آموزش لول آپ سریع در استیم

لول آپ استیم

گرفتن XP یا لول آپ در استیم به قدری حس خوبی می‌دهد که این بار خود استیم وارد عمل شده است. هر کاربر استیم یک سطح دارد و افرادی که سطح بالاتری دارند پاداش­‌هایی مانند اسلات اضافی در لیست دوستان و میزان افت بیشتر برای بسته‌های کارت‌های تقویتی دارند. سطح حساب استیم ما ۱۳ است و در مقایسه با بیش از هزاران کاربری استیمی که سطوح بسیار بالایی دارند، خیلی کم است.

ما به طور مصممی به دنبال نجات اعتبار استیم خود بوده و به سراغ StrikeR ،The Cpt Froggy و ROFL رفتیم که سه متخصصی هستند که سطح حسابشان به ترتیب ۱۰۵۲، ۹۰۳ و ۵۱۵ است. آن‌ها توصیه‌های زیادی به ما و تازه ‌کارانی مانند ما کردند، اما قبل از اینکه شروع کنیم، اجازه دهید ابتدا اصول کار را بررسی کنیم.

XP پاداش ایجاد نشان‌ها برای لول آپ استیم

– نشان‌ها از کارت‌های معاملاتی ساخته می‌شوند، که مادامی ‌که بازی می‌کنید به سمت شما می‌آیند.

– در کل بازی فقط نیمی از مجموعه کامل ارائه می‌شود؛ باید برای خرید بقیه مجموعه در بازار استیم معامله یا خرید کنید.

– با ساخت هر نشان شما ۱۰۰ XP دریافت می‌کنید، و با جمع‌آوری و ساخت دوباره کارت‌ها و کسب مجموع ۵۰۰ XP می‌توانید چهار سطح بالا بروید.

– با ساخت نشان‌های بازی، شما یک بسته تقویت کننده شامل کارت‌های تصادفی از مجموعه دریافت می‌کنید. هرچقدر سطح استیم شما بالاتر باشد، شانستان در دریافت بسته تقویت کننده امتیازی بیشتر می‌شود. هر ده سطح %۲۰+ نرخ افتادن بیشتر وجود دارد.

با دانستن این اصول، تصور می‌کنیم که راه دستیابی به سطح بالا این است که خیلی ساده یک بازی را بخرید و آن را بازی کنید. اما پس از صحبت با متخصصین خیلی سریع متوجه شدیم که تصورمان اشتباه بود. شما برای ساخت نشان نیازی به داشتن بازی ندارید، می‌توانید در بازار استیم معامله کنید و یا کارت‌های ضروری را خریداری کنید. با توجه به حجم کارها در استیم، از شنیدن این موضوع خیلی خوشحال شدیم. اما از کجا بدانید چه کارتی را باید بخرید؟

ابزارهایی برای معامله

ابزارهای استیم اولین گام شما درباره هر چیزی است که به نشان مربوط است. مجموعه کامل کارت‌ها با میانگین قیمت خریدشان در بازار استیم وجود دارند. همچنین فیلترهای زیادی وجود دارند که می‌توانید از طریق آن‌ها ارزان‌ترین مجموعه را پیدا کرده و آن نشانی که قبلاً ساخته‌ اید را پنهان کنید. خیلی ساده فیلتر را روی قیمت قرار دهید، روی لینک ارزان‌ترین مجموعه بازار کلیک کنید و مستقیماً وارد لیست استیم کارت‌های مربوطه می‌شوید. از جستجو تا خرید، تمام مراحل کسری از ثانیه طول می‌کشد.

ابزارهای استیم همچنین دارای ماشین حساب قیمتی هستند که میزان صرف کارت‌های خرید برای رسیدن به سطحی خاص را برآورد می‌کنند. این ماشین حساب XP به دست آمده از نشان‌های غیرکارتی یا فروش استیم را در نظر نمی‌گیرد، پس فقط یک برآورد سریع است. برای مثال، ما می‌خواهیم به رتبه‌های The Cpt Froggy ،StrikeR و ROFL بپیوندیم، فقط به ۱۰۰۰۰۰ دلار نیاز داریم. همین‌قدر کم!

یکی دیگر از سایت‌های مفید، Steam Card Exchange است. در اینجا می‌توانید با استفاده از Trading Bot خودکار سایت، کارت‌های دوگانه خود را با کارتی که واقعاً به آن نیاز دارید معامله کنید. فقط به یاد داشته باشید که این ربات‌ها توسط Steam Subscriber Agreement ممنوع شده‌ اند (“نمی‌توانید تقلب کنید، از نرم ‌افزارها (ربات‌ها) خودکارسازی، مودها، هک‌ها یا هر نرم ‌افزار نامعتبر سوم شخص دیگری برای اصلاح یا خودکارسازی فرایند بازار اشتراک استفاده کنید”)، پس با مسئولیت خودتان از آن استفاده کنید.

