آموزش حرفه ای شدن در کال آف دیوتی وارزون

حرفه ای کال آف دیوتی وارزون

کال آف دیوتی وارزون نقاط مشترک زیادی با بازی‌هایی مانند Fortnite و PUBG دارد، اما در کنار این ویژگی‌ها، کارهایی دارد که حرفه ای و به روش خودش انجام می‌دهد و اگر شما نتوانید خود را با پیچیدگی‌های آن وفق دهید، بازی را خواهید باخت. زنده ماندن در میان بیش از ۱۴۰ بازیکن دیگر، به تنهایی کار چندان راحتی نیست. اما روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها مدت طولانی‌تری زنده بمانید و کمتر دچار اشتباهات جبران‌ناپذیر شوید. مسلماً پیروزی شما را تضمین نمی‌کنیم، اما این نکات به شما کمک می‌کنند تا تصمیمات بهتری بگیرید و کمتر گرفتار دام دشمنان شوید.

دستیابی به Loadout را در اولویت قرار دهید

استفاده از سلاح و تجهیزاتی که بر روی زمین افتاده ‌اند، ممکن است در اوایل بازی خوب به نظر برسد، اما مسلماً با Loadoutهای (ترکیب شخصی ‌ساز سلاح، تجهیزات و قابلیت‌ها) مخصوص خود، بهترین عملکرد را خواهید داشت. سعی کنید خیلی زود از طریق لوت یا مأموریت‌های جانبی داخل نقشه (Contracts)، ۱۰ هزار دلار جمع آوری کرده و از نزدیک‌ترین (امن ترین) Buy Station یک Loadout Drop خریداری نمایید.

به این ترتیب، سلاح‌ها، تجهیزات و قابلیت‌های دلخواه خود را خواهید داشت که با ادامه یافتن مسابقه به ارزشمند بودن آن پی می‌برید. چه به صورت تکی بازی کنید، چه به صورت تیمی، گرفتن Loadout باید در ارجحیت قرار بگیرد.

پس از دستیابی به Loadout، از غارت کردن دست برندارید

توصیه می‌کنیم که حتی بعد از جمع‌آوری ۱۰هزار دلار و خرید Loadout Drop، به غارت کردن خود ادامه دهید تا پول و تجهیزات بیشتری به دست آورید. در واقع، هدف شما باید تهیه یک Armor Satchel (که مقاوم‌تر از زره‌های دیگر است)، مهمات و مقدار بیشتری پول نقد باشد.

بهتر است در مجموع حدود ۲۰ هزار دلار جمع ‌آوری کنید و آن را صرف خرید Loadout ،Self-Revive کنید. (با این ابزار می‌توانید یک بار بدون کمک یارانتان به بازی برگردید)، Gas Mask (به مدت تقریباً ۱۲ ثانیه، از شما در مقابل گاز سمی بازی (خارج از Safe Zone) محافظت می‌کند) در صورتی که قبلاً آن را پیدا نکرده ‌اید و یک Killstreak مانند UAV یا Precision Airstrike نمایید. هرچه قابلیت‌ها و تجهیزات بیشتری داشته باشید، احتمال پیروزی شما نیز بیشتر خواهد بود.

از نقاط قوت خود استفاده کنید

حرفه ای کال آف دیوتی وارزون

صادقانه بگوییم Warzone سخت است. هرکسی نمی‌تواند با یک سلاح تک ‌تیرانداز، دشمنان را یکی پس از دیگری هدشات کند و کار هرکسی نیست که فقط با یک خشاب بتواند کل اعضای یک تیم را بکشد. کسب این مهارت، به ساعت‌ها تمرین نیاز دارد، پس تا آن زمان، از نقاط قوت خود استفاده کنید.

بعضی از بازیکنان در استفاده از سلاح‌های SMG مهارت دارند، بعضی دیگر تهاجمی‌تر بازی می‌کنند و غیره. شما باید سبک بازی خود را بشناسید و در آن مهارت کسب کنید. ممکن است مدت‌ها طول بکشد تا به این شناخت برسید، اما به محض انجام شدن این کار، خواهید دید که جریان مسابقات به نفع شما خواهد شد.

تا زمانی که از کشته شدن دشمن و محفوظ ماندن خود مطمئن نشدید، شلیک نکنید

این یک مسئله بزرگ است. حتی بازیکنان با سابقه نیز ممکن است به محض ورود دشمن، مرتکب این اشتباه شوند. فهمیدن دلیل آن ساده است، اما در بسیاری از مواقع، با یک شلیک می‌توانید دشمن را از موقعیت خود آگاه کنید. همینطور به او اجازه مخفی شدن و تلافی کردن دهید.

در عوض، می‌توانید صبر کنید تا دشمن مورد نظر شما جایی برای مخفی شدن نداشته باشد و در عین حال، هیچ یک از اعضای تیم در نزدیکی او نباشند. مگر اینکه بازیکن بسیار با تجربه و ماهری باشید، در غیر اینصورت به شدت توصیه می‌کنیم که تا زمانی که از امن بودن محیط مطمئن نشدید، به هیچ عنوان شلیک نکنید.

فرود در نقطه مناسب، می‌تواند در پیروزی شما تأثیرگذار باشد

حرفه ای کال آف دیوتی وارزون

همانطور که دقت در هنگام شلیک از اهمیت بالایی برخوردار است، انتخاب بهترین نقطه برای فرود نیز مهم است. در حالت ایده‌آل، منطقه‌ای که با سبک بازی شما همخوانی داشته باشد. مکان‌هایی مانند Superstore یا Hospital همیشه شلوغ‌تر از سایر مکان‌ها هستند، در حالی که مناطق حاشیه نقشه از جمعیت کمتری برخوردار است.

بعضی مناطق، مختص Contractها هستند (که بعداُ در مورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد). Contractهای Scavenger اغلب بیشتر از بقیه مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین هنگام انتخاب نقطه فرود، این نکته را به یاد داشته باشید. این به شما کمک می‌کند تا در مسیر حرکت هواپیما، نقطه فرود خود را طوری تنظیم کنید که در چهارچوب دایره اول باشد.

به جای حرکت مستقیم به طرف مرکز دایره، در امتداد دایره جمع‌ شونده حرکت کنید

صحبت از دایره بازی شد، معمولاً بازیکنان به صورت خطی و مستقیم راه خود را به طرف دایره امن طی می‌کنند. این امر گاهی اوقات اجتناب‌ناپذیر است، اما در صورت امکان، بهتر است به صورت دورانی در حاشیه دایره جمع‌ شونده حرکت کنید. دلیل این امر آن است که شما می‌توانید از این گاز به عنوان یک محافظ استفاده کنید. زیرا تا حدودی مانع از این می‌شود که دشمنان از عقب به شما شلیک کنند. همانطور که به حرکت دایره‌وار خود ادامه می دهید، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که از کناره‌ها و عقب هیچ خطری از سوی دشمن، شما را تهدید نخواهد کرد.

برای تکمیل Contractها تلاش کنید

Contractها بهترین راه برای جمع ‌آوری پول، تجهیزات و در صورت انجام Recons، اطلاعات مربوط به موقعیت دایره بعدی است. پنج Contract اصلی به شرح زیر می‌باشد:

Bounty: موقعیت کلی یک بازیکن خاص را به شما نشان می‌دهد.

Recon: از یک منطقه مشخص شده دفاع کنید تا موقعیت دایره بعدی به شما نشان داده شود.

Scavenger: سه صندوقچه‌ای را که در نزدیکی شما قرار گرفته، باز کنید تا تجهیزات به دست آورید.

Most Wanted : موقعیت مکانی خود را بر روی نقشه علامت بزنید و سعی کنید به مدت سه دقیقه زنده بمانید.

Supply Run: در محدوده زمانی مشخص شده به یک Buy Station در نزدیکی خود بروید تا تخفیف بگیرید.

با هر Contractی که کامل می‌کنید، ضریب Contract شما افزایش می‌یابد و این یعنی با پایان هر یک از آن‌ها پاداش بیشتری خواهید گرفت. بنابراین، به تکمیل Contractها ادامه دهید تا پاداش‌های کلان، پول، XP و XP اسلحه به دست آورید.

همیشه از سپر فلزی استفاده کنید

این یک نکته ساده اما بسیار مهم است. اگر سپر فلزی دارید، حتما از آن استفاده کنید. شما می‌توانید حداکثر به سه سپر فلزی مجهز شوید و پنج عدد اضافی نیز ذخیره نمایید. یا هشت عدد، در صورت داشتن سپر Satchel. حتی در هنگام تیراندازی نیز سعی کنید سپر خود را بالا نگه دارید. اگر موفق به پیدا کردن سپر نشدید، حتماً اقدام به خرید آن نمایید.

برای استفاده از حداکثر کارایی، تنظیمات خود را تغییر دهید

حرفه ای کال آف دیوتی وارزون

تنظیماتی وجود دارند که می‌توانید برای بهبود عملکرد خود آن‌ها را تغییر دهید، بنابراین مطمئن شوید که این تغییرات با میزان حساسیت و طرح کنترل مناسب شما مطابقت دارند. در هر صورت، این‌ها مواردی هستند که پیشنهاد می‌کنیم آن‌ها را تغییر دهید:

Armor Plate Behavior : Apply All (اعمال بر روی همه)

Slide Behavior : Tap (ضربه بزنید)

Parachute Auto-Deploy : Disabled (غیرفعال)

Mini Map Shape : Square (مربع)

Music Volume : ۰۰

تا زمانی که از امن بودن محیط مطمئن نشدید، هم‌تیمی خود را احیا نکنید

اگر یکی از هم ‌تیمی‌هایتان در حال مردن بود، پیش از اقدام به احیای او، ابتدا مطمئن شوید دشمنی که او را کشته، مرده یا به اندازه کافی دور شده است. هنگام احیاء، شما کاملاً آسیب‌پذیر و هدف آسانی برای کشتن هستید. همچنین در نظر داشته باشید که عمل احیاء صدای خاصی ایجاد می‌کند که دشمن شما قادر به شنیدن آن است!

به صداها دقت کنید

صحبت از صدا شد، حواستان به صدای پا، سپر فلزی، گرفتار شدن در گاز، احیاء،‌ تیراندازی و تعویض خشاب دشمن باشد. این کار باعث می‌شود که موقعیت تقریبی دشمن را حدس بزنید و مطمئن‌تر حمله کنید. به علاوه، هنگام حرکت مخفیانه به طرف تیم دشمن حتماً از Dead Silence Field Upgrade استفاده کنید تا به طور موقت صدای پای خود را خفه کنید.

پیام‌های رادیویی مؤثری بفرستید

اگر در نزدیکی خود، دشمنی را دیدید یا احساس کردید، باید به تیم خود اطلاع دهید. همچنین، باید این پیام را با کمترین تعداد کلمه ممکن برسانید. انجام این کار دشوار است، اما داشتن تماس‌های سریع و مؤثر هم می‌تواند در وقت صرفه جویی کند و هم به برقراری ارتباط در سریع‌ترین زمان ممکن کمک می‌کند. به جای گفتن «یک دشمن کنار من است» بگویید «کنار من». به جای گفتن « تیم دشمن یک Loadout را در غرب ما فراخواندند» بگویید « Loadoutدشمن، غرب».

در حال بازگشت از Gulag

حرفه ای کال آف دیوتی وارزون

Gulag تنها شانس شما برای بازگشت به بازی است. پس از ادغام Cold War، این‌بار Gulag شبیه به نسخه‌ای از Nuketown – برای تعیین اینکه چه کسی به بازی برمی‌گردد، شما را مجبور می‌کند تا در نبردی یک به یک رقابت کنید – شده است.

بیش‌ترین توصیه ما این است که از تجهیزات خود به طور مؤثر استفاده کنید. چیزهایی مانند انواع نارنجک‌های کشنده، در زمانی که استفاده از سلاحی خاص مانند تیر و کمان برایتان دشوار است، بسیار مؤثر خواهند بود. باز هم از نقاط قوت خود و صداهایی که می‌شنوید استفاده کنید. همینطور برای داشتن دید بهتر در بالاترین نقاط محیط بایستید.

همیشه با تیم خود همراه باشید

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که اکثر بازیکنان مرتکب می‌شوند، این است که از تیم خود دور شده و به تنهایی برای مقابله با دشمن می‌روند. اگر می‌خواهید با تیمی درگیر شوید، باید به هم‌تیمی‌های خود بگویید (و در مورد نحوه حمله خود خیلی سریع مشورت کنید). هم‌تیمی‌های شما نیز باید طبق برنامه پیش بروند. اگر اتفاقی افتاد که مانع از پیش‌روی شما شد، سریعاً آن را با تیم در میان بگذارید.

هم‌تیمی‌های شما نیز باید حواسشان به نبود شما باشد. البته توجه به این موارد در حین مبارزه کار چندان راحتی نیست، اما ممکن است. برای اجتناب از این مشکلات، همیشه هنگام حمله به دشمن، با تیم خود همراه بوده و مدام در تماس باشید.

ادغام Cold War با این بازی به چه صورت است

در آخر، اجازه دهید که به بررسی ادغام Black Ops Cold War با این بازی بپردازیم، چرا که اندکی گیج کننده است. Warzone متشکل از مکانیک، موتور و سلاح‌های Call of Duty: Modern Warfare 2019 است. به علاوه در این بازی از تمام سلاح‌های Black Ops Cold War نیز استفاده شده است. از آنجایی که Modern Warfare و Black Ops Cold War از مکانیک‌های متفاوتی برخوردار هستند، اکثر متعلقات مربوط به سلاح‌های Cold War یا غیرقابل استفاده هستند و یا تعاریف نادرستی دارند.

سلاح‌های Cold War از طریق Warzone در موتور Modern Warfare قابل استفاده شده ‌اند. شما می‌توانید سطح سلاح‌ها و آمار خود را در Modern Warfare و Cold War به صورت جداگانه ارتقاء دهید تا در Warzone مورد استفاده قرار بگیرند.

 

منبع: GamesRadar

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =