آموزش حرفه ای شدن در کال آف دیوتی موبایل

حرفه ای کال آف دیوتی موبایل

طرفداران حرفه ای FPS که به دنبال تجربه موبایلی هیجان ‌انگیزی هستند، می‌توانند از کال آف دیوتی موبایل برای برآورده کردن نیازها و تیراندازی‌های خود استفاده کنند. به علاوه، بازی Call of Duty موبایلی عناصر آشنایی از شوتر FPS نمادین Activision را گرفته و آن را طوری تبدیل کرده که برای بازیکنان موبایلی لذت ‌بخش باشد. علاوه بر این، بازیکنان Call of Duty: Mobile می‌توانند در حالت بتل رویال شرورانه با ۱۰۰ نفر مبارزه کنند. در تیم‌های پنج‌ نفره بازی کنند و حتی به عنوان شخصیت نمادین Call of Duty مانند John Price و Alex Mason بازی کنند.

با این حال، Call of Duty: Mobile روحیه آشنای رقابتی عناوین کلاسیک Activision را نیز وارد عناوین موبایلی کرده است. به این ترتیب، برخی بازیکنان این عنوان، تمایل دارند به اندازه همتایان رایانه‌ای و کنسولی خود با مهارت و بی‌رحم باشند. خوشبختانه، بازیکنان جدید می‌توانند با استفاده از چند نکته سریع، به اندازه بازیکنان قدیمی خوب عمل کنند.

تنظیمات بهینه‌ سازی مناسب برای موبایل

متأسفانه، بازی‌های شوتر باید دقیق‌تر از بازی‌های دیگر باشند. علاوه بر این، یک محاسبه اشتباه ساده در هدف‌گیری ممکن است به قیمت کل مسابقه تمام شود. در مورد عناوین موبایلی، حتی تغییرات ساده در تنظیمات نیز پیامدهای زیادی را برای بازیکنان به همراه دارد.

بازیکنانی که دارای گوشی‌های موبایلی با قابلیت گرافیک‌های Ultra HD هستند باید بررسی کنند که آیا رندر FPS بالایی دارند یا خیر. زیرا Call of Duty: Mobile از گرافیک فوق‌العاده بالایی برخوردار است. FPS در مسابقات بسیار مهم است. به علاوه، با وجود FPS بالاتر، سرعت ثبت بازی بیشتر می‌شود، که همین باعث شلیک‌های دقیق‌تر خواهد شد. علاوه بر این، بازیکنان باید در حالت تیراندازی خود، تیراندازی پیشرفته را انتخاب کنند، زیرا این انتخاب باعث دقیق‌تر شدن حرکت و تیراندازی می‌شود.

بازی چند نفره: بازی با مکانیک حرکتی

این بازی حالت بازی چند نفره سریع خود را با کنترل حرکات ویژه تکمیل می‌کند. بازیکنان در Call of Duty: Mobile می‌توانند دراز بکشند، خم شوند و حتی با حداکثر سرعت بدوند. متأسفانه، دراز کشیدن باعث می‌شود بازیکن در مقابل دشمنان سریع‌تر از خودش آسیب‌پذیر شود. با این حال، خم شدن بازیکن را قادر به حرکت سریع در اطراف می‌کند.

به همین ترتیب، بازیکنان با کشیدن کنترلر رو به جلو یا ضربه زدن روی دکمه اختصاص داده شده برای دو سریع، می‌توانند به سرعت بدوند. این مکانیک به بازیکن اجازه می‌دهد با کمی دقت کمتر یا بیشتر در اطراف بدود. بازیکنان باید این مکانیسم‌های حرکتی را تجربه کرده و Perks: Skulker مختص خم شدن و Light Weight کمک‌ کننده به دو را خریداری کنند.

