آموزش بازی پابجی موبایل

آموزش بازی پابجی موبایل

بازی پابجی، در نهایت در گوشی‌های همراه در دسترس قرار گرفت. بازی Fortnite کمپانی Epic Games بیشتر پلتفرم‌ها مانند رایانه، Xbox One و حالا اندروید و iOS را تسخیر کرده است، اما بازی PUBG جزء برترین بازی‌های اندروید بوده و میلیون‌ها بار دانلود شده است. در آموزش بازی پابجی موبایل برای افراد تازه ‌کار، اولین چیزی که باید بدانید این است که بازی PUBG فقط درباره بقاء است تا زمانی که همه کارهای ممکن را انجام داده و در نهایت به پایان تلخی در یک بازی ۱۰۰ نفره آزاد یا تیمی دست یابید. با این حال تا زمانی که از آن دسته بازیکنانی باشید که بهترین سلاح را انتخاب می‌کنید و همه جا را با اسلحه به آتش می‌کشید، یا رویکرد پنهانی را انتخاب کنید، اصول گیم پلی وجود دارد که باید هرکسی که وارد میدان جنگ می‌شود، آن‌ها را رعایت کند.

با دقت محل فرودتان را انتخاب کنید

بازی PUBG ممکن است نیم ساعت طول بکشد، اگر اوضاع به طرز وحشتناکی پیش برود، ممکن است حتی تنها چند ثانیه طول بکشد. یک روش مطمئن برای خروج سریع از بازی این است که نقطه اولیه فرود خود را به طور اشتباهی مشخص کنید، به همین دلیل است که اولین نکته در لیست نکات و ترفندهای PUBG Mobile است.

به عنوان یک قانون کلی، می‌خواهید بهترین نقاط برای جمع ‌آوری غنائم در نقشه بازی را هدف قرار دهید و در عین حال تا حد ممکن از برخورد با بازیکنان دیگر دوری کنید. برخی مناطق خاص وجود دارند که بهترین سلاح‌ها و زره‌ها در آن‌ها پخش شده‌ اند، مانند پایگاه نظامی، نیروگاه، یا شهرهای بزرگ مختلف در نقشه اصلی Erangel، اما به خاطر داشته باشید که ممکن است بقیه بازیکنان فصلی هم به سمت آن مکان‌ها در حرکت باشند.

آموزش بازی پابجی موبایل

زمانی که از هواپیمای باری بیرون پریدید، مراقب انبوه بازیکنانی که به سمت یک نقطه می‌روند باشید و از آن نقاط دوری کنید. به همین ترتیب، بدون هدف سقوط نکنید. یک منطقه کاملاً امن را پیدا کنید که ترجیحاً پر از ساختمان باشد و بتوانید غنیمت جمع کنید، سپس به جلو بروید تا به آنجا برسید. ساختمان‌ها مانند بلوک‌های سفید روی نقشه کوچک نشان داده می‌شوند، پس مطمئن شوید که مسیر درستی را در پیش گرفته ‌اید. اگر کسی در اطراف نیست، می‌توانید زودتر چتر نجاتتان را باز کنید و در منطقه ساحلی فرود بیایید. فقط به یاد داشته باشید که هر ثانیه‌ای که در آسمان می‌گذرانید، دشمنانتان در حال جمع‌ کردن غنائم هستند.

اول غنیمت، بعد تیراندازی

بگذارید برای آخرین بار روی این موضوع مجدداً تأکید کنیم، اگر در بازی PUBG بمیرید، مردید. در بازی تک ‌نفره، هیچ شانس دوباره‌ای وجود ندارد و در تیم‌ها اگر خیلی زود بمیرید شانس پیروزی تیم را به خطر می‌اندازید.

زمانی که به زمین رسیدید، اولین اولویتتان باید آماده شدن باشد. در همان ابتدا وارد هیچ‌گونه درگیری نشوید. غنائم زیادی را در اطراف ساختمان‌ها و جعبه‌های هدیه پراکنده شده پیدا خواهید کرد. جعبه‌های هدیه پر از اسلحه‌هایی مثل تک ‌تیراندازی AQM قدرتمند هستند، اما به یاد داشته باشید شما تنها کسی نیستید که به دنبال آن‌ها می‌گردید.

مهم‌ترین غنیمت در مراحل اولیه بازی سلاح‌ها، مهمات و برخی زره‌های خوب و همچنین ارتقاء کوله ‌پشتی ( تا سطح ۳ ) است، بنابراین هنوز وقت برای آماده شدن و کاوش بیشتر دارید. هر سلاحی بهتر از مشت‌های شما یا ماهیتابه افسانه‌ای PUBG است، پس قبل از درگیری با دشمن سلاح‌های اطراف را جمع کنید.

زره نیز خیلی مهم است، شما باید ضربات بیشتری بزنید. مانند کوله ‌پشتی، زره سر و بدن هم از سطح ۱ تا ۳ درجه‌بندی می‌شود، اما سطح ۳ زره خیلی کمیاب است. قبل از برداشتن تکه‌ها، هدفتان سطح ۲ و یا حداقل سطح ۱ باشد.

موارد سلامتی نیز باید در اولویت باشند. اول حواستان به جعبه کمک‌های اولیه باشد، اما باند، مسکن‌ها و چیزهایی از این قبیل هم در ضربات و آسیب‌ها به شما کمک خواهند کرد. آیتم‌های پرتابی مانند نارنجک‌ها به بعدها بیشتر مهم می‌شوند، زیرا ابزارهای حمله یا حواس ‌پرت کننده باعث کاهش تعداد بازیکنان می‌شوند، اما اگر از همان ابتدا وارد گروهی از همه جا بی‌خبر شدید، اصلاً از پرتاب این ابزارها نترسید.

فقط زمانی شلیک کنید که در محدوده مناسب هستید

آموزش بازی پابجی موبایل

این آخرین خطای تازه‌ کاران است و ممکن است بیشتر از هر چیزی باعث مرگ شما در PUBG Mobile شود. تصمیم‌گیری درباره زمان پنهان شدن و زمان حمله یک عمل متعادل ‌کننده است، اما هرگز نباید شروع به شلیک کنید، مگر اینکه بدانید سلاحتان به شما این شانس را می‌دهد که به هدف بزنید. اگرچه اینکه بدانید در چه محدوده‌ای باید شلیک کنید به کمی تمرین نیاز دارد، اما اگر تجربه شوترهای PvP را داشته باشید، درک خوبی از اصول خواهید داشت. شات ‌گان‌ها (به خصوص S12K عالی) و SMGها برای شلیک در محدوده نزدیک عالی هستند، تک‌ تیراندازها برای شلیک از نقاط دور عالی هستند.

اگر در حال تیراندازی به دشمنی هستید که در دوردست است، مثلاً با استفاده از تفنگ قدرتمند Tommy Gun، تنها کاری که باید انجام دهید این است که موقعیت را به سلاح بدهید که البته یک اشتباه مهلک است.

آیتم‌های پیوست می‌توانند دامنه برخی از سلاح‌ها را افزایش دهند. اسلحه‌های تهاجمی با دامنه گاهی بهتر از سلاح‌های تک‌ تیرانداز هستند، اما برخی سلاح‌ها در برخی شرایط بسیار مفید هستند. مثلاً شات ‌گان‌ها، ابزارهای خوبی برای پاک‌سازی ساختمان هستند اما در زمین‌های باز اصلاً فایده‌ای ندارند. هرجا ممکن بود، سعی کنید سلاح‌های مکمل را در یک دست داشته باشید و اصلاً نگران حمل دو سلاح با هدف‌های مشابه نباشید.

حواستان به نقشه باشد

مدتی طول می‌کشد تا طرح مناطق خاص نقشه PUBG را یاد بگیرید، چه برسد به اینکه همه نقشه را یاد بگیرید. وقتی به چشم‌ انداز بازی عادت کردید، مطمئن شوید که به نقشه‌های کوچک هم توجه می‌کنید و حواستان به مناطق بازی کاهشی هم باشد.

در PUBG، تنها منطقه امن در “The Circle” است. این حلقه در زمان‌های مشخصی در طول مسابقه شروع به کوچک شدن می‌کند و اگر مدت زیادی خارج از آن باشید، در نهایت می‌میرید. آسیب‌های وارده در این میدان آبی الکتریکی با کوچک شدن حلقه، افزایش پیدا می‌کند. ابتدا چند دقیقه شرایط خوبی دارید، در حالی که در مرحله پایانی بیشتر از ده ثانیه طاقت نمی‌آورید.

هر حلقه جدید نقشه جدیدی را مانند طرح سفید نشان می‌دهد، پس اگر به نقشه نگاه کنید می‌دانید کجا باید بروید. اصلاً نیاز نیست در مراحل اول عجله کنید، اما در راه رسیدن به پایان مسابقه باید حرکت کنید و در حالی که سعی می‌کنید منطقه را از بازیکنانی که در حال انجام همان کار هستند پاک کنید، از مرگ هم دوری کنید. باید همیشه و هرجا ممکن بود در پوشش خود باقی بمانید، اما اگر بخواهید حرکت کنید باید با سرعت و هدفمند حرکت کنید.

نقشه کوچک یک ترفند نهایی دارند و باید دنبال آن‌ها بگردید، یک نشانگر آتش. اگر صدای تیراندازی را در اطراف خود شنیدید، سریعاً به نقشه نگاه کنید تا متوجه شوید که تیراندازی در کجا رخ داده است.

وسایل نقلیه از پاها بهتر هستند

آموزش بازی پابجی موبایل

باید سریع‌تر بروید؟ پس به وسیله نقلیه نیاز دارید. وسایل نقلیه همه جای نقشه‌های بازی پراکنده هستند. اما معمولاً در نزدیکی شهرهای بزرگ و جاده‌های اصلی پیدایشان خواهید کرد. متأسفانه، اگرچه وسایل نقلیه بسیار زیادی در اطراف وجود دارد، اما تقریباً ۹۹ بازیکن دیگر هم هستند که به دنبال وسیله نقلیه هستند، پس قبل از نزدیک شدن اطراف را بررسی کنید تا مطمئن شوید همه جا امن است.

موتور و buggy برای حرکت سریع در منطقه بعدی بازی عالی هستند اما نسبتاً در معرض دید قرار می‌گیرد. وسایل نقلیه بزرگ‌تر مانند جیپ سرعت کمتری دارند اما برای جابجایی چهار بازیکن با محافظت مناسب، عالی هستند.

کنترل‌های صفحه لمسی PUBG Mobile در بهترین حالت هم کمی مبهم و گیج ‌کننده هستند، پس احتمالاً می‌توانید تصور کنید که ضربه زدن به دشمنان هنگامی ‌که مستقیماً به سمت شما در حرکت هستند چقدر دشوار است. با این حال، نکته منفی، میزان توجهی است که به موتورها می‌کنید.

پنهان شدن و منتظر ماندن

بازی‌های PUBG تقریباً همیشه با گروه کوچکی از مبارزان که روز زمین افتاده ‌اند و منتظرند کسی اول سرش را بلند کند، تمام می‌شود. این فرد معمولاً بلافاصله نابود می‌شود، به‌ هرحال مطمئن شوید که آن شخص شما نیستید.

حالت دراز کشیدن در PUBG مانور بسیار مهمی است، به حدی که دکمه اختصاصی خود را دارد. همچنین مانند یک شمشیر دو لبه است، اگرچه در این حالت دقت شلیک افزایش پیدا کرده و بازیکن پنهان شده است، اما قدرت تحرک کم می‌شود. اگر کسی از پشت به شما نزدیک شد و شما روی سینه دراز کشیده‌ اید، بی‌شک خواهید مرد، به خصوص اگر در همان زمان به دوردست نگاه می‌کنید. قبل از دراز کشیدن، به نقشه‌های کوچک و محیط اطرافتان توجه کنید، از اینکه به دشمنانتان که روی زمین دراز کشیده‌ اند از جناح حمله کنید، اصلاً نترسید.

زمانی که در فضای باز هستید، از سنگ‌ها و کناره‌های ساختمان برای پنهان شدن استفاده کنید. نکته‌ای که در PUBG وجود دارد و به بازیکنان نگفته این است که می‌توانید بدون اینکه در معرض دید باشید، پنهانی و از جایی که در آن پنهان شده ‌اید اطراف را نگاه کنید، اما برای این کار باید وارد تنظیمات > منوی اصلی شوید.

کافی است روی Peek & Fire ضربه بزنید تا فعال شود و بتوانید گوشه و کنار را تماشا کنید. فقط توجه کنید که هنگام انجام این کار، خیلی آسیب‌پذیر هستید، زیرا سرتان هم می‌شود و هدف بسیار کوچک‌تری خواهید شد.

نکته آخر در آموزش بازی پابجی موبایل درباره کنترل‌ها است. اگر نیاز است نقشه کنترل‌ها را مجدد تنظیم کنید، سه حالت از پیش تنظیم شده برای کنترل‌های عمومی و وسایل نقلیه وجود دارد که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید. اما می‌توانید با کلیک روی گزینه Customize، این کنترل‌ها را تغییر دهید. می‌توانید هر طور که دوست دارید آن‌ها را تغییر دهید، اندازه دکمه‌ها و شفافیتشان را تغییر دهید، در صورتی که کارتان درست پیش نرفت، می‌توانید با کلیک روی default، دکمه‌ها را به حالت اول بازگردانید.

با اعضای گروهتان ارتباط برقرار کنید

آموزش بازی پابجی موبایل

گاهی PUBG خیلی خسته ‌کننده می‌شود، به خصوص وقتی که در یک محیط تنها هستید و منتظر رد شدن بازیکن دیگری هستید. این حس در حالت دو نفره یا بازی گروهی که در آن‌ها بازی استراتژیک و ارتباط مداوم، برای پیروزی بسیار مهم است، تغییر می‌کند.

تقریباً همه بخش‌های بازی PUBG در بازی مشارکتی تغییر می‌کند، انتخاب محل فرود، تصمیم‌گیری درباره اینکه چه کسی کدام غنیمت را بردارد، انتخاب هدف، یا حتی انتخاب وسایل نقلیه. حمله چند نفره بهتر از پخش شدن است، اما به همین اندازه باید فاصله خود را با همراهانتان حفظ کنید تا به حریفان حمله کنید و امتیازات خوبی بگیرید.

خوشبختانه، PUBG Mobile دارای چت صوتی است و از بلندگوها و میکروفون دستگاهتان پشتیبانی می‌کند، اگرچه اول باید آن را از بخش تنظیمات > صدا فعال کنید. همچنین می‌توانید زبان خود را انتخاب کنید تا به طور مؤثری با گروهتان در ارتباط باشید.

البته اگر دوستان کمی دارید، می‌توانید از برنامه‌های صوتی و چت مانند Discord هم استفاده کنید. اگر باید کاملاً ساکت باشید، مطمئن شوید که حداقل از ویژگی چت سریع درون بازی استفاده می‌کنید. با این روش می‌توانید پیام‌هایی مانند “من شما را پوشش می‌دهم” یا “دشمنان جلوتر هستند” را ارسال کنید.

نقشه‌های خود را بشناسید

اگرچه بیشتر نقشه‌های PUBG Mobile برای طرفداران بازی آشنا هستند، اما باید استفاده از سلاح و مکان آیتم‌های لازم را بدانید تا شانس بیشتری برای پیروزی داشته باشید. این موضوع نه تنها بر نقطه فرود، بلکه در مکانی که با پیشرفت مسابقه، حرکت می‌کنید هم تأثیر دارد.

با اضافه شدن نقشه برفی جدید Vikendi، آشنایی با نقشه‌هایی از این دست و یا نقشه‌های Miramar ،Sanhok بسیار مهم است. در مورد Vikendi، باید بدانید که این نقشه دارای ویژگی‌های اضافی مانند موبایل برفی است.

مادامی که بازی می‌کنید، بهترین مکان‌ها برای پنهان شدن را یاد می‌گیرید، اما با محدود کردن نقشه و عدم انتخاب آن‌ها قبل از شروع بازی، می‌توانید سریع‌تر یاد بگیرید. این کار را کنید تا در مدت کوتاهی متخصص شوید.

با Royale Pass جوایز بیشتری بگیرید

آموزش بازی پابجی موبایل

برخلاف نکات قبلی PUBG Mobile، این نکته هیچ کمکی به پیروزی در هیچ بازی‌ای نمی‌کند. با عرضه به ‌روزرسانی ۰.۶.۰ بازی PUBG Mobile، این بازی مانند Fortnite دارای Royale Pass شده تا جوایز بیشتری را برای باز کردن قفل‌ها و بالا بردن رتبه خود کسب کنید.

مانند Fortnite’s Battle Pass، نسخه اصلی Royale Pass رایگان است، اما با خرج ارز UC بازیکن می‌تواند Elite Royale Pass  را خریداری کنید. همچنین نسخه گران‌تر (Elite Royale Pass) نیز وجود دارد که بلافاصله ۲۵ رتبه و چند کالای خوب به شما می‌دهد.

این جوایز روند پیروزی و برتری در برابر بازیکنان دیگر را افزایش نمی‌دهند، اما با عرضه لباس و لوازم پوشیدنی و آرایشی دیگر، جذابیت ظاهری شما را افزایش می‌دهند. همچنین با دریافت کارت‌های تجربه و BP سریع‌تر جایزه می‌گیرید. همچنین بازیکن می‌تواند با پرداخت BP یا UC در فروشگاه، لباس‌ها و لوازم آرایشی بیشتری دریافت کند.

بازی در شبیه‌ ساز بازی پابجی موبایل

به نظر می‌رسد تقلب است، اما یک شبیه‌ ساز رسمی PUBG Mobile PC وجود دارد که در سال ۲۰۱۸ عرضه شده است. نام آن Tencent Gaming Buddy است و تجربه کاملاً مشابه نسخه موبایلی را عرضه می‌کند، به جز اینکه می‌توانید با صفحه‌ کلید و ماوس بازی کنید.

البته، در یک زمان فقط می‌توانید نسخه اصلی رایانه PUBG را بازی کنید، اما این شبیه‌ ساز چندین مزیت دارد. اول از همه اینکه رایگان است. با وجود موفقیت‌های مدل رایگان Fortnite ،PUBG همچنان یک بازی پولی است. شبیه‌ ساز بازی PUBG Mobile را اجرا می‌کند که همیشه رایگان بوده است.

از آنجایی که این همان بازی است، بازی بین پلتفرمی نیز به طور خودکار فعال شده است. می‌توانید با دوستانتان که موبایل دارند بازی کنید، اما بدانید که کل گروه شما در مقابل بازیکنانی قرار می‌گیرد که از طریق شبیه ‌ساز وارد بازی شده‌ اند. این باعث می‌شود بازیکنانی که با موبایل در بازی حضور دارند در معرض آسیب قرار بگیرند.

آخرین چیزی که Tencent Gaming Buddy در PUBG ارائه می‌کند، قابلیت دسترسی است. شبیه ‌ساز PUBG Mobile روی دستگاه‌هایی با قدرت کمتر نسبت به بازی کاملاً بهینه‌ سازی نشده Bluehole اجرا می‌شود. اگر می‌خواهید دید جدیدی به تایتان بتل رویال محبوبتان داشته باشید، آن را امتحان کنید.

 

منبع: AndroidAuthority

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =