آموزش نکاتی برای تازه کارها در بازی Divinity: original sin 2 کمپانی Larian Studios قسمت اول

آموزش نکاتی برای تازه کارها در بازی Divinity: original sin 2 کمپانی Larian Studios

آموزش نکاتی برای تازه کارها در بازی Divinity: original sin 2 کمپانی Larian Studios قسمت اول

Divinity: original sin 2 یک بازی نقش‌آفرینی (role playing game) است که سیستم‌های تعاملی فراوانی دارد. همین مساله باعث شده است تا طرفداران پر و پا قرص این گونه از بازی‌ها علاقه بسیاری به آن داشته باشند، اما همین خصوصیت در عین حال برای کسانی که به آن اندازه باتجربه نیستند، مشکلاتی را رقم می‌زند. اگر شما هم جز همین دسته هستید و به دردسر افتاده‌اید، پس به خواندن این مطلب ادامه دهید.
در این مقاله قصد داریم، در رابطه با بازی Divinity: original sin 2 نکاتی چند را توضیح دهیم و مطالبی را بازگو کنیم که ارزش خواندن و یاد گرفتن را دارند.
این مقاله در درجه اول برای کسانی مفید است که در بخش Fort Joy دچار مشکل شده‌اند، اما برای آن دسته از افرادی هم که می‌خواهند قبل از شروع بازی اطلاعاتی را به دست آوردند، می‌تواند مفید فایده باشد. در اینجا نمی‌خواهیم مرحله به مرحله همه چیز را برایتان توضیح دهیم (البته گاه و بی‌گاه توضیحاتی درباره بعضی مراحل داده خواهد شد)، بلکه تلاش داریم تا توضیحاتی را پیرامون مکانیک‌ها و سیستم‌ها در اختیارتان بگذاریم.

آموزش نکاتی برای تازه کارها در بازی Divinity: original sin 2 کمپانی Larian Studios
آموزش نکاتی برای تازه کارها در بازی Divinity: original sin 2 کمپانی Larian Studios

خلق شخصیت در این بازی اضطراب‌آور است
خلق شخصیت‌ها اولین boss (رئیس یا قسمتی پایانی هر مرحله از بازی است که چنانچه آن با موفقیت رد کنید، می‌توانید به مرحله بعدی را پیدا کنید) Divinity: original sin 2 است. اگر بار اول‌تان باشید که بازی را امتحان می‌کنید و پیش از این هیچ‌گاه تجربه آن را نداشته‌اید، احتمالا بهترین کار این است که کار را با یکی از شخصیت‌های اصلی آغاز کنید که خود بازی قبلا برایتان آماده کرده است. با این حال این گزینه را هم دارید که دسته‌بندی دلخواه خودتان را انتخاب کنید.
روی هر کدام که به نظرتان جذاب‌تر می‌آید، دست بگذارید ( توضیحات کوتاهی که درباره شخصیت‌های از قبل تعریف‌شده داده می‌شود، دقیق و کامل هستند). لازم نیست خیلی نگران انتخاب‌تان باشید، چون در صورت تمایل بعدا هم می‌توانید برگردید و گزینه‌ای دیگری را انتخاب کنید. در این مقاله به اندازه کافی اطلاعات در اختیارتان قرار داده می‌شود تا بتوانید طبق آن تصمیم‌های خود را در رابطه با هر کدام از شخصیت‌ها بگیرید.

ذخیره کنید، ذخیره کنید و باز هم ذخیره کنید
با این که ممکن است به نظرتان عجیب بیاید، اما اگر درباره ذهنیت طراحی Divinity: original sin 2 اطلاعاتی داشته باشید، برایتان مفید خواهد بود. این بازی همان‌طور که در ابتدا گفتیم، یک بازی در غالب نقش‌آفرینی است و ممکن است به راحتی در حین طی کردن مراحل آن به سادگی درگیر جنگی شوید که از عهده شما خارج است و نهایتا محکوم به شکست شوید. به صورت پیش‌فرش quick save یا همان ذخیره سریع را باید با دکمه f5 انجام دهید.

آموزش نکاتی برای تازه کارها در بازی Divinity: original sin 2 کمپانی Larian Studios
آموزش نکاتی برای تازه کارها در بازی Divinity: original sin 2 کمپانی Larian Studios

وقتی در حال تلاش هستید تا از بازی سر در بیاورید و همه چیز را خوب متوجه شوید، باید بدون نگرانی و خجالت مدام از این گزینه استفاده کنید. بعد از انجام هر نبرد حتما بازی را ذخیره کنید. اجازه دهید یک بار دیگر تاکید کنم: بعد از انجام هر نبرد بازی را حتما ذخیره کنید.در ابتدای بازی (و به احتمال بالا در طول آن) وارد نبردی شوید که در آن سطح دشمن یک درجه بالاتر از شماست، در این صورت حتما جنگ سخت و دشواری را تجربه خواهید کرد.
شرکت در جنگ‌هایی که در آن با حریفی روبرو هستید که از شما یک سطح پایین‌تر است، اما نیروهای بیشتری دارد، امکان‌ پذیرتر است، یعنی احتمالا می‌توانید از پس آن بر بیایید. اگر دشمن دو سطح از شما بالاتر باشد، نباید به هیچ عنوان با او سرشاخ شوید و بهتر است فکر جنگیدن به او را از سرتان بیرون کنید. وقتی نشانگر را روی دشمن ببرید، بازی سطح او را به شما نشان خواهد داد (این توضیح را می‌توانید در بخش زیرین armour (سلاح) و barها (قالب‌ها) ببینید.
معمولا قبل از این که نبردی را آغاز کنید، می‌توانید به اندازه کافی در این خصوص اطلاعات به دست آورید.
از گزینه ذخیره سریع استفاده کنید تا بتوانید همه چیز را امتحان کنید. مثلا می‌توانید با یکی از شخصیت‌هایی که یک یا دو امتیاز دارند به صورت مخفیانه (برای این کار باید به‌طور پیش‌فرض از دکمه c استفاده کنید) از یکی از کاراکترهای فرعی بازی دزدی کنید و بعد ببینید چه اتفاقی می‌افتد یا ببینید بعد از انجام دادن بعضی از مراحل مختلف چه خواهد شد. هر چه را که Divinity: original sin 2 به شما اجازه می‌دهد، آزمایش کنید.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 5 =