هر آنچه که از بازی Halo infinite می دانیم

بازی Halo Infinite

مدت زمان زیادی گذشته است، اما به ‌نظر می‌رسد که علی‌رغم تاخیر اخیر بازی Halo Infinite که انتشار آن به پاییز سال ۲۰۲۱ موکول شده، باز هم فرآیند ساخت این بازی به خوبی پیش می‌رود. بازی هیلو اینفینیت برای اولین بار در مراسم E3 مایکروسافت در سال ۲۰۱۸ معرفی شد. بازی‌ای که افراد زیادی منتظرش هستند قرار است پاییز امسال به بازار عرضه شود. اگرچه اکثر بخش‌های بازی Halo Infinite مانند معما Hست، اما بازهم اطلاعاتی درباره این بازی کسب کرده ‌ایم.

طی چند سال گذشته، کمپانی‌های ۳۴۳ Industries و مایکروسافت درباره انتشار محتوای این بازی بسیار محتاط بوده‌ اند. البته در جریان مراسم Xbox Games Showcase که در ماه جولای برگزار شد، طی یک ویدیو که حاوی گیم ‌پلی این بازی بود، اطلاعاتی در اختیار عموم قرار گرفت، اما هنوز هم اکثر بخش‌های Halo Infinite معما است. از آن زمان تاکنون، سازندگان بازی در طی چند پست وبلاگی خبرهای جدیدی از این بازی منتشر کرده ‌اند و بدین ترتیب هواداران بازی در جریان ساخت آن قرار می‌گیرند. در ادامه با تمام اطلاعاتی که درباره نسخه جدید این مجموعه بازی معروف کسب کرده‌ ایم، آشنا خواهید شد.

تاریخ انتشار

با اینکه بسیاری از طرفداران Xbox ناامید شدند، اما هم‌اکنون تاخیر زمان انتشار بازی Halo Infinite که قرار بود همزمان با راه ‌اندازی کنسول‌های جدید به بازار عرضه شود، قابل درک‌تر شده است. در ابتدا، ما نمی‌دانستیم که این تاخیر قرار است چه مدت طول بکشد، اما حداقل هم ‌اکنون می‌دانیم که در پاییز سال ۲۰۲۱ شخصیت Chief باز خواهد گشت.

در تاریخ ۸ دسامبر، کمپانی ۳۴۳ Industries در توییتر خود یک خبر طولانی درباره ساخت بازی منتشر کرد. مهم‌ترین نکته این خبر این بود که انتشار بازی Halo Infinite به پاییز سال ۲۰۲۱ موکول شده است. کمپانی ۳۴۳ Industries، یکی از اصلی‌ترین دلایل تاخیر بازی Halo Infinite را همه‌گیری بیماری کرونا اعلام کرد. اما به هوادارن اطمینان داد که  این وقت اضافی به تیم سازنده کمک می‌کند تا «بلند پروازانه‌ترین بازی Halo را ارائه دهند».

پلتفرم‌ها

مجموعه بازی Halo بزرگ‌ترین بازی‌ انحصاری Xbox است، بنابراین بدیهی است که برای تمام کنسول‌های این کمپانی از Xbox One ،Xbox Series S گرفته تا Xbox Series X، ارائه شود. همچنین این بازی برای کامپیوتر نیز منتشر خواهد شد. پس از انتقال موفقیت‌آمیز نسخه The Master Chief Collection به کامپیوتر و نحوه استقبال مایکروسافت از این پلتفرم، کاملا منطقی است که عظیم‌ترین بازی این مجموعه نیز در هر دو سیستم عامل راه ‌اندازی شود.

تریلر

اکثر اطلاعاتی که درباره بازی Halo Infinite کسب کرده ‌ایم، از طریق دو تریلری است که توسط مایکروسافت منتشر شد. همچنین انتشار به ‌روزرسانی‌های توسعه بازی توسط ۳۴۳ Industries، به دستمان رسیده است. اولین تریلر معرفی بازی در مراسم E3 سال ۲۰۱۸ منتشر شد. البته در آن تریلر چیز زیادی مشخص نبود، اما موتور جدید Slipspace را به نمایش گذاشت.

پس از آن تریلر مبهم، در سال ۲۰۱۹ یک تریلر دیگر به نام Discover Hope منتشر شد. این بار، ما شاهد تعامل Master Chief با یک سربازUNSC پس از نجات از فضا، بودیم. سپس او مکالمه کوتاهی با Cortana داشت. در این تریلر نسبت به تریلر سال ۲۰۱۸ اتفاقات بیشتری رخ می‌دهد. اگر تا به حال این تریلر را مشاهده نکرده ‌اید می‌توانید آن را در بخش زیر بررسی نمایید.

کمپانی ۳۴۳ Industries به جز این دو تریلر، چندین تصاویر هنری نیز درباره این بازی منتشر کرده است. با اینکه این تصاویر به تنهایی چیز زیادی را نشان نمی‌دهند، اما همراهی این تصاویر با پست‌های وبلاگ بهترین جزئیات بازی Halo Infinite را فراهم کرده است.

گیم پلی Halo Infinite

بازی Halo Infinite

در ماه جولای، ما برای اولین بار به گیم ‌پلی بازی نگاهی انداختیم و متوجه شدیم که Halo Infinite نسبت به سایر بازی‌های این مجموعه بازتر و آزادتر خواهد بود. در آن Master Chief در برابر گروه Banished، دشمنانی که به دلیل درگیری در بازی‌های Halo Wars معروف هستند، قرار می‌گیرد.

در اواخر ماه جولای، همزمان با فاش شدن گیم ‌پلی بازی، کمپانی ۳۴۳ Industries در وبلاگ خود پستی منتشر کرد که حاوی اطلاعاتی درباره Halo Infinite شامل به‌ روزرسانی‌های مربوط به نسخه بتا بازی و انتظاراتمان از گیم ‌پلی بازی بود.

پس از چند تاخیر (که بعدا به آن‌ها می‌پردازیم)، تیم سازنده به جامعه طرفداران بازی اطلاع داد که پنجره انتشار بازی چه زمانی گشوده خواهد شد. همچنین جزئیات بیشتری درباره تصاویر هنری این بازی ارائه کرد، که در زمان افشاگری در ماه جولای سال ۲۰۲۰ به شدت مورد انتقاد قرار گرفته بود.

از آن زمان تاکنون، کمپانی ۳۴۳ Industries در وبلاگ خود به انتشار جزئیات زیادی از جمله اسکرین ‌شات‌ها و تصاویر هنری جدید بازی ادامه می‌دهد. پست ماه فوریه این کمپانی درباره چگونگی کاوش در Zeta Halo بود. تیم سازنده اظهار داشت که هدف آن‌ها در این مبارزات به دو مولفه تقسیم می‌شود:‌ میراث و سادگی. آن‌ها می‌خواهند که بازیکنان قدیمی‌تر احساس‌کنند که این بازی با خاطرات آن‌ها از بازی‌های کلاسیک این مجموعه جور در می‌آید. همچنین از پیچیده‌سازی بیهوده و طراحی‌های منحرف‌ کننده‌ای که بازی Halo 5 از آن‌ها رنج می‌برد، پرهیز کنند.

هنوز هم Master Chief ستاره بازی است

جزئیات مربوط به داستان بازی Halo Infinite هنوز هم مبهم است. اما ما یک چیز را می‌دانیم.‌ Master Chief ستاره این نمایش است. نسخه Infinite پس از وقایع نسخه Guardians رخ می‌دهد و به نظر می‌رسد که دقیقا همانند نسخه قبلی بازی، بازیکنان میان شخصیت Chief و یک شخصیت کمکی دیگر پاسکاری می‌شوند. در طی پستی که توسط Chris Lee، رئیس استودیو ۳۴۳ Industries، منتشر شد، وی اشاره کرد که «بازخوردهای شما را در هنگام اجرای بازی Halo 5 به عنوان شخصیت Master Chief را بلند و واضح شنیدیم و روی او تمرکز خواهیم کرد و این حماسه را ادامه می‌دهیم».

تیم سازنده در هنگام طراحی فصل جدید از حماسه‌های Master Chief اصطلاحاتی مانند ابرسرباز، روایت داستانی و ریبوت معنوی را به عنوان مفاهیمی مهم در ذهن خود نگه‌ داشته ‌اند. کمپانی Xbox توئیتی منتشر کرد که حاوی یک ویدیو بود که در آن Master Chief به عنوان شخصیت اصلی بازی، بازی می‌کرد و در آن ویدیو بر روی نوشته « ۱۱۷» که روی زره‌اش قرار داشت تمرکز کرده بود و این نوشته به نام دیگرش یعنی « John-117» اشاره دارد.

گیم پلی ماه جولای

گیم ‌پلی‌ای که در ماه جولای منتشر شد یکی از بزرگ‌ترین سرنخ‌های داستان نسخه Infinite را در اختیار ما قرار داد. این ویدیو با یک تاریخ شروع شد. ۲۸ مه ۲۵۶۰، که دو سال پس از نسخه Halo 5: Guardians را نشان می‌دهد. در این ویدیو ذکر شده است که «۱۶۷ روز از زمان شکست ما می‌گذرد» و شامل سخنان رهبر گروه Banished است که به شکست نیروهایش اشاره دارد.

بازی Halo Infinite

این ویدیو نشان می‌دهد که یک سرباز UNSC از تریلر قبلی بازی، که کمپانی ۳۴۳ Industries رسما او را Pilot می‌نامد، به همراه Master Chief روی حلقه Halo فرود می‌آیند. به نظر می‌رسد که Pilot به این دلیل که پس از نجات Master Chief از فضا، فقط برایش دردسر درست شده، شاکی است. Master Chief به او قول می‌دهد که پس از بیرون آوردن توپ‌های ضد هوایی، یک سفینه دیگر پیدا خواهند کرد و خودشان را از این حلقه نجات می‌دهند.

Master Chief به سراغ یکی از سه توپ ضد هوایی می‌رود و با پیامی از طرف رهبر گروه Banished مواجه می‌شود. او در این پیام ادعا می‌کند که کنترل حلقه را در دست دارد و می‌گوید که همان اهداف «Harbinger» در اجرای وصیت بنیانگذار گروه Banished یعنی Atriox را دنبال می‌کند و Master Chief را به چالش می‌کشد تا با او مواجه شود.

رهبر گروه Banished در مصاحبه‌ای به عنوان War Chief Escharum معرفی شد و گمانه‌ زنی‌ها مبنی بر این بود که Harbinger همان Cortana است. چه اتفاقی برای A.I و سایر اعضای UNSC رخ داده است؟ حتی Master Chief نیز نمی‌داند و کشف این معما، سفری‌ است که بازیکن و Chief با یکدیگر ادامه خواهند داد.

برای مدتی طولانی این آخرین بازی این مجموعه خواهد بود

کمپانی ۳۴۳ Industries در مصاحبه‌ای تایید کرد که قرار است بازی Halo Infinite یک تجربه ۱۰ ساله باشد. همینطور با گذشت زمان، هم از نظر فنی و هم از نظر محتوای داستانی، به‌ روز‌رسانی شود. تیم سازنده تایید نکرد که آیا این بازی نیز همانند بازی Destiny 2 یک سرویس زنده است یا نه. یکی از اولین فناوری‌های جدید این بازی، رهگیری پرتو خواهد بود که پس از راه ‌اندازی بازی در دسترس قرار می‌گیرد. این بازی به عنوان یک پلتفرم جدید و یک نقطه شروع مناسب برای طرفداران جدید عمل خواهد کرد که در آن باید به کشف اتفاقاتی که میان نسخه Guardians و Infinite رخ داده است، بپردازند.

