آموزش تمیز کردن صفحه نمایش لپ تاپ

تمیز صفحه لپ تاپ

حتما پیش آمده که برای تمیز کردن صفحه لپ تاپ خود به مشکل برخورده باشید. با این راهنما یاد می‌گیرید چگونه صفحه لپ‌ تاپتان را تمیز کنید. پنجره شما به سمت دنیای دیجیتالی برای تجربه محاسباتی شما بسیار مهم است. اما همچنین تمام آلودگی‌ها و خاک و گردو و غبار را هم به سمت خود جذب می‌کند. فرقی نمی‌کند تکه‌های غذایی مانند سس اسپاگتی باشد یا باکتری‌ها و ذرات مختلف. مهم‌تر از همه اینکه باید بدانید چگونه صفحه لپ ‌تاپ را به درستی تمیز کنید زیرا مشخص شده که ویروس کرونا که جهان را درگیر کرده، روی چند قسمت زنده می‌ماند.

اگرچه صفحه شیشه‌ای نمایشگرهای قدیمی CRT لایه محافظتی اضافه‌ای دارند، صفحه‌های لپ‌تاپ LCD جدید این‌گونه نیستند. این بدان معنا است که باید از استفاده از محصولات سختی مانند شیشه ‌پاک‌کن برای پاک کردن صفحه لپ ‌تاپ اجتناب کنید.

در حالی که برخی از صفحه ‌نمایش‌ها مانند صفحه ‌نمایش‌های MacBook و صفحه ‌نمایش‌های لمسی دارای لایه اولئوفوبیک هستند که در برابر اثر انگشت و لکه محافظت می‌شوند. اما اگر از پاک ‌کننده‌های الکلی استفاده کنید، این لایه را به راحتی از بین خواهید برد.

مراحل تمیز کردن لپ تاپ

می‌توانید از ایزوپروپیل %۹۹ استفاده کنید. اما اگر نسبت به قوی بودن آن دچار شک هستید، می‌توانید از نوع %۷۵ آن یا مواد نرم‌تر استفاده کنید. در واقع، ایزوپروپیل رقیق شده تا %۶۰ با آب تصفیه شده می‌تواند بسیار مؤثرتر از ایزوپروپیل %۹۹ باشد. زیرا آب باعث می‌شود محلول بهتر در دیواره‌های سلولی میکروارگانیسم نفوذ کند و زمان تبخیر حلال را کاهش می‌دهد. همچنین زمانی که صرف تماس با میکروارگانیسم می‌شود را افزایش می‌دهد.

تمیز صفحه لپ تاپ

پاک کننده را مستقیماً روی صفحه‌ نمایش اسپری نکنید. در عوض، آن را روی پاچه میکروفایبری اسپری کنید. سپس به آرامی پارچه را با حرکات دایره‌ای یا از یک سو به سوی دیگر روی صفحه بکشید. پارچه را با محلول تمیز کننده خیس نکنید، کافی است آن را کمی مرطوب کنید. همانطور که در سایر راهنماهای تمیز کردن وسایل الکترونیکی خوانده ‌اید، ایزوپروپیل را می‌توانید روی هر سطحی برای ضدعفونی استفاده کنید.

ایزوپروپیل یک کشنده میکروبی عالی است. اما هیچ خاصیت ضد استاتیک یا ضد چربی ندارد که مختص پاک کردن صفحات نمایش باشد. بنابراین به جای پاک کردن صفحه لپ ‌تاپ با ایزوپروپیل، باید از یک پاک کننده نمایشگر غیر الکلی برای اتمام کارتان استفاده کنید. پارچه را به آرامی روی صفحه ‌نمایش بکشید و اصلاً فشار ندهید.

 

منبع: TechRadar

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − پنج =