آموزش ریست کردن ایرپاد

ریست ایرپاد

زمانی که نحوه انجام ریست ایرپاد را متوجه شوید، به راحتی می‌توانید Apple AirPod یا AirPod Pro خود را ریست کنید. این کار به قدری ساده است که Apple حتی نحوه انجام آن را توضیح نداده است. به عقیده آن‌ها شما خودتان قادر به تشخیص آن خواهید بود. در یک جمله، تمام کاری که باید انجام دهید، این است که دکمه پشت کیس شارژ ایرپاد را فشار داده و نگه دارید تا چراغ به رنگ کهربایی درآید.

البته توجه داشته باشید که اگر ایرپاد شما پس از جفت شدن با تلفن همراه، همان نام قبلی خود را حفظ کرد، نام آن را از طریق تنظیمات تغییر دهید. در صورتی که این راه را امتحان کردید و به نتیجه‌ای نرسیدید، ما در اینجا راهنمای مرحله به مرحله‌ای را در اختیارتان قرار می‌دهیم که به کمک آن بتوانید ایرپاد خود را مثل روز اول کنید.

مرحله ۱: باتری خود را بررسی کنید

اگر با فشردن دکمه پشتی سعی در ریست کردن ایرپاد خود داشته‌ اید و چراغ چشمک‌زنی در داخل کیس شارژ ندیده‌ اید، ممکن است به خاطر کم بودن میزان شارژ باتری باشد. برای اطمینان از داشتن شارژ کافی به منظور جفت شدن مجدد، آن‌ها را به مدت ۱۵ دقیقه شارژ کنید.

مرحله ۲: دکمه پشت کیس را پیدا کنید

دکمه کوچکی که در پشت کیس شارژ‌ ایرپاد قرار گرفته، کلید ریست ایرپاد شما است. آن را به مدت ۱۵ ثانیه نگه دارید تا چراغ LED کیس از سفید به کهربایی تغییر رنگ دهد. شما نمی‌توانید این دکمه را بیش از حد نگه دارید، پس دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. بهتر است این دکمه را از تلفنی که می‌خواهید از هدفون جدا کنید، دور نگه دارید. اگر بیش از حد نزدیک باشد، همان داده‌های قبلی را وارد خواهد کرد.

مرحله ۳: آن‌ها را با دستگاه خود جفت نمایید

پس از ریست ایرپاد، نوبت به همگام‌سازی (Sync) آن‌ها با دستگاه iOS جدید می‌رسد. برای این کار، فقط کافی است که دو دستگاه را نزدیک به هم قرار دهید تا قادر به اتصال شوید. البته تا زمانی که از دستگاه Apple استفاده می‌کنید. اگر کاربر Android هستید، باید به Settings > Connections > Bluetooth بروید و سپس آن‌ها را از این طریق به هم متصل نمایید.

(اختیاری) مرحله ۴: نام ایرپاد را تغییر دهید

در صورتی که پس از ریست کردن ایرپاد، همچنان نام قبلی آن حفظ شده بود، باید ابتدا به Settings > Bluetooth بروید و سپس بر روی دکمه اطلاعات (‘i’) در کنار ایرپاد کلیک کنید و نام آن را تغییر دهید.

در مورد AirPod Max چطور؟

ریست کردن AirPod Max نیز ساه است. ابتدا برای اطمینان، آن را چند دقیقه‌ای شارژ کنید. سپس، دکمه کنترل نویز و Digital Crown را فشار داده و نگه دارید تا LED به رنگ کهربایی چشمک بزند. اگر می‌خواهید AirPod Max خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید و از حساب iCloud جدا کنید، باز هم همین کار را انجام دهید، اما این بار منتظر بمانید که چراغ از رنگ کهربایی چشمک‌زن به رنگ سفید تبدیل شود.

 

منبع: TechRadar

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =