آنباکسینگ کنترلر کنسول Xbox Series X

کنترلر Xbox Series X

مایکروسافت در ویدیویی جدید از کنترلر Xbox Series X و Xbox Series S رونمایی کرد. این شرکت در این ویدیو ویژگی‌ها و جزئیات جدید بسیاری را در معرض نمایش قرار داد.

در این ویدیو، رایان وایتاکر، طراح اصلی کنترلر و مالیک پرینس Xbox MVP و مدیر برنامه دسترسی ایکس باکس یعنی تارا وولکر نیز حضور دارند. هر یک از این شرکت‌ کننده‌ها رنگ مختلفی از کنترلر را در دست دارند: Carbon Black، Shock Blue و Robot White.

دکمه Share

توجه زیادی به دکمه Share جدید شده است، که انقلابی را در نحوه به اشتراک‌ گذاری تصاویر و فیلم‌های درون بازی توسط بازیکنان کنسول ایجاد کرده است. فشردن این دکمه به بازیکنان اجازه می‌دهد به راحتی از صفحه عکس بگیرند. در حالی که نگه داشتن دکمه پایین به بازیکنان توانایی ضبط ویدیو را می‌دهد. در این ویدیو همچنین D-pad جدید نیز نشان داده شده است که شامل ترکیبی از نسخه‌های قدیمی‌تر و D-pad کنترلر Elite است. وایتاکر بیان کرد: “می‌خواستیم مطمئن شویم که مردم بتوانند گیم پلی را بدون نیاز به جابجایی بخش‌ها، سازگار کنند.”

کنترلر Xbox Series X
دکمه Share

قابلیت ارگونومی کنترلر نیز با جزئیات کامل مورد بررسی قرار گرفته است، از جمله تصمیم برای کوچک کردن کنترلر برای راحتی بیشتر جایگیری در دست‌های مختلف. کنترلر بافت لمسی دارد تا دسته‌هایی بهتر و قوی‌تر را در دسترس بازیکنان قرار دهد.

وایتاکر توضیح داد که هدف از طراحی “آشنا بودن بود، اما این کنترلر راحت‌تر از چیزی است که به یاد می‌آورید.” والکر همچنین خاطرنشان کرد که انتخاب کدگذاری رنگ روی دکمه‌ها به بازیکنان مبتلا به بدخوانی کمک می‌کنند، اگر این کدگذاری‌ها نبود آن‌ها نمی‌توانستند به راحتی بین حروف تمایز ایجاد کنند.

طرفداران باید تا تاریخ ۱۰ نوامبر که کنسول Xbox Series X رسماً عرضه شود، منتظر باشند و سپس می‌توانند کنترلر را امتحان کنند.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =