آنباکس رسمی پلی استیشن ۵

آنباکس رسمی کنسول پلی استیشن 5

پس از مدت ها انتظار بلاخره کنسول پلی استیشن ۵ بدست ما رسید و می توانیم تجربه جعبه گشایی یا به اصطلاح آنباکس کردن پلی استیشن ۵ ( PS5 ) را با شما به اشتراک بگذاریم. 

آنباکس پلی استیشن ۵  ( PS5 )

در زیر می‌توانید مواردی که در جعبه وجود دارد را مشاهده کنید (همان‌طور که در شکل زیر مشاهده می‌کنید)”

  • کنسول پلی‌استیشن ۵
  • کنترلر بی‌سیم DualSense
  • کابل HDMI
  • کابل برق AC
  • پایه کنسول

آنباکس رسمی کنسول PS5

اگر دقت کنیم متوجه می‌شویم که تنظیمات در کنسول نسل اول پلی‌استیشن ۴ که در سال ۲۰۱۳ بررسی کردیم مشابه است، اما کابل کنترلر آن USB-A به Micro-USB بود، و پلی‌استیشن ۴ شامل میکروفون هدستی در جعبه بود. این موارد در این جعبه وجود ندارد، در عوض کنترلر جدید میکروفون درونی دارد.

در ادامه می‌توانید جزئیات باز کردن بسته سخت‌افزار جدید و مقایسه آن با نسل‌های قبلی را مشاهده کنید.

این کنسول بسیار بزرگ‌تر از پلی‌استیشن ۴ است. زمانی که به صورت عمودی قرار می‌گیرد، پلی‌استیشن ۴ اصلی طول ۱۱.۵ اینچی دارد، در حالی که پلی‌استیشن ۵ ۱۶ اینچ طول دارد. همان‌طور که هنگام آزمایش نشستن روی مبلمان Ikea متوجه شدم، کنسول‌های Xbox Series X و Series S بزرگ‌تر می‌شوند، و به راحتی می‌توان گفت که پلی‌استیشن ۵ از نسخه‌های موجود بسیار بزرگ‌تر است، کنسول Series X نیز همین‌گونه است.

مقایسه PS4 و PS5

بله، می‌توانید کنسول را به صورت افقی قرار دهید، اما مشکلی وجود دارد. مانند پلی‌استیشن ۳، پلی‌استیشن ۵ سطح منحنی دارد که قرارگیری آن در کابینت دشوار می‌شود. گمان می‌کنم که این امر باعث دلسردی شما در مرتب‌سازی اجزا بالای کنسول می‌شود. اما علیرغم پلی‌استیشن ۳، کنسول جدید در قسمت پایینی مسطح نیست. پلی‌استیشن ۵ طوری طراحی‌شده که به صورت عمودی قرار بگیرد، و تقریباً تمامی عکس‌های تبلیغاتی، کنسول را با همین جهت نشان داده‌اند.

پورت های پلی استیشن 5

برای قرار دادن پلی‌استیشن ۵ به صورت افقی، باید یک پایه پلاستیکی را زیر آن قرار دهید، جایی که به چند گیره در پشت کنسول قرار دارد. این موضوع باعث می‌شود سیستم کمی بیرون‌تر قرار بگیرد، اما در واقع متصل نمی‌شود، پس اگر کنسول را هل دهید یا بکشید، پایه معمولاً از جای خود جدا می‌شود. همچنین باید از پایه در جهت عمودی استفاده کنید. به همین منظور، شما باید بخش پایه پلاستیکی را حدود ۴۵ درجه بچرخانید، و آن را با یک پیچ در بخش پایین بچسبانید. پس، تغییر از حالت عمودی به افقی راحت نیست.

کنترلر بی‌سیم DualSense جدید تنظیمات بسیار عظیمی دارد. کنترلر ایکس باکس جدید به گونه‌ای طراحی‌شده است که پد بازی ایکس باکس کلاسیک را هم به همراه داشته باشد، کنترلر پلی‌استیشن ۵ جدید هم از نظر طراحی و هم از نظر عملکردی، خیلی بیشتر از نسخه پلی‌استیشن تغییر کرده است. 

دسته پلی استیشن 5

بزرگ‌ترین پیشرفت‌ها گیره‌های انطباقی هستند (که مقاومتی را ایجاد می‌کنند)، همچنین میکروفون‌های درونی و اثرات هپتیک هم ارتقاء یافته است. من در مدت کوتاهی در Astro’s Playroom تمام این ویژگی‌ها را آزمایش کردم، بازی‌ای که از قبل روی پلی‌استیشن ۵ بارگذاری شده و تا حدی به عنوان نسخه آزمایشی برای کنترلر جدید در نظر گرفته می‌شود. این بازی یک بازی پلتفرمی جالب است که شباهت زیادی به بازی های نینتندو دارد و شما باید به جمع‌آوری سکه‌های بزرگ شناور بپردازید. گرافیک ساده لزوماً به معنای سخت‌افزار پلی‌استیشن ۵ نیست، در دست گرفتن کنترلر حس خوبی به انسان می‌دهد، و کنترلرهای حرکتی و بازخورد نیرو هم خیلی خوب است.

تنها چیزی که دوست نداشتم مربوط به دکمه home کنترلر است، که فعلاً به جای دکمه دایره،  به عنوان لوگوی پلی‌استیشن در نظر گرفته می‌شود. ضربه زدن به آن سخت است، و به دکمه میکروفون نزدیک است، و همین باعث می‌شود ناگهان و ناخودآگاه میکروفون روشن شود.

 

منبع: Cnet

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − ده =