیلتان ارسال می شود.

اطلاعاتتان را با کسی در میان نگذارید

همه می دانند که نباید رمزعبورشان را با دیگران به اشتراک بگذارند، اما باید حواستان باشد که اطلاعات تان را از راه های دیگری لو ندهید. به عنوان مثال برخی سایت ­ها از طریق “پیشنهادهای ویژه” سعی می­ کنند اطلاعات شخصیتان را به دست آورند. حتی نباید جزئیات حسابتان را با دوستان نزدیکتان به اشتراک بگذارید. از کامپیوترهای عمومی استفاده نکنید، اما اگر مجبور شدید از یک کامپیوتر عمومی برای ورود به حسابتان استفاده کنید، یادتان باشد زمانی که کارتان تمام شد، از حسابتان خارج شوید و هیچگاه شناسه کاربری یا رمزعبورتان را در آن جا ذخیره نکنید.

در همین راستا، نباید از Wi-Fi عمومی بدون محافظت یا شبکه ­ای که افراد زیادی به آن دسترسی دارند، استفاده کنید. زیرا هکرها اغلب در Wi-Fi مکان های عمومی مانند کافه­ ها، مدارس و کتابخانه­ ها به دنبال دسترسی به اطلاعات شخصی افراد هستند و امکان دارد شما طعمه آن ها شوید. آن ها می توانند به اطلاعاتی که با اتصال به اینترنت، به اشتراک گذاشته شده ­است دسترسی پیدا کنند و با استفاده از آن ها مستقیما دستگاه شما را هک کنند و یا بدون این که متوجه شوید به سادگی اطلاعات خصوصی شما مانند ایمیل، شماره تلفن، و رمزهای عبورتان را بدزدند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 9 =