حراج استیم

پس از جمع ‌آوری مجموعه کامل کارت‌ها، انتظار داشتیم مرحله بعدی ساخت چند نشان باشد. زیرا The Cpt Froggy این‌گونه توضیح داده بود. با این حال بهتر است مجموعه‌های ساخته نشده خود را برای حراج Steam Summer and Winter کنار بگذارید. تمام نشان‌هایی که در طول این رویداد حراج ساخته شوند، کارت‌های رویداد استیم را به عنوان پاداش به شما اهدا می‌کنند که به عنوان نشان مخصوص رویداد ساخته می‌شود، با هر یک از این نشان‌ها می‌توانید به طور نامحدودی در مدت حراج سطحتان را بالا ببرید. The Cpt Froggy تمام تمرکز و تلاشش را روی این کار گذاشته است، هر چهار کارت از پنج کارت بازی را برای ساخت در طول حراج بعدی کنار می‌گذارد. ROFL و StrikeR اهمیت حضور کامل در این حراج را تکرار کرده ‌اند، همچنین StrikeR بیان کرد که رویدادهای حراج فصلی بهترین راه برای بالا بردن سطح پروفایل است.

تبدیل غذا به سوخت

لول آپ Steam

زمانی که حرف از ساخت می‌شود، XP تنها پاداش شما نخواهد بود. هر نشانی که می‌سازید به طور تصادفی سه آیتم را به شما ارائه می‌دهد، چیزهایی مانند شکلک‌ها و پس ­زمینه‌های پروفایل که همیشه از آن‌ها به عنوان خرت ‌و پرت یاد می‌کردیم. اما StrikeR به این موضوع اشاره کرد این آیتم‌ها ارزش پولی دارند. در واقع، در یک مرحله The Cpt Froggy با فروش آیتم‌هایی که از ساخت نشان ارائه شده بودند بین ۲۵ تا ۴۰ دلار درآمد کسب کرده بود. با سرمایه‌گذاری مجدد رویان پول در نشان‌های بیشتر، او توانسته سطح خود را از ۹۰ به سطحی که امروز دارد برساند.

در صورتی که در حال نشانه ‌گذاری جدیدترین و بهترین بازی‌ها نباشید، اکثر آیتم‌های هدیه در بازار به دست می‌آورید تنها چند سنت ارزش دارند، اما با همان چند سنت می‌توانید کارت‌های بیشتر و نشان‌های بیشتری را بخرید. اگر کسی در بازار خواهان شکلک کاپ کیک چوب بیس ‌بال نیست، می‌توانید آن را به جم‌هایی تبدیل کرده و برای ساخت بسته‌های تقویت کننده و یا حتی کارت‌های بیشتر از آن‌ها استفاده کنید و چرخه ساخت ادامه خواهد داشت.

از فویل‌ها دوری کنید

کارت‌های فویل به همان اندازه که درخشان هستند، مورد سرمایه‌گذاری خوبی هم نیستند. نشانی که از فویل ساخته شود به اندازه یک نشان عادی یعنی ۱۰۰ XP به مشاء اهدا می‌کند، اما خود فویل‌ها با قیمت بالاتری به فروش می‌رسند. StrikeR توصیه می‌کند کارت‌های فویل را فروخته و از پول آن برای خرید کارت‌های ارزان‌تر و معمولی‌تر استفاده کنید.

نشان‌های غیر کارتی

پس از خرید کارت‌ها، چند نشان ویژه وجود دارند که برای رسیدن آسان به چند XP مناسب هستند. زمانی که به تعداد مشخصی جم دست یابید، نشان The Game Collector به طور خودکار به شما اهدا می‌شود و با اولین خرید و بالا رفتن سطح در مراحل مختلف مسیر رسیدن به مالکیت بازی در استیم آغاز می‌شود. نشان The Pillar of Community با انجام یک کار ساده در استیم به دست می‌آید، از بررسی بازی تا رأی‌گیری در Greenlight و با این کار لول آپ استیم شما دو بار اتفاق می‌افتد. می‌توانید لیست کاملی از کارهایی که باید انجام دهید را در بخش نشان پروفایلتان پیدا کنید.

 

منبع: PCGamer

امیرمحمد ترابی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =