آموزش پیدا کردن الماس در ماینکرفت

الماس ماینکرفت

کشف الماس ماینکرفت یکی از ارزشمندترین تجربه‌های این بازی است. این سنگ معدن، جزو نادرترین موارد موجود است و پیدا کردن آن می‌تواند فوق‌العاده زمانبر باشد. اگر می‌خواهید به عملیات استخراج الماس خود سرعت ببخشید و زمان بیشتری برای بازی داشته باشید، باید از محل دقیق این سنگ‌های قیمتی آگاه باشید. در اینجا بهترین راه برای پیدا کردن الماس را به شما خواهیم آموخت.

غارهای بزرگ را جستجو کنید

الماس ماینکرفت

پیدا کردن غار‌های بزرگ با سیستم پیچیده در Minecraft یک اتفاق کاملاً معمول است. شما در اعماق این غارها اغلب رسوباتی از الماس خواهید یافت. الماس‌ها را می‌توان در دسته‌های ۸ بلوکی پیدا کرد و این یعنی اگر تنها یک لایه از الماس را پیدا کنید بسیار ارزشمند خواهد بود. در کل، اگر علاقه‌ای به راه ‌اندازی معدن الماس خود ندارید، با جستجوی غارهای طبیعی می‌توانید به انبوهی از الماس‌ها دسترسی پیدا کنید.

اگر شانس با شما یار باشد، حتی ممکن است صندوق‌های گنجی را بیابید که حاوی چند الماس هستند. در بعضی از غارهای بزرگ Minecraft، صندوق‌هایی قرار گرفته است؛ اما هیچ تضمینی وجود ندارد که این صندوق‌ها حاوی الماس باشند. با این اوصاف، ارزش این را دارد که اگر زمانی یکی از آن‌ها را در طبیعت مشاهده کردید، آن را باز کنید – فقط انتظار نداشته باشید که با این روش به مقدار زیادی الماس دست یابید.

به دنبال مناطق ذخیره مواد مذاب بگردید

الماس ماینکرفت

هنگام جستجو یا حفاری، به دنبال استخرهایی از مواد مذاب بگردید. گدازه‌ در فضاهای زیرزمینی بازتر اتفاق می‌افتد و غارهای مفیدی ایجاد می‌کند که می‌توانید از آن‌ها برای کشف همزمان ذخایر زیاد استفاده کنید. با این کار می‌توانید بدون نیاز به تلاش چندانی، سریع‌تر الماس پیدا کنید. اگر به سطحی نزدیک به الماس‌ها رسیده باشید، به احتمال زیاد گدازه‌ها را نیز خواهید (این اتفاق معمولا در سطوح ۴۰ تا ۱۰ رخ می‌دهد).

به همین دلیل، جستجوی تمام غارهای بزرگ، به ویژه غارهایی که منتهی به گدازه‌ها می‌شوند، بسیار مؤثر است. البته، اگر این مواد مذاب برای شما خطری ایجاد کند، باید یک سطل آب همراه خود داشته باشید تا هنگام فرار از آن استفاده کنید. پیدا کردن مناطق گدازه‌های طبیعی، بسیار امن‌تر از حفاری مستقیم به سمت گدازه‌ها است. اگر جستجوی شما مدت زیادی طول می‌کشد، حتما مقداری غذا به همراه داشته باشید.

تا رسیدن به سطوح الماس، حفاری کنید

الماس ماینکرفت

با اینکه ممکن است با جستجو در غارها و پیدا کردن صندوق‌های حاوی الماس، تعدادی الماس به دست آورید، اما بهترین راه، ایجاد معدن الماس خودتان است. انجام این کار، بسیار آسان – و البته زمانبر – است.
الماس‌ها به طور طبیعی در بین لایه‌های ۱ تا ۱۶ هستند، اما اکثراً در بین لایه‌ها ۵ تا ۱۲ دیده می‌شوند. Bedrock (پایه) لایه صفر در نظر گرفته می‌شود، بنابراین باید به عمق بیشتری حفاری کنید تا درخشش سنگ‌های آبی رنگ نمایان شود. اگر برای دانستن اینکه در چه لایه‌ای حفاری می‌کنید، نیاز به کمک دارید، کاربران رایانه می‌توانند با فشردن کلید F3 از مکان فعلی خود آگاه شوند. در عوض، بازیکنان کنسول باید تا Bedrock حفاری کنند و سپس از میان لایه‌ها تا رسیدن به ارتفاع دلخواه خود برگردند.

چندین روش مختلف برای استخراج معدن وجود دارد، اما توصیه می‌کنیم که پلکانی به سمت پایین بسازید که به لایه ۱۲ برسد. سپس یک راهروی افقی طولانی حفر کنید. از این راهروی اصلی،‌ می‌توانید به صورت عمودی حفر کنید تا پتانسیل الماس ‌یابی را به حداکثر برسانید. وقتی که الماس‌ها را پیدا کردید، تمام بلوک‌های اطراف را بررسی کنید تا مطمئن شوید که الماسی جا نمانده است.

ابزار مناسب را آماده کنید

الماس ماینکرفت

برای استخراج الماس، به کلنگ آهنی (Iron Pickaxe) یا الماسی (Diamond Pickaxe) نیاز دارید. همچنین بهتر است همیشه یک کلنگ اضافه نیز به همراه داشته باشید تا در صورت خراب شدن یکی از آن‌ها بدون فوت وقت، دیگری را استفاده کنید. هنگامی که الماس‌های زیادی را جمع‌آوری کردید، بهتر است یک میز جادویی (Enchanting Table) ایجاد کنید و یک کلنگ Fortune بسازید. با ارتقاء جادوی Fortune، منابعی که هنگام استخراج به دست می‌آورید، افزایش می‌یابند. جادوی Mending نیز به افزایش طول عمر کلنگ شما کمک می‌کند.

یافتن غنائم الماس ماینکرفت

الماس ماینکرفت

غنائم الماس را می‌توانید از داخل صندوق‌های مختلفی که در سرتاسر نقشه بازی پراکنده‌ اند، بیابید. نمی‌توان به طور قطعی مطمئن بود که الماس در کدام یکی از این صندوق‌ها پنهان شده است، اما می‌توانید شانس خود را افزایش دهید. برای به حداکثر رساندن شانس خود، بیشتر بر روی صندوق‌های روستای آهنگر، گنجینه‌های کشتی غرق شده، صندوق‌های قربانگاه قلعه نظامی، صندوق‌های معبد و صندوق‌های انتهایی شهر تمرکز کنید. همچنین می‌توانید وسایل ساخت الماس را نیز در این صندوق‌ها پیدا کنید.

مجدداً تکرار می‌کنیم که الماس‌ها به صورت تصادفی در این صندوق‌ها قرار گرفته ‌اند، بنابراین اگر عجله دارید، می‌توانید استراتژی متفاوتی را امتحان کنید. باز هم این روش برای افرادی که علاقه زیادی به جستجو در غارها و پیدا کردن غنائم با ارزش دارند، بهتر است.

 

منبع: DigitalTrends

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + دو =