بازی چند نفره: همیشه در اطراف حرکت کنید

حرفه ای کال آف دیوتی موبایل

Call of Duty: Mobile مسابقات چند نفره خود را طوری بهینه‌ سازی کرده که سریع اتفاق بیافتند و این امر با تنظیمات عمومی‌اش مشهود است. برای مثال، دشمنان همیشه “نورهای” قرمز روی لباسشان دارند. یعنی پنهان شدن یا کمین کردن در اطراف کمک چندانی نمی‌کند. به علاوه، پهپادها هنگام فعال شدن می‌توانند دشمنان را مشخص کنند. این هشدارها به این معنا است که کمین کنندگان صرف ‌نظر از نقشه‌ای که دارند، به راحتی قابل ‌شناسایی هستند.

با این حال، این فاکتور همچنین به این معنا است که بازیکنان باید یاد بگیرند چگونه به آرامی حرکت کنند و سریع واکنش نشان دهند تا زنده بمانند. برای مثال، بازیکنان زمانی در نبردها در امنیت بیشتری باقی می‌مانند که به صورت مداوم شلیک کنند، با این قابلیت هنگام حرکت هم تفنگ‌هایشان شلیک می‌کند. با توجه به عدم وجود مکانیک پنهان شدن مناسب، بازیکنان فقط برای بارگیری مجدد باید زیر چیزی پنهان شوند.

بازی چند نفره: آشنا شدن با Scorestreaks

برخلاف سایر عناوین چند نفره، Call of Duty: Mobile معروف‌ترین Scorestreaksهای خود را وارد نسخه موبایلی خود کرده است. مانند بازی‌های قبلی، بازیکنان هنگام رسیدن به تعداد قتل مشخصی، Scorestreaks را باز می‌کنند. با این حال، این بار بازیکنان می‌توانند Scorestreaks که می‌خواهند به آن مجهز شوند را شخصی‌ سازی کنند. این شخصی شامل پهپادها، موشک‌های Predator، سلاح‌های Sentry و حتی زره‌های قدرتمند XS1 Goliath است.

تمام این Scorestreak ها چیز جدیدی را در میدان جنگ ارائه می‌دهند و روند جنگ را تغییر می‌دهند. به این ترتیب، بازیکنان باید سعی کنند Scorestreaks را پیدا کنند که بهترین تناسب را با سبک بازی آن‌ها دارد و تنظیم آن را بسته به ترکیب تیم خود یاد بگیرند.

بازی چند نفره: Scorestreaks شکست‌ناپذیر نیستند

Call of Duty برای برخی بازیکنان یادآور scorestreakهای مزاحمی بود که موقعیت و هلی­کوپترهای آن‌ها را در جهتشان نشان می‌دهد. در حالی که Call of Duty: Mobile با این مکانیک‌ها بازگشته است، اما scorestreaks جدیدی مانند برج‌ها و هواپیماهای بدون سرنشین برای بازیکنان آزار دهنده خواهند بود. با این حال، آن‌ها شکست‌ناپذیر نیستند، در واقع می‌توان آن‌ها را از بین برد.

بازیکنانی که با VTOLها و هلی‌ کوپترهای پنهان روبرو می‌شوند می‌توانند با شلیک دقیق آن‌ها را نابود کنند. مثلاً بازیکنانی با LMGs یا تیرهای انفجاری (از طریق مهارت Sparrow) می‌توانند با چند شلیک این مخلوقات را از بین ببرند.

بتل رویال: از تماس دوری کنید

از آنجا که بازیکنان می‌توانند منطقه فرود خود را روی نقشه انتخاب کنند، باید از فرود در مناطق پرجمعیت خودداری کنند. اگرچه قتل در این مناطق امنیت خوبی دارد، اما معمولاً بازیکنانی هستند که در استفاده از سلاح و زره سریع‌تر هستند و در نتیجه زنده می‌مانند.

در عوض، بازیکنان باید سعی کنند در مناطق خلوت با بازیکنان کمتر فرود بیایند. این استراتژی به آن‌ها کمک می‌کند تا منابع را با دقت بیشتری جمع کرده و زرادخانه خود را به آرامی بسازند تا هنگام مواجهه با دشمنان کاملاً آماده باشند. این کار نه تنها باعث افزایش رتبه کلی آن‌ها می‌شود، بلکه تا آخر بازی همراهشان خواهد بود.

بتل رویال: تخصص‌ها را به حداقل برسانید

حرفه ای کال آف دیوتی موبایل

Call of Duty: Mobile بازیکنان را قادر می‌سازد تا طبقه خود را در حالت بتل رویال انتخاب کنند. این تخصص‌ها امتیازات و مهارت‌های ویژه‌ای را به بازیکنان ارائه می‌دهند که می‌توانند از آن‌ها برای پیشبرد مسابقات استفاده کنند. مثلاً، Clown در مقابل زامبی‌ها بهترین عملکرد را دارند، یا قابلیت مخفی شدن را به آن‌ها می‌دهند و یا آن‌ها را به دام می‌اندازند. در عین حال، Defender می‌تواند سدی ایجاد کند که هم‌تیمی‌های خود را پوشش دهد.

با استفاده از این مکانیک به راحتی وسایل برقی مفید پیدا می‌شود یا می‌توان آن‌ها را با EMP غیرفعال کرد. Medic می‌تواند دستگاهی را راه‌ اندازی کند که چندین متحد را در AOE التیام بخشد، در حالی که Ninja می‌تواند از قلاب خود برای قتل‌های پنهانی استفاده کند. همچنین، Scout می‌تواند دشمنان دیگر را بگیرد و Poltergeist نامرئی می‌شود.

بتل رویال: برای کمک اضافی، هم‌ تیمی‌هایتان را احیا کنید

حالت بتل رویال با هم ‌تیمی‌ها خیلی سرگرم‌ کننده می‌شود، زیرا انگیزه تیم برای همکاری و شکست بازیکنان دیگر را تقویت می‌کند. به علاوه، زمانی که بازیکنان در مسابقه بمیرند، هم ‌تیمی‌هایشان می‌توانند تگ سگ آن‌ها را اسکن کنند تا آن‌ها را دوباره احیا کنند. به جای اینکه به هم ‌تیمی‌ها اجازه خروج از بازی دهید، بازیکنان می‌توانند فعالانه تلاش کنند و هم ‌تیمی‌هایشان را برای پشتیبانی بیشتر احیا کنند.

به هر حال، یک تیم چهار نفره حالت بتل رویال ۱۰۰ نفره را به یک مسابقه ۴ در مقابل ۹۶ تبدیل می‌کند. از نظر شانسی بودن، ۴ در مقابل ۹۶ در مقایسه با ۱ در مقابل ۹۶ با سه هم‌ تیمی که رفته است، بسیار بیشتر است.

بتل رویال: تگ سگ‌های دشمن را رها کنید

زمانی که بازیکنان حریفان خود را از تیم‌های دیگر حذف می‌کنند، باید حواسشان باشد که بلافاصله منطقه را ترک نکنند. بلکه، بازیکن باید پشت پوشش‌ها منتظر بماند تا ببینید آیا یکی از سه هم ‌تیمی سعی می‌کند تگ سگ آن‌ها را احیا کند. این کار نه تنها باعث کشتن می‌شود، بلکه به بازیکنان کمک می‌کند در یک نبرد آتشین کل گروه را نابود کنند.

بدین ترتیب، احیا مکانیسم کاملاً جدیدی در بتل رویال است. گرچه احیای یک هم‌ تیمی مرده مفید است، اما همراهان باید میزان آسیب پذیری موقعیتشان در برابر مبارزان دشمن را هم در نظر بگیرند.

بتل رویال: به مهمات توجه کنید

اگرچه ورود به مبارزات با مهارت‌های عالی و اسلحه‌های فوق‌العاده، سرگرم ‌کننده است، اما ممکن است بازیکنان به سرعت از مهمات خود خسته شوند و در بخشی از نبرد از مبارزه کناره ‌گیری کنند. برای جلوگیری از این عقب ‌نشینی، بازیکنان باید به مهماتی که دارند توجه کنند و حتماً آن مهماتی را بردارند که برای سلاح‌های خاصشان نیاز دارند.

به علاوه، بازیکنان باید متنوع سازی اولویت‌های سلاحشان را شروع کنند تا مهماتی که دوست دارند در نبرد داشته باشند تنظیم شود. این استراتژی باعث می‌شود بازیکنان با مسابقات سازگارتر شوند.

 

منبع: GameRant

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هشت =