گرافیک و ارائه بازی

یکی از نکات مهمی که طرفداران Halo بر سر آن بحث و گفتگو می‌کنند، سبک گرافیکی و نحوه ارائه بازی Halo Infinite در مراسم Xbox Games Showcase در ماه جولای است. بسیاری از هواداران به دلیل وفاداری کم به نسخه پیشین، کمبود جزئیات و طبیعت مبهم آن از این بازی انتقاد کرده ‌اند. یک به‌ روزرسانی جدید با عنوان Infinite Inquiries پاسخی به تمام نگرانی‌ها بود.

این به ‌روزرسانی به هواداران اطمینان داد که کمپانی ۳۴۳ Industries بازخوردهای مثبت و منفی مصرف ‌کنندگان را شنیده است. این کمپانی از شباهت‌های Halo Infinite به سه بازی اول Halo از کمپانی Bungie و سبک هنری کلاسیک آن دفاع کرد. البته به گیمرها حق داد که درباره وفاداری بصری بازی شکایت کنند و قرار است که «در اسرع وقت روی برنامه‌هایی کار کنند و برخی از بازخوردهایی که به جزئیات، وضوح و وفاداری کلی بازی مربوطند را برطرف نمایند». با تاخیر اخیر بازی، تیم سازنده وقت بیشتری خواهد داشت تا برخی از مشکلات مربوط به تصاویر نسخه Infinite را حل کند.

بخش بصری بازی

بازی Halo Infinite

کمپانی ۳۴۳ Industries در طول یکی از به روز‌رسانی‌های اخیر اعلام کرد که در تلاش است تا بخش‌های بصری را دوبرابر بهبود دهد. آن‌ها بازخورد تریلر ماه جولای را «فروتنانه» نامیدند و گفتند که در تلاشند تا حفظ سبک بصری شناخته شده این مجموعه بازی‌ها را اولویت قرار دهند. همچنین آن را به‌ گونه ای درآورند که مناسب نسل ‌بعدی نیز باشد. تصویر بالا یکی از نقشه‌های چند نفره بازی را نشان می‌دهد و براساس واکنش طرفداران، به نظر می‌رسد که توانسته ‌اند جامعه هواداران را خوشحال و راضی کنند.

شخصیت Craig

شخصیت Craig دشمن بدنامی که در تریلر گیم‌ پلی ماه جولای نشان داده شد و چهره بی‌روحش به یک meme تبدیل شد، نیز قرار است به ‌روزرسانی شود. با توجه به استقبال از شخصیت Craig، مدیر بخش هنری یعنی نیل هریسون/ Neill Harrison گفت «قرار نبود کریگ پیر بدبخت در چنین شرایطی قرار بگیرد و قیافه‌اش در طول گیم‌پلی به درستی قابل مشاهده نیست». وی افزود «در زمینه وفاداری به مواد و تنوع بیشتر چهره‌های خشن و بی‌رحم شخصیت‌های بازی، کارهای بیشتری انجام شده است. ما همچنین در تلاشیم تا چند مدل مو و ریش جدید اضافه کنیم و در ماه جولای به این موضوع نرسیده بودیم. پس به کریگ پیر عزیزمان عشق می‌ورزیم و مطمئنا او دستخوش تغییرات اساسی خواهد شد.»

حالت چند نفره

شایعات قبلی نشان می‌دادند که بازی Infinite در زمان راه اندازی فقط با حالت کمپین همراه خواهد بود. البته مدیر جامعه هواداران کمپانی ۳۴۳ Industries طی توییت خود اعلام کرد که این خبر درست نیست و در هنگام راه ‌اندازی بازی علاوه بر حالت کمپین، حالت چند نفره نیز ارائه خواهد شد.

بازی Halo Infinite نیز همانند نسخه‌های قبلی Halo امکان همکاری آنلاین ۲ نفره و ۴ نفره را فراهم می‌کند. علی‌رغم نگرانی‌ها، این بازی شامل حالت همکاری کلاسیک نیست. با وجود تسلط بازی‌هایی مانند Fortnite و Apex Legends در بازار، طبیعی است که فکر کنیم Halo Infinite نیز به بازی‌های بتل رویال می‌پیوندد. با این حال، به نظر می‌رسد که این بازی از چنین حالتی برخوردار نیست، حداقل در زمان راه‌ اندازی بازی اینگونه نخواهد بود. شخصی به نام Frank O’Connor از کمپانی ۳۴۳ Industries به وضوح می‌گوید که هیچ برنامه‌ای برای حالت بتل ‌رویال ندارند.

حالت چند نفره رایگان

بازی هیلو اینفینیت

اکانت رسمی کمپانی ۳۴۳ Industries طی یک توییت اعلام کرده است که حالت چند نفره بازی Halo Infinite نیز همانند بازی‌های Fortnite و Apex Legends رایگان خواهد بود. همچنین تایید کرده است که این بازی با سرعت ۱۲۰ فریم در ثانیه در کنسول‌ Xbox Series X اجرا خواهد شود.

برای طرفداران محتوای حالت چند نفره بازی شامل دو قسمت شدن صفحه نمایش، پشتیبانی از LAN و بازگشت ابزار محبوب Forge است. به هر حال این یک بازی‌ Halo است، بنابراین طرفداران به زودی پیشنهادات بیشتری درباره حالت‌های چند نفره بازی خواهند شنید.

جدیدترین به ‌روزرسانی توسعه بازی به ارکان اصلی عناصر سرویس زنده بازی Halo Infinite مربوط می‌شود. همچنین بر اساس این به‌ روزرسانی به نظر می‌رسد که کمپانی ۳۴۳ Industries روی بازیکن تمرکز دارد. در واقع، «تمرکز بر روی بازیکن» یکی از ارکان اصلی است و این بدان معنا است که تیم سازنده با جان و دل بازخوردهای طرفداران درباره تبدیل بازی به بهترین بازی ممکن را پذیرفته‌ است. با در نظر گرفتن این مسئله، کمپانی ۳۴۳ Industries روی بازیکنان تمرکز کرده و به همه اجازه می‌دهد تا Spartan رویایی خود را بسازند.

نسخه بتا بازی Halo Infinite

بر اساس ظاهر بازی می‌توان گفت که Halo Infinite یک نسخه بتای معمولی نخواهد داشت. مدیر جامعه هوادارن، John Junyszek، اواخر سال گذشته در وبلاگ خود پستی درباره Flighting Programs (برنامه‌های پرواز) منتشر کرد که در واقع برنامه‌های آزمایشی کوچکی هستند که به روش مشابه برنامه موجود در بازی Halo: Master Chief Collection کار می‌کنند. هر کسی که به یادگیری بیشتر علاقه‌مند است باید در برنامه Halo Insider عضو شود، در آنجا می‌تواند برای شرکت در یک Flighting Program ثبت ‌نام نماید.

باز هم، اعضای گروه ۳۴۳ Industries به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا با چالش‌هایی روبرو شده ‌اند که احتمالا بر انتظار نسخه بتا در آینده تاثیر خواهد داشت. کمپانی ۳۴۳ Industries در ماه جولای سال ۲۰۲۰ طی یک پست وبلاگی گفت: «باتوجه به چالش‌های بی‌سابقه امسال، ما از نظر برنامه‌های Flighting Programs آنقدر که می‌خواستیم پیشرفت نداشته‌ ایم». در همین پست به هواداران اطمینان داده شد که «به زودی» اطلاعات بیشتری در دسترسشان قرار خواهد گرفت.

جزئیات گیم ‌پلی بازی

بازی هیلو اینفینیت

با توجه به ویدیوی گیم ‌پلی ماه جولای و طی مصاحبه‌ با رهبر این پروژه تایید شده است که حلقه Halo بازی Halo Infinite باز خواهد بود و بازیکنان به راحتی می‌توانند در آن به اکتشاف بپردازند. البته برای دسترسی به حلقه باید چند ساعتی در حالت کمپین وقت بگذرانند. با اینکه بازیکن می‌تواند در اوقات فراغت خود به کاوش بپردازد و حتی در برخی مناطق عقب ‌نشینی نماید، نسخه Infinite داستانی غیرخطی نخواهد داشت. کمپانی ۳۴۳ Industries می‌خواهد که داستان رو به جلو پیش برود. همچنین این بازی دارای یک چرخه شب/روز و حیات وحش است تا جهانی پر از جنب و جوش و جذابیت بیافریند.

همچنین بازی Halo Infinite به استانداردهای سطح دشواری کلاسیک بازی‌های Halo پایبند خواهد بود. بازیکنان می‌توانند از میان سطوح دشواری Easy ،Normal ،Heroic و Legendary گزینه مدنظر خودشان را انتخاب کنند. طبق گفته‌های یکی از اعضای تیم Halo با نام Klobrille، این بازی همانند بازی Halo 3 شامل برداشتن آیتم‌ها مختلف است. «قلاب‌های مکانیکی یا تجهیزات کلاسیکی مانند قابلیت Overshield نیز در این بازی وجود دارند. تمام این تجهیزات پویا هستند و البته ممکن است براساس لیست و غیره متفاوت باشند. البته در آینده موارد بیشتری اعلام خواهد شد.»

به نظر می‌رسد که این موارد در دنیای آزاد بازی قابل کشف خواهند بود و در ویدیوی گیم‌ پلی، Master Chief برای عبور از توپوگرافی یا کشیدن دشمنانش به سمت خود از قلاب استفاده کرده بود.

اسلحه‌ها در بازی هیلو اینفینیت

چندین اسلحه جدید نیز به نمایش کشیده شدند. مانند اسلحه پلاسمایی گروه Banished که Ravager نام داشت و با وجود یک تیغه در انتهای این سلاح، میزان آسیب در جنگ‌های تن به تن افزایش می‌یابد. Mangler نیز یکی دیگر از پیستول‌های گروه Banished است که نسبت به پیستول گروه UNSC کندتر بوده اما خسارت بیشتری وارد می‌کند. شاتگان گروه UNSC با یک سلاح CQS48 Bulldog جایگزین می‌شود که به جای ۸ تیر، ۱۲ تیر پرتاب می‌کند. سلاح VK78 Commando نیز یک تفنگ جدید برای گروه UNSC است که در بردهای طولانی‌تر بهتر عمل می‌کند. سلاح کلاسیک Covenant Carbine نیز با Pulse Carbine ارتقاء یافته است.

با این حال، مشخص نیست که مکانیک‌های تیراندازی نسخه جدید، به نسخه Halo 5: Guardians شباهت دارد یا همانند نسخه‌های قبلی Halo است. همچنین Klobrille اضافه کرد که مطمئن نبودند که این مکانیک‌ها چگونه در حالت کمپین بازی عمل می‌کنند اما در نقشه‌های چند نفره متفاوت خواهند بود.

موتور Slipspace

طی چند سال گذشته، کمپانی ۳۴۳ Industries مشغول ساخت موتور جدیدی برای بازی Halo Infinite بود. Lee ادعا می‌کند که موتور جدید «تیم‌های خلاق را قادر می‌سازد تا به جزئیات و عملکردهایی که تاکنون بازی‌های Halo ارائه نکرده ‌اند، دست یابند.» این موضوع به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به «داستان‌های صمیمانه‌ای مانند لحظاتی که در تریلر Discover Hope (مشاهده کردیم)» برسند.

محتوای قابل دانلود (DLC)

بازی هیلو اینفینیت

از زمانی که بازی Halo 2 آنلاین شد، هر بازی اصلی Halo شامل تعدادی DLC بود. این محتوای قابل دانلود به طور معمول شامل بسته نقشه‌های جدید بود و ما انتظار داریم که در نسخه Infinite نیز همین اتفاق رخ دهد. باید دید که آن‌ها چگونه از این DLCها کسب درآمد می‌کنند. از آنجایی که این بازی به عنوان یک پلتفرم ارائه شده و قصد دارد تا بازیکنان را دور یکدیگر جمع کند، ما شک داریم که کمپانی مایکروسافت و ۳۴۳ Industries بخواهد با فروش DLC نقشه‌ها، جامعه بازیکنان را بر هم بزند. در عوض، فکر می‌کنیم که آن‌ها احتمالا نقشه‌ها را به صورت رایگان هدیه می‌دهند و برای چیزهایی مانند گزینه‌های تزئینی و سلاح‌ها پول دریافت می‌کنند.

ماموریت‌های اضافی نیز می‌توانند در طول سال‌ها به گسترش حالت کمپین کمک کنند. اگر قرار باشد این بازی یک دهه یا بیشتر به طول انجامد، قطعا طرفداران دوست ندارند که داستان بازی آنقدر طولانی شود.

نگرانی درباره معاملات درون بازی

یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌های هر نسخه این است که تراکنش‌ها و لوت‌ باکس‌های بازی مشکل ایجاد کنند. به نظر می‌رسد که بازی Halo Infinite نیز شامل نوعی تراکنش است. مشخصات آن هنوز مشخص نیست، اما از «لوت باکس‌هایی با پول واقعی» خبری نیست.

در آگوست سال ۲۰۱۹، کمپانی ۳۴۳ Industries در حال استخدام یک Live Design Lead بود که مسئول ارائه «تجربه سرمایه‌گذاری بازیکن‌ AAA است و بر طرفداران ما و علایق آن‌ها تمرکز کند و آن‌ها را تشویق نماید تا علایق خود درباره فرنچایز را (شامل تراکنش‌های درون بازی اما نه محدود به آن) بیان کنند». این تایید می‌کند که تراکنش‌ها درون بازی وجود دارند، اما ظرفیت‌ آن‌ها مشخص نیست. حداقل می‌دانیم که هیچ برنامه‌ای برای لوت باکس‌های تصادفی وجود ندارد.

پیش سفارش

ما هنوز مشتاقانه منتظریم که خبری درباره تاریخ دقیق انتشار بازی Halo Infinite در پاییز سال ۲۰۲۱ دریافت کنیم. اما از نظر فنی شما می‌توانید همین حالا این بازی را سفارش دهید. زیرا بازی Halo Infinite در هنگام راه ‌اندازی در بخش گیم ‌پس Xbox قرار خواهد گرفت. کمپانی مایکروسافت در تلاش بوده است تا این سرویس را با بازی‌های عالی فرست‌پارتی پر کند و قطعا بازی‌ای به معروفیت Halo Infinite نیز باعث تقویت این پلتفرم خواهد شد. بازیکنانی که علاقه‌مند به استفاده از این سرویس هستند می‌توانند ماه اول با پرداخت یک دلار از آن استفاده کنند. این بدان معنا است که راهی ارزان برای دست یابی به بازی Halo Infinite که در آینده قرار است منتشر شود، پیدا کرده ‌اید.

طرفدارانی که Halo Infinite را در کنسول Xbox One خریداری کنند، هنگام ارتقاء کنسولشان به Xbox Series X لازم نیست بازی را مجددا خریداری نمایند. زیرا این بخشی از سیستم هوشمند (Smart Delivery) کمپانی مایکروسافت است. بدان معنا است که تمام نسخه‌های Xbox One بدون هیچ هزینه اضافی شامل نسخه‌های Xbox Series X نیز هستند.

 

منبع: DigitalTrends

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 10 =