آموزش و راهنما انتخاب اسلحه در بازی Metro Exodus پلی استیشن ۴

آموزش و راهنما انتخاب اسلحه در بازی Metro Exodus پلی استیشن ۴

آموزش و راهنما انتخاب اسلحه در بازی Metro Exodus پلی استیشن ۴ How To Choose Weapon In PlayStation 4 Game Metro Exodus

بدون تردید یکی از مهیج ترین قسمت های بازی Metro Exodus استفاده از اسلحه های متنوع و بسیار کاربردی است که در این بازی به کار گرفته شده است. هر چند در نسل Exodus قابلیت شخصی سازی اسلحه ها نیز وجود دارد. در این بازی می توانید هم زمان از چند اسلحه استفاده کنید و در صورت نیاز با خشاب ها و قنداق و لوله و غیره تفنگ و یا اسلحه ها را ارتقا داد. در این بازی ۱۱ نوع اسلحه وجود دارد که تماما قابل شخصی سازی هستند. در ادامه ترجیح می دهیم کمی درباره این اسلحه ها و قابلیت های آن توضیح دهیم تا بیشتر با آنها آشنا شویم:

 • ا شات (Ashot )
  یک اسلحه کمری با قابلیت شلیک گلوله های شات گان. این اسلحه در ابتدا بسیار ساده است و تنها یک گلوله در خشاب آن جای می گیرد. در ادامه می توانید دو لول آن را نصب کنید و خیلی فوری آن را خشاب گیری کنید. همیشه ا شات ار مسلح نگه دارید چون به راحتی می توانید در صورت نیاز و تنها با یک گلوله دشمن خود را از پای در بیاورید. البته در ادامه باز هم می توانید آن را در صورت علاقه به ۴ لول هم تبدیل کنید که این مستلزم داشتن مهمات کافی است. برای این ا شات پیشنهاد می کنیم از قابلیت های Double-barrel ، Reflex sight و لیزر آن استفاده کنید.
 • شامبر ( Shambler )
  با کمی ادامه بازی این اسلحه را به دست خواهید آورد. وقتی این اسلحه را به دست اوردید  می توانید ا شات را دور بیاندازید. این اسلحه خشاب بیشتری دارد ، بیشتر آسیب می زند و صدا خفه کن بهتر و محکم تر است. اگر از فاصله نزدیک شلیک کنید هر چیزی را نابود می کند. برای نشانه گیری بهتر حتما یک لیزر بر روی آن نصب کنید. در کل پیشنهاد می کنیم وقتی این اسلحه را به دست آوردید از قابلیت های لوله کوتاه و صدا خفه کن آن و همچنین خشاب ده تیری و لیزر در آن استفاده کنید.
 • ریوولور ( Revolver )
  نوعی هفت تیر که هر چند دقت خیلی خوبی دارد اما با قابلیت نصب دوربین بر روی آن فوق العاده می شود. وقتی در ادامه این اسلحه را ارتقا دهید و به ظرفیت ۸ گلوله ای و rate-of-fire برسید به راحتی قید این اسلحه را نخواهید زد. ریوولور همواره یکی از محبوب ترین اسلحه های دنیای گیم است و در این بازی می توانید با داشتن یک خشاب هشت گلوله ای ، صدا خفه کن و لیزر به همراه بک دوربین ۴ ایکس به راحتی رد اغلب مراحل بازی از آن استفاده کنید.
 • والو ( Valve )
  یک اسنایپر دقیق که می تواند در همه جا کار شما را راه بیاندازد. با استفاده از والو می توانید دشمن خود را از دورترین نقطه از پای در بیاورید و بخصوص در بازی Exodus از آن بهره های فراوان ببرید. پیشنهاد می کنیم به راحتی یان اسلحه را از دست ندهید. این اسلحه از روولور بسیار دقیق تر و کاربردی تر است . بخصوص وقتی بتوانید خشاب آن را با ۵ گلوله پر کنید بسیار خوشبخت خواهید بود که این اسلحه را در دست بگیرید. با داشتن یک دوربین ۶ ایکس، یک خشاب ۵ گلوله ای ، یک لوله بلند برای دقت بهتتر و یک لیزر دیگر کسی جلودار شما با این اسحله نیست.
 • کلاش ( Kalash )
  کلاش همیشه به عنوان یک اسلحه متوسط و انعطاف پذیر و موثر در بازی ها شناخته می شود و در این بازی نیز داشتن آن خالی از لطف نیست. حسن داشتن این اسلحه این است که به راحتی به گلوله و امکانات آن دسترسی خواهید داشت و در اغلب مراحل بازی دست رقبای شما خواهد بود. بنابراین اگر یک کلاش پیدا کردید با یک لوله بلند و صدا خفه کن و یک رفلکس سایت و البته داشتن یک لیزر می توانید در بسیاری از مراحل به عنوان اسلحه دم دست خود از آن به خوبی استفاده کنید.
 • بستارد (Bastard  )
  بستارد هم یک اسلحه برد متوسط و دم دستی است با این تفاوت که قابلیت ها و فراوانی کلاش را ندارد. البته از روولور هم می توانید استفاده بهتری ببرید . اما با این وجود اگر قصد دارید از این اسلحه استفاده کنید و یا چاره ای جز این ندارید حتما این کار را انجام دهید.
 • گاتلینگ ( Gatling )
  یک مسلسل مرگبار که در کمترین زمانی می توانید گلوله های فراوانی را به سمت دشمنان زیاد خود شلیک کنید. این اسلحه همین کاربرد را دارد و ارتقا پذیر نیست و تنها برای چند لحظه نجات کافی است.
 • بول داگ (Bulldog  )
  بول داگ یک اسلحه برد متوسط است که از کلاش قابلیت های بهتری دارد به شرط اینکه تمامی قابلیت های خود را داشته باشد. بنابراین باید در طول مسیر بازی آن را ارتقا دهید. این اسلحه صدمه بیشتری نسبت به کلاش می زند و دقت بهتری دارد و در واقع نسل بعدی کلاش محسوب می شود. نقطه ضعف این اسلحه نداشتن میزان مهمات کافی در این بازی است. به همین دلیل در صورت انتخاب این اسلحه باید در مصرف گلوله احتیاط کنید تا گیر نکنید. فرراموش نکنید از صدا خفه کن، لوله بند ، دوربین ۶ ایکس و رفلکس سایت و لیزر در آن استفاده کنید تا از بازی با آن لذت ببرید.
 • تاکر ( Tikhar )
  یم دوست واقعی و ساکت  که هم دقت خوبی دارد و ه مبا داشتن یک دوربین ۴ ایکس می تواند به شما در بهتر هدف قرار دادن دشمنان کمک کند. این اسلحه نیاز به نگهداری بیشتری دارد ولی در عوض گلوله فراوانی دارد. با داشتن یک پمپ هوایی (Airtight pump ) برای شلیک پشت سر هم  و یک پمپ اتوماتیک و  همچنین یک دوربین ۴ ایسک و رفلکس سایت و با استفاده از خشاب ۲۷ یا ۳۶ گلوله ای این اسلحه به راحتی تاثیر فراوان خود را رد بهبود قدرت شما خواهد گذاشت.
 • هلسینگ ( Helsing )
  کمان هلسینگ یک سلاح کاربردی و ساکت و کشنده است که برای کمین و کشتن بدون صدا انتخاب فوق العاده ای است. تیرهای فراوانی در طول بازی دارد و همه جا قابل استفاده است. این اسلحه برای اهداف کوچک و کشتن با کمین عالی است.

مرکزخرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + سیزده =