هر آنچه که درباره اورواچ ۲ می دانیم

اورواچ 2

پس از گمانه‌زنی‌های بی‌پایان، سرانجام بازی Overwatch 2 در مراسم BlizzCon 2019 معرفی شد. اورواچ ۲ هم ‌اکنون یکی از بازی‌هایی است که افراد زیادی منتظر انتشارش هستند. از این دنباله بازی تیراندازی کمپانی Blizzard همراه با یک تریلر سینمایی احساسی توسط Jeff Kaplan، کارگردان خلاق، در مراسم سالانه این کمپانی رونمایی شد.

به نظر می‌رسد که بازی Overwatch 2 با ارائه حالت‌های جدید PvP، نقشه‌های جدید، اقلام تزئینی و شخصیت‌های جدید قصد دارد تا این مجموعه بازی‌ها را رو به جلو سوق دهد. جف کاپلان گفته است که می‌خواهد این بازی «یک دنباله واقعی» باشد. حتی می‌توانیم انتظار داشته باشیم که داستان و ماموریت‌های قهرمانان به ما اجازه دهند تا در حالت « highly-replayable» با حداکثر ۵ نفر از دوستانمان بازی کنیم. این موضوع ما را بیشتر هیجان‌زده خواهد نمود. چنین اتفاقی برای اولین بار در سری بازی‌های Overwatch رخ می‌دهد و حس تازگی و طراوت در ما ایجاد می‌نماید. 

ما دقیقا نمی‌دانیم که بازی Overwatch 2 دقیقا چه زمانی عرضه خواهد شد. احتمال انتشار بازی در سال ۲۰۲۱ بسیار کم است. اما امیدواریم که حداقل در سال ۲۰۲۱ اطلاعات بیشتری درباره این بازی کسب کنیم. در ضمن ما تمام چیزهایی که درباره بازی Overwatch 2 می‌دانیم را در ادامه برایتان گردآوری نموده ‌ایم تا بتوانید آن‌ها را مطالعه کنید.

گمانه زنی‌ها

این بازی چیست؟ یک دنباله از بازی تیراندازی معروف کمپانی Blizzard

چه موقع منتشر می‌شود؟ هنوز تایید نشده است اما احتمالا در اوایل سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد.

این بازی در چه پلتفرم‌هایی اجرا می‌شود؟ احتمالا کامپیوتر، نینتندو سوئیچ، PS4 و Xbox One ( به‌ نظر می‌رسد که انتشار نسخه‌های مخصوص PS5 و Xbox Series X نیز حتمی هستند).

تاریخ انتشار بازی Overwatch 2

کمپانی Blizzard در مراسم BlizzCon 2019 رسما از بازی Overwatch 2 رونمایی کرد. ظاهرا ساخت این دنباله هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد. کمپانی Blizzard دقیقا نمی‌داند که این بازی چه موقع اکران خواهد شد. اگرچه به نظر می‌رسد که در اوایل سال ۲۰۲۲ عرضه ‌شود.

اورواچ 2

طی جلسه مالی کمپانی Blizzard در فوریه ۲۰۲۱، مدیر مالی این کمپانی یعنی Dennis Durkin اظهار داشت که انتشار بازی Overwatch 2 در چشم ‌انداز سال ۲۰۲۱ این کمپانی قرار ندارد.

بدین ترتیب همه امیدوارند که این بازی در سال ۲۰۲۲ منتشر شود. طی همین جلسه، Daniel Alegre مدیر عامل کمپانی گفت که «فرآیند تولید بازی به خوبی در حال پیشرفت است. ما پیش‌بینی می‌کنیم که سال ۲۰۲۲ برای کمپانی Blizzard سال خوبی باشد». حتی اظهارات Jay Allen Brack نیز امیدوار کننده‌تر بود. او اعلام کرد که در ماه نوامبر «یک نقطه عطف بزرگ» در ساخت Overwatch 2 به تصویب رسیده است.

وقتی که در طول مراسم رونمایی از جف کاپلان، کارگردان خلاق، درباره تاریخ انتشار بازی سوال شد، او گفت: ‌«من نمی‌دانم. هیچ ایده‌ای ندارم. فقط بگذارید که آن را به یک بازی عالی تبدیل کنیم، ما بیشتر به این موضوع اهمیت می‌دهیم. فعلا هیچ تاریخی برای انتشار بازی مدنظرمان نیست».

کاپلان در دسامبر سال ۲۰۲۰ اضافه کرد که تیم «به سختی» در تلاش است. همچنین ساخت بازی هنوز هم ادامه دارد. در طول ویدیوی پشت ‌صحنه مراسم BlizzCon 2021، کاپلان و تیمش گفتند که «ما به زمان بیشتری نیاز داریم تا بازی آن گونه که مدنظرمان است جلا داده شود». همچنین افزودند که:‌ «برای ساخت یک بازی عالی به زمان، انرژی و همکاری نیاز است. هدف ما این است که Overwatch 2 یک جانشین شایسته، یک بازی انقلابی و یک دنباله واقعی باشد.»

تریلر Overwatch 2

در طول مراسم BlizzCon 2021 هیچ تریلر جدیدی از بازی Overwatch 2 منتشر نشد اما یک ویدیوی پشت ‌صحنه از بازی پخش شد که حاوی صحنه‌هایی از فرآیند پیشرفت بازی، با نگاهی به نقشه‌های جدید و گیم ‌پلی در دست تولید آن بود. بازی Overwatch 2 به همراه یک تریلر سینمایی هشت دقیقه‌ای با نام «ساعت صفر» به طور رسمی در مراسم BlizzCon 2019 توسط جف کاپلان رونمایی شد.

همچنین کمپانی Blizzard در طول مراسم BlizzCon 2019 یک گیم ‌پلی سه دقیقه‌ای از بازی Overwatch 2 را نشان داد که ظاهر جدید این بازی را به نمایش می‌کشید.

مراسم BlizzCon 2021

اورواچ 2

با اینکه در مراسم BlizzCon 2021 تاریخ انتشار بازی Overwatch 2 مشخص نشد، اما یک ویدیوی ۴۰ دقیقه‌ای از پشت صحنه بازی پخش شد که حاوی اطلاعاتی درباره پیشرفت‌ها و موارد اضافه شده به بازی بود که تیم سازنده بازی در حال تولید آن هستند. همچنین با مشاهده این ویدیو متوجه شدیم که چرا باید برای تاریخ انتشار این بازی کمی بیشتر منتتظر بمانیم.

کارگردان بازی یعنی جف کاپلان و سایر اعضای تیم توسعه گفتند که «در حال حاضر، ما می‌توانیم دور هم جمع شویم و یک شب Overwatch 2 بازی کنیم و قطعا تجربه سرگرم ‌کننده‌ای خواهد بود». اما «به زمان بیشتری نیاز داریم تا بتوانیم بگوییم که بازی آن گونه که ما دلمان می‌خواست کاملا جلا داده شده است». همچنین خود کاپلان گفت که «برای ساخت یک بازی عالی به زمان، انرژی و همکاری نیاز است. هدف ما این است که Overwatch 2 یک جانشین شایسته، یک بازی انقلابی و یک دنباله واقعی باشد».

در طول این ویدیو ۴۰ دقیقه‌ای، تیم سازنده بازی مواردی که در حال ساخت و بهبود آن هستند، از حالت ماموریت‌های قهرمان و پیشرفت‌های قهرمان گرفته تا حالت کمپین و شکل ظاهری شخصیت‌های بازی را بررسی نمودند.

در طول ویدیو از دو نقشه جدید رونمایی شد:‌ نقشه نیویورک و رم. هر یک از نقشه‌ها ظاهر متفاوتی دارد و در حالی که نقشه رم به معماری رومانس و باستانی متمایل است، نقشه نیویورک معماری آرت ‌دکو را به حالت علمی ‌تخیلی در آورده است.

حالت PvP

درباره حالت PvP باید بگوییم که به‌ نظر می‌رسد تیم توسعه می‌خواهد این حالت را در بازی Overwatch 2 امتحان کند. او قصد دارد آن را به یک «جدایی بزرگ» از آنچه که در حال حاضر وجود دارد، تبدیل نماید. به عنوان مثال قرار است شخصیت‌های تانکی بازی دوباره ارزیابی شوند. به جای اینکه صرفا از آن‌ها به عنوان محافظ استفاده شود، آن‌ها را به «مبارزین همیشه در صحنه» تبدیل نمایند. به نظر می‌رسد که هیچ حالتی در این بازی ثابت نیست، زیرا کاپلان اظهار داشت که ممکن است برخی از حالت‌ها با حالت‌های جدید جایگزین شوند.

وقتی نوبت به Hero Missions می‌رسد باید بگوییم که ظاهرا تمام نقشه‌های موجود قابل استفاده خواهند بود. همچنین مناطق جدیدی نیز به طور ویژه به Hero Missions اضافه خواهند شد. باید انتظار داشته باشیم که با آب و هوای پویا، زمان‌های مختلف شبانه ‌روز و همچنین اهداف مختلف مواجه شویم.

این تیم از سال ۲۰۱۹ تلاش کرده است تا مبارزه PvE (مبارزه بازیکن در برابر محیط) را جذاب‌تر کند، بنابراین دشمنان گروه Null Sector در جنگ‌ها بیشتر درگیر خواهند شد. همچنین پیشرفت‌های قهرمانان نیز از سال ۲۰۱۹ در حال توسعه و بهبود است و هم ‌اکنون هر یک از قهرمانان درخت مهارت مخصوص خودش را دارد.

کمپین بازی Overwatch 2

اورواچ 2

در حالت کمپین بازی Overwatch 2، داستان بر روی قهرمانان Overwatch متمرکز است که دور هم جمع شده ‌اند تا متوجه شوند که چرا و چه ‌کسی مسئول قیام دوم Omnic است. هدف این است که با کاهش کات‌‌های میان گیم ‌پلی و کات ‌سین‌های سینمایی و همچنین بهبود روابط شخصیت‌ها و گفتگوهای گروهی، داستان بازی در ماموریت‌های آن «کمی بیشتر ادغام شود». قرار است هر ماموریت داستانی نقشه «غول‌آسای» خود را داشته باشد. برخی از این نقشه‌ها شامل هند، گوتنبرگ و تورنتو است.

قهرمان جدید بازی

همچنین به قهرمان جدید بازی یعنی Sojourn نیز نگاهی انداختیم. از او در ابتدای بازی رونمایی شد. سوجورن یک اسلحه ریل‌گان حمل خواهد کرد و احتمالا مورد علاقه کسانی خواهد بود که قصد دارند بازی را آزمایش کنند. البته برای استفاده حداکثری از قابلیت‌های او باید هدف ‌گیریتان خوب باشد. از آنجایی که قرار نیست هیچ چیزی مانند نسخه اول باقی بماند، حتی ظاهر شخصیت‌های قبلی نیز تغییر خواهد کرد.

سخت است بگوییم که در مراسم BlizzCon 2021 تیم سازنده بازی Overwatch 2 قصد پنهان‌کاری داشتند. اینطور به ‌نظر می‌رسد که باید بیشتر منتظر بمانیم تا تاریخ انتشار بازی مشخص شود.

خبری از انتظار بازی در سال ۲۰۲۱ نیست

کمپانی Activision Blizzard تایید کرده است که انتظار نمی‌رود بازی Overwatch 2 در سال ۲۰۲۱ راه ‌اندازی شود. این موضوع توسط دنیس دورکین، مدیر مالی کمپانی Activision Blizzard، در طول جلسه مالی این کمپانی در ماه فوریه سال ۲۰۲۱ اعلام شد. او گفت که چشم‌ انداز مالی این کمپانی در سال ۲۰۲۱ شامل بازی‌های Overwatch 2 و Diablo 4 نیست.

طبق گفته دورکین، این کمپانی انتظار دارد که «ارزش خالص Blizzard با توجه به تحرکات بازی World of Warcraft و سایر طرح‌ها رشدی که در حال انجام است، افزایش یابد» همچنین افزود که «اما چشم‌ انداز رشد ما در سال ۲۰۲۱ شامل بازی‌های Diablo 4 و Overwatch 2 نیست. بازی Diablo Immortal پیشرفت خوبی دارد و ما پیش ‌بینی می‌کنیم که اواخر امسال راه ‌اندازی شود. اما در چشم ‌انداز امسالمان هیچ بهره‌مندی مالی‌ای از این بازی نداریم.»

با اینکه در سال ۲۰۲۱ خبری از راه ‌اندازی بازی Overwatch 2 نخواهد بود اما این احتمال وجود دارد که این بازی در سال ۲۰۲۲ منتشر شود. زیرا دنیل آلگر، مدیر عامل کمپانی، گفته است: « فرآیند تولید بازی به خوبی در حال پیشرفت است و ما پیش ‌بینی می‌کنیم که سال ۲۰۲۲ برای کمپانی Blizzard سال خوبی باشد». حتی اظهارات جی آلن براک نیز امیدوار کننده‌تر است. او اعلام کرد که در ماه نوامبر «یک نقطه عطف بزرگ» در ساخت Overwatch 2 به تصویب رسیده است.

خبرهای جدید کمپانی توسعه دهنده و مراسم BlizzConline

اورواچ 2

طی آخرین به ‌روزرسانی‌ای که در دسامبر سال ۲۰۲۰ منتشر شد، کارگردان بازی Overwatch 2، جف کاپلان پس از سکوت طولانی تایید کرد که در مراسم BlizzCon 2021 خبرهای جدیدی درباره بازی Overwatch 2 اعلام خواهد شد. این مراسم در واقع کنفرانس سالانه توسعه ‌دهندگان کمپانی Blizzard است که معمولا در طول آن از اعلامیه‌ها، تریلرها و پیش ‌نمایش‌های این کمپانی پرده‌برداری می‌شود.

این مراسم در سال ۲۰۲۱ کاملا آنلاین است و در تاریخ ۱۹ و ۲۰ فوریه برگزار می‌شود. همچنین کاپلان سعی کرد که طی این به‌ روزرسانی، انتظارات بازی را مدیریت کند و گفت که «با اینکه تیم توسعه بر روی ساخت Overwatch 2 تمرکز کرده ‌اند، اما تولید این بازی راه زیادی در پیش دارد».

بنابراین بعید به نظر می‌رسد که شایعات قبلی مبنی بر اینکه بازی در فوریه امسال در طول مراسم Blizzcon راه‌ اندازی می‌شود، صحت داشته باشد. در سال ۲۰۲۰ یکی از فاش‌کنندگان معروف به نام Metro گفت که ممکن است این بازی به زودی در فوریه ۲۰۲۱ به‌ طور کامل منتشر شود. اما با توجه به به ‌روزرسانی‌های کاپلان به نظر می‌رسد که چنین چیزی رخ نخواهد داد. همچنین Metro اعلام کرده بود که احتمالا یک نسخه بتای بازی به زودی منتشر خواهد شد. این احتمالا کمی منطقی‌تر است اما برای مطمئن شدن باید تا مراسم BlizzCon صبر کنیم.

نقشه‌های بزرگ‌تر و پیچیده‌تر

کمپانی Blizzard با افزایش اندازه نقشه‌ها و پر کردن آن‌ها با طیف گسترده‌تری از دشمنان، قصد دارد تا ماموریت‌های تعاونی (co-op) بازی Overwatch 2 را پیشرفت دهد.

کمپانی Blizzard یک پست وبلاگی در ژوئیه سال ۲۰۲۰ منتشر کرده بود. او طی آن به ابزارهای توسعه و موتور بازی نیز اشاره داشت. او گفت که: نقشه‌های حالت PvE بازی Overwatch 2 بزرگ‌تر و پیچیده‌تر از نقشه‌های بازی Overwatch هستند. مانند Retribution و Storm Rising هستند. این صرفا به معنای مسافت بیشتر نقشه‌ها نیست، بلکه بدین معنا است که با ماموریت‌های طولانی‌تری شامل انواع مختلف دشمنان و مبارزات دقیق‌تر مواجه خواهیم شد. افزودن انواع دشمنان باعث می‌شود که نه ‌تنها تعاملات میان مهارت‌های دشمنان و قهرمانان پیچیده‌تر شود بلکه روابط میان انواع دشمنان نیز پیچیده‌تر گردد.

شخصیت Echo به بازی Overwatch می‌آید

اورواچ 2

کمپانی Blizzