آموزش بازی Among us

آموزش بازی Among us

برای مخفی ماندن در نقش شیاد در بازی Among Us به دنبال چند ترفند هستید؟ با آموزش بازی Among us می‌توانید ترفندهای زیادی را یاد بگیرید. زمانی که در گروه نباشید، ورود به بازی با دوستان ممکن است کمی چالش ‌برانگیز باشد، اما اجازه ندهید این اتفاق سرعت شما را کم کند. ما اینجاییم تا به شما کمک کنیم ضمن تقویت توانایی‌ها خود به عنوان تعقیب ‌کننده، مهارت‌های خود را به عنوان یک شیاد هم تقویت کنید.

امنیت و انجام وظیفه به عنوان Crewmate یک چیز است، اما شما می‌خواهید بهترین استراتژی Among Us را برای فعالیت‌های مخفیانه به عنوان شیاد پیدا کنید. فرقی نمی‌کند شما یک Crewmate صادق باشید یا یک شیاد، این راهنما مناسب هر نقشی در بازی Among Us است.

نکات مهم Among Us برای تازه ‌واردان

Among Us بین چهار تا ده بازیکن را که در دو تیم تقسیم شده‌ اند پشتیبانی می‌کند: یک تا سه شیاد و بقیه باید Crewmates باشند. Crewmates با انجام کارهای ساده در اطراف نقشه یا با اخراج شیادها پیروز می‌شوند. شیادها نیز با کشتن Crewmates و طفره رفتن از اخراج‌ها تا زمانی که فقط چند Crewmates باقی مانده باشد، پیروز می‌شوند. وقتی جسدی پیدا یا گزارش شد، همه بازیکنان در یک جلسه حضور پیدا می‌کنند تا بحث کنند. بازیکنان می‌توانند رأی دهند که فکر می‌کنند شیادان چه کسانی هستند، یا اگر مطمئن نیستند می‌توانند رأی ندهند. در اینجا چند راهنمای کلی برای کمک به آماده شدن برای مسابقه ارائه شده است.

با نقشه و وظایف آشنا شوید

مانند بازی‌های دیگر، تماشای چند بازی Among Us در سایت توییچ و یادگیری محل اتاق‌ها و وظایف شروع خوبی است. پیشنهاد می‌کنیم تبی حاوی نقشه‌ای که در آن مشغول بازی هستید را به صورت جداگانه باز کنید تا با محل اتاق‌ها و اسم آن‌ها آشنا شوید. اطلاع از نام هر وظیفه و محل قرارگیری آن مفید خواهد بود. در این صورت Crewmate وظایف خود را بهتر انجام داده و شیادها می‌توانند دروغ‌های باورکردنی‌تری بگویند.

شششش!!!

هنگام انجام وظایف حرف نزنید. تنها قبل از مسابقه یا در طول جلسات اجازه صحبت کردن دارید. همچنین پس از اینکه کشته شدید هم نباید حرفی بزنید. Crewmates به شکل روح در سراسر نقشه جابجا می‌شوند و کارهایی انجام می‌دهند اما نمی‌توانید در طول جلسات صحبت کنید.

هوشیاری کلید موفقیت است

ترفندهای بازی Among us

هنگام حرکت در اطراف ایستگاه، حواستان به کارهای دیگران باشد. مثلاً اگر دیدید سه بازیکن در نقشه Skeld به سمت Admin می‌روند و سپس وجود جسدی در آنجا گزارش شد، می‌توانید این اطلاعات را در جلسه با سایر اعضای گروه به اشتراک بگذارید. به همین ترتیب، اگر به عنوان شیاد بازی می‌کنید، دانستن محل قرارگیری افراد دیگر در نقشه به شما کمک می‌کند تا پنهان بمانید. همچنین به شما کمک می‌کند شخص دیگری را مقصر کارهای بد خودتان نشان دهید.

نکات مخصوص Crewmate: نحوه شناسایی قاتل

وظایف خود را کامل کنید

شاید این نکته بسیار ساده باشد، اما غرق شدن در هیجان بازی و فراموش کردن وظایفی که باید انجام دهید بسیار راحت است. بسته به تنظیماتی که میزبان برای بازی انتخاب کرده، ترکیبی از کارهای بلند و کوتاه‌ مدت وجود دارد. خوشبختانه، این کارها به سادگی فشردن چند شماره روی صفحه ‌کلید یا انداختن تعدادی برگ داخل سطل زباله است. اگر در اطراف خود چیز مشکوکی دیدید، حواستان را جمع کنید، البته یادتان نرود که تمرکزتان باید روی کار خودتان باشد تا فشار را روی شیادان بگذارید.

خرابکاری‌ها را نادیده نگیرید

اگر یک شیاد در حال خرابکاری در یک ایستگاه است، باید وارد اتاق خاصی شوید تا تجهیزات خراب را تعمیر کنید. اگر کل تیم خراب شدن O2 و راکتورها را نادیده بگیرند، شیادان می‌توانند به راحتی پیروز شوند. پس فلش‌هایی که در این شرایط روی نقشه ظاهر می‌شوند را دنبال کنید و با بقیه خدمه همکاری کنید تا همه‌ چیز را پاک کنید. خرابکاری‌های دیگر شامل بستن درب‌ها و خاموش کردن چراغ‌ها است. می‌توان لامپ‌ها را تعمیر کرد، اما تنها کاری که Crewmates باید درباره درب‌ها انجام دهند این است که صبر کنند تا پس از مدتی درست شود و البته باید امیدوار باشند که با یک شیاد در اتاق گیر نیافتند.

جلسات را به تأخیر نیندازید، جلسه اضطراری برگزار کنید

اگر مطمئنید که اطلاعاتی درباره شیاد پیدا کرده ‌اید که ارزشش را دارد، یک جلسه اضطراری برگزار کنید. هر نقشه یک دکمه اضطراری دارد و تعداد جلسات اضطراری در هر بازی توسط میزبان قابل تغییر است. به یاد داشته باشید که می‌توانید از این دکمه به عنوان استراتژی Among Us برای کشف شیاد استفاده کنید. محل قرارگیری این دکمه در هر نقشه فرق می‌کند: در The Skeld و MIRA HQ، دکمه در کافه است، در حالی که در Polus، دکمه در دفتر قرار دارد.

پس از زدن دکمه چند ثانیه طول می‌کشد تا انیمیشن‌ها کارشان را تمام کنند، پس اگر شیادی در اطراف است، ممکن است شما را غافلگیر کند. به خاطر داشته باشید که خرابکاری‌ها شامل O2، راکتورها، ارتباطات و لامپ‌ها باعث می‌شود توانایی Crewmates برای زدن دکمه اضطراری غیرفعال شود و پس از استفاده از دکمه نیز باید برای استفاده مجدد از آن کمی صبر کنید.

نکات مخصوص شیادان: نحوه فریب دادن دوستان

دریچه تهویه

شیادان بر خلاف Crewmates با پریدن درون و بیرون دریچه‌های تهویه –دریچه‌های کوچک و خاکستری روی زمین- سریع‌تر حرکت می‌کنند. زمانی که تصمیم گرفتید می‌خواهید به کدام اتاق بروید می‌توانید در این دریچه‌ها کمین کنید، اما حواستان باشد که زمان مورد نیاز برای فعال ‌سازی قابلیت خرابکاری و کشتن اعضای خدمه هنگام حضور در این دریچه‌ها کاهش پیدا می‌کند. قبل از بیرون آمدن، کمی صبر کنید و ببینید کدام Crewmates نزدیک شما است، نباید جلوی آن‌ها ظاهر شوید و لو بروید.

تظاهر کنید مشغول کاری هستید

ترفندهای بازی Among us

هدف شما به عنوان یک شیاد خرابکاری و انتخاب Crewmates است، اما باید کارهای دیگری هم در ذهنتان داشته باشید تا تظاهر کنید با بقیه افراد در حال کار هستید. بین جلسات چند کار را در نظر بگیرید تا اگر در طول جلسات از شما سوالی پرسیدند بگویید در حال انجام آن کار بوده ‌اید. این موضوع یکی از نکات مهم در بازی است، اما در کل باید دروغگوی خوبی باشید. این موضوع به شما کمک خواهد کرد. البته حواستان باشد که نمی‌توانید کارهای جعلی انجام دهید- اگر این‌طور باشد سریعاً لو می‌روید.

رفتن به سمت ترمینال‌ها و توقف در آنجا به مدت چند ثانیه هم کمک ‌کننده است. ممکن است بقیه شما را نگاه کنند، Crewmates خوب افرادی که کاری نمی‌کنند را به ذهن می‌سپارند. پس از اینکه چند ساعت بازی کردید، یاد می‌گیرید چگونه از خودتان دفاع کنید و کارها را تقصیر کس دیگری بیاندازید.

خرابکاری!

لامپ‌ها را خاموش کنید، راکتورها را بشکنید، درب‌ها را ببندید. این‌ها تنها چند راه برای کاهش سرعت Crewmates و کشتن هستند. پس از یک خرابکاری باید کمی صبر کنید و دوباره خرابکاری کنید، پس نقشه‌تان را پیش ببرید و فکر کنید که چطور بعد از انجام یک قتل، به سرعت از آنجا دور شوید. اگر کسی را در کنار دریچه‌ها بکشید می‌توانید سریعاً راه فرار را پیدا کنید، اما زندانی کردن یک Crewmates در اتاق را هم در نظر داشته باشید، با این کار بدون اینکه کسی شاهد کارهایتان باشد می‌توانید جلوی فرار فرد زندانی را گرفته و او را بکشید.

خاموش کردن چراغ‌ها هم دید Crewmates را از بین می‌برند و به شما اجازه می‌دهند سریعاً کسی را بکشید، حتی اگر کسی نزدیک باشد و می‌توانید سریعاً به سمت دیگر سفینه بروید. همچنین می‌توانید خرابکاری‌هایی کنید که Crewmates مجبور شوند آن‌ها را تعمیر کنند و سپس خودتان آن‌ها را تعمیر کنید تا در نظر بقیه بی‌گناه باشید.

حواستان به دوربین‌ها باشد

Crewmates از دوربین‌های امنیتی برای چک کردن دیگران استفاده می‌کند. اگرچه بهترین راه این است که کسی را جلوی دوربین نکشید، اما اگر قرار باشد این اتفاق بیافتد، فقط چند ثانیه زمان دارید. خوشبختانه، زمانی که دوربین‌ها فعال باشند نور قرمز چشمک زنی را نشان می‌دهد که فعال بودن دوربین را نشان می‌دهد. حتی اگر در محدوده‌ای دور از دوربین‌های امنیتی باشید، اگر متوجه شدید کسی شما را تماشا می‌کند، باید بیشتر مراقب باشید و با حرکات عادل وارد و از اتاق خارج شوید.

جسدها را گزارش دهید

آموزش بازی Among us

به دست آوردن اعتماد دیگران بسیار چالش ‌برانگیز است، اما می‌توانید با گزارش جسدی که خودتان باعث قتلش شده ‌اید، یک Crewmate بی‌گناه به نظر برسید. این استراتژی بسیار خطرناک است و اگر بازیکنان دیگر نسبت به شما مشکوک شوند، به راحتی بر علیه شما کار خواهند کرد. اگرچه اگر تا این مرحله با دقت بازی کرده ‌اید و در جلسات قبلی بی‌گناهی‌تان را ثابت کرده باشید، روش پنهان شدن خیلی خوب جواب خواهد داد. همچنین، اگر می‌دانید که یک خدمه به بازیکن بی‌گناهی مشکوک شده، طوری برنامه‌ریزی کنید که وقتی آن بازیکن به جسدی نزدیک است آن جسد را گزارش دهید و این کار به بیرون کردن بازیکن توسط سایر افراد کمک کرده و خطر بیرون انداختن شما کمتر می‌شود.

با شیادان دیگر هماهنگ باشید

این ترفند یکی از سخت‌ترین نکات در آموزش بازی Among us است، اما ممکن است به سرعت باعث پایان بازی شود. اگر در مسابقه‌ای هستید که چند شیاد در آن حضور دارد، حتماً حواستان به کاری که می‌خواهند انجام دهند هم باشد. ممکن است نتوانید با آن‌ها صحبت کنید، اما بسته به خرابکاری‌هایی که انجام داده ‌اند و حرکتشان روی نقشه، می‌توانید متوجه برنامه‌هایی که دارند، شوید.

اگرچه عملکرد جداگانه باعث می‌شود Crewmate شما را بی‌گناه در نظر بگیرند، اما اگر با هم همکاری کنید، می‌توانید همدیگر را هم ضمانت کنید. البته این زمانی است که داستان‌های قابل باوری ارائه دهید. در بخش‌های پایانی بازی که Crewmates کمی باقی مانده‌ اند، یا زمانی که نزدیک به تکمیل کارها هستید، همکاری با دیگر شیادان باعث تمام شدن سریع‌تر بازی می‌شود. انتخاب خرابکاری که به نفع هر دو شما است، مانند خاموش کردن چراغ‌ها، می‌تواند منجر به قتل برای هر دو شما شود و به این صورت بیشترین استفاده از را زمان بین خرابکاری‌های خود را خواهید برد.

 

منبع: PCGamer

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 6 =