سم لیک هم بازی آنتیل دون را اثری تحسین برانگیز دانست

آنتیل دون

در رابطه با بازی آنتیل دون باید در نظر داشته باشید که این اثر بدون تبلیغات پر سر و صدایی به طور انحصاری به کنسول پلی استیشن ۴ تعلق گرفت. برای لذت بردن از این بازی باید به نکاتی توجه کنید که در ابتدا نکته ی مهم این است که تعداد شما بیشتر از ۳ نفر باشد.

آنتیل دون
آنتیل دون

سم لیک هم بازی آنتیل دون را اثری تحسین برانگیز دانست

آقای Sam Lake که خود پیش تر موفق به ساخت یک بازی انحصاری موفق برای کنسول Xbox One شده بود، اکنون طی مصاحبه ای به تمجید از بازی جدید انحصاری پلی استیشن ۴ پرداخت که در ادامه جزئیات آن را برای شما توضیح خواهیم داد.

آقای لیلک که اخیراً مصاحبه ای را در رابطه با بازی آنتیل دون داشته، به گونه ای از آن تمجید و تقدیر کرده که حتی کمپانی سازنده ی آن، یعنی کمپانی سرگرمی های تعاملی سونی، چنین انتظاری را از آن نداشت و نسبت به موفقیت بازی کاملا ناامید بودند. در این میان سازندگان از آقای لیک سوالی را مرتبط با بازی در حال ساخت ایشان پرسیدند و نظر او را درباره ی آن خواستند که ایشان بیان کرد؛ مراحل ساخت بازی او هنوز کامل نشده ولی در مرحله ای است که می توان آن را تجربه کرد. طبق گفته ی لیک او تمایل زیادی به تجربه بازی های متنوع دارد از این رو اخیراً بازی انتیل دون را شروع کرده که از نظر او بسیار فوق العاده و جذاب می باشد. البته باید توجه کرد که این تعریف ها یک طرفه نبوده و سازندگان کمپانی سونی نیز بیان داشتند که از طرفداران بازی جذاب آلن ویک بوده اند.

در ادامه لیک از بازی های پر طرفدار دیگری سخن گفته و آنان را نیز تحسین کرده که از جمله می توان آثاری چون آنچارتد و لست آف آس را که از بازی های استویوی ناتی داگ می باشند نام برد. او در رابطه با این بازی ها اعلام کرده که دارای فضاسازی های منحصر و شخصیت پردازی فوق العاده ای می باشند. از طرفی دیگر به بازی هف لایف اشاره داشته که به نظر ایشان از داستان پردازی متفاوتی بهره مند است. جایی دیگر ایشان به داستان پردازی های جذاب آثاری چون Life is Strange اشاره کرده که به نظر او اثری به یاد ماندنی می باشد.

در رابطه با بازی آنتیل دون باید در نظر داشته باشید که این اثر بدون تبلیغات پر سر و صدایی به طور انحصاری به کنسول پلی استیشن ۴ تعلق گرفت. برای لذت بردن از این بازی باید به نکاتی توجه کنید که در ابتدا نکته ی مهم این است که تعداد شما بیشتر از ۳ نفر باشد. در ادامه بهتر است که فضای خانه را برای چیزی حدود ۱۰ ساعت آماده کنید و خوراکی های مختلف را تهیه کنید، فضا را تاریک و مبل یا نشیمنگاه خود را به تلویزیون نزدیک کنید؛ چرا که قرار است یک بازی ترسناک و هیجان انگیز را تجربه کنید به گونه ای که این بازی شما را تا سر حد مرگ وحشت زده خواهد کرد. شما قرار است به عنوان شخصی باشید که جان چند جوان را که در کلبه ای دور افتاده در کوهستان های تاریک گیر افتاده اند، نجات دهید. در این زمان شما با تهدیدات مختلفی از بیرون و یا داخل روبرو می شوید که باید با آنان مقابله کنید و سعی کنید ترس را در دل خود بکشید. البته باید در نظر گرفت که این کار آسانی نیست چرا که موجوداتی ترسناک و خشن به دنبال شما هستند و قصد دارند هر طور شده گردن شما را قطع کنند یا اعضای بدنتان را قطعه قطعه کنند. اما از طرفی هم شما شجاعت خود را خواهید داشت و حتی با مواجهه شدن با آسیب دیدگی یا کشته شدن دوستانتان، باز هم  جا نمی زنید و با اعتماد به نفسی بیشتر به راه خود ادامه می دهید تا دشمنان را از سر راه بردارید و آنان را نابود کنید و نگذارید که به هدف خود برسند. از طرفی در نظر داشته باشید که این بازی را نباید جدی بگیرید و سعی کنید تا حد ممکن از آن لذت ببرید. البته باید در نظر داشت که این اثر کاملا هم بدون نقص نبوده و گاهی با روابط و گفتگوهای نامناسب یا خشونت های بی منطق و بی‌اساس در تلاش بوده اند که تنها وحشت را در دل کاربران زنده کنند. گاهاً این موارد می‌تواند تا حد زیادی تاثیرگذار و به یادماندنی باشد و تجربه ای از لحظاتی سرگرم کننده، پر از ترس و یا حتی خنده دار برای شما به ارمغان بیاورد.

البته این کار تا حد زیادی یک حس افسوس و حسرت را برای مخاطب ایجاد می کند، چرا که می توانست با بهبود نقاط ضعف خود به یک اثر موفق و منحصر به فرد بدون هیچگونه کم و کسر تبدیل شود ولی متاسفانه این اتفاق نیافتاده است. البته با در نظر گرفتن کمپانی سازنده آن که تا کنون زیاد شناخته شده نبوده و این اثر به عنوان بهترین و پرخرج ترین محصول آنان ارائه شده، ضعف های موجود در بازی را برای مخاطبین توجیه می کند.

آنتیل دون
آنتیل دون

اما به طور کلی روایات بازی جذابیت‌های منحصر به خود را دارد. داستان از جایی شروع می شود که چند جوان خوشتیپ و لوس که تا به حال در زندگی هیچ گونه رنج و سختی نکشیده‌اند برای یک مهمانی مجردی در وسط زمستان به کلبه ای در میان جنگل های دور افتاده سفر می کنند. این کلبه در دامنه های بسیار بالای کوهستان قرار دارد و سازندگان تلاش کرده‌اند که محیط را تا حد ممکن ترسناک و عجیب جلوه دهند تا وحشت را در بازی افزایش دهند.

کلبه ی موردنظر به گونه ای دور افتاده و غیر قابل دسترس است که حتی برای رسیدن به آن کاراکترها باید از یک تله کابین استفاده کنند و از میان جنگل و کوهستان بگذارند تا به آن برسند. از طرفی سازندگان در شخصیت پردازی بسیار دقیق و ریز بینانه پیش رفته اند، به طوری که هر کدام از آن ها ویژگی های شخصیتی منحصری را دارند، از جمله یک پسر و دختر باهوش و نسبتاً سر به زیر، دختری ترسو و  یک پسر بی ادب و آب زیرکاه را می بینید و از طرفی دیگر دختری جذاب و زیبا و یک پسر شجاع و قلدر که همگی به خوبی دور هم جمع شده اند تا فضا را واقعی تر و جذاب تر بسازند‌.

البته به طور کلی داستان کمی دور از حقیقت به نظر می‌رسد چرا که این افراد سال گذشته نیز در این کلبه جمع شده‌اند و در آنجا دو خواهر دوستشان را از دست داده‌اند که به طور مشکوکی کشته شده بودند و حالا دوباره بدون توجه به اتفاقات گذشته تصمیم دارند به همان کلبه بروند تا یاد آنان را زنده کنند و به برادر آنان کمک کنند که غم خود را فراموش کند حال آن که با جریانات پیش رویشان باعث می شود از کار خود پشیمان شوند و به غلط کردن بیفتند.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =