آموزش تغییر تم کنسول بازی پلی استیشن ۴

پلی استیشن ۴ با قابلیت های متنوع و روز به کار اجازه می دهد تا بتواند شخصی سازی های مورد علاقه ی خود را بر روی دستگاه اعمال کند، به صورت میانگین هر دو ماه یکبار کنسول پلی استیشن ۴ آپدیت های مختلفی با اضافه کردن قابلیت های متنوع جدید و رفع باگ های قبلی ارائه می کند.

کسانی که قصد دارند به صورت آنلاین در بازی های مختلف شرکت کنند می بایست کنسول خود را آپدیت کنند. آپدیت کنسول معمولا در حجم های زیر ۵۰۰ مگابایت می باشد. قابلیت های جدیدی به کنسول در آپدیت های آینده اضافه می شود که یکی از مهم ترین این عناوین تغییر آیدی پی اس ان می باشد که خیلی از کاربران مدت هاست منتظر آن هستند. کنسول پی اس فور در مدل های مختلف روانه بازار شده است که برخی از آنها دارای ویژگی های خاص می باشند.

کنسول معمولی، کنسول اسلیم و کنسول پرو از جمله مدل هایی است که در بازار وجود دارد. پرو آخرین و پیشرفته ترین نسخه می باشد. کنسول دارای بازی های انحصاری فراوانی می باشد، یکی از دلایلی که افراد به دنبال خرید کنسول سونی هستند همین امر می باشد. بازی های انحصاری که باعث می شود تا هر کسی وسوسه شود تا به سراغ خرید پلی استیشن برود. یکی از قابلیت های جالب و دوست داشتنی کنسول تعویض تم می باشد.

تعویض تم

اگر تا به حال تم کنسول خود را عوض نکردید و قصد دارید این کار را انجام دهید بهتر است به آموزش داده شده در زیر دقت کنید تا بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید و از کنسول خود لذت ببرید. شما می توانید در کنسول پلی استیشن ۴ تم مورد دلخواه خود را انتخاب کنید و تصویر پس زمینه خود را تغییر دهید. برای این امر شما می بایست یک سری تنظیمات را دنبال کنید.

خریداری تم مورد علاقه خود

همچنین شما می توانید علاوه بر تم ها پیش فرض که در کنسول وجود دارد تم های دلخواه خود را از فروشگاه پلی استیشن خریداری کنید. برای تغییر تم در پلی استیشن ۴ شما ابتدا وارد تنظیمات کنسول شوید. پس از آن وارد گزینه Themes شوید. از بین گزینه های موجود گزینه Text Drop Shadow باعث می شود تا بروی نوشته های کنسول سایه اضافه شود. شما در این منو برای تغییر تم بر روی گزینه Select Theme بزنید.

در این صفحه شما تم های نصب شده بر روی کنسول خود را مشاهده می کنید. از بین تم های موجود می توانید تیم مورد علاقه خود را انتخاب کنید. همچنین شما پس از انتخاب تم می توانید تصویر اصلی کنسول خود را شخصی سازی کنید. برای این امر شما باید بر روی گزینه Custom بزنید. در سربرگ بعدی بر روی گزینه Select Image بزنید.

در این قسمت اگر می خواهید عکس مدنظر خود را از روی یو اس بی به کنسول اضافه کنید می بایست فلش را به دستگاه وصل کنید و گزینه USB Storage Drive را انتخاب کنید و اگر عکس شما در کنسول قرار دارد بر روی گزینه System Storage بزنید. پس از اینکه توانستید عکس مورد دلخواه خود را انتخاب کنید می توانید اندازه آن را در صفحه اصلی مشخص کنید. در این قسمت کنسول به شما پیش نمایشی از تغییرات را نشان خواهد داد.

در این میان گزینه Make Function Area Dim برای سایه دار کردن منوی کنسول استفاده می شود. همچنین گزینه ای به نام Select Color وجود دارد که برای تغییر رنگ صفحه اصلی به کار می رود. اگر تغییرات دلخواه خود را انجام داده اید بر روی گزینه Apply بزنید تا تنظیمات مورد نظر شما ذخیره شود.

شما اگر بخواهید تم های دیگری را به جز تم های پیش فرض انتخاب کنید ابتدا باید با مراجعه به فروشگاه پلی استیشن گزینه Find in PlayStation Store را انتخاب کنید و تم مورد علاقه خود را خریداری کنید. خیلی از تم ها در فروشگاه پلی استیشن قیمت بالایی ندارند. همچنین برخی تم ها به صورت کاملا Free وجود دارند که شما می توانید این نوع تم ها را به صورت رایگان انتخاب کنید. بعد از خرید تم مورد نظر خود تم به منوی Themes اضافه می شود.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 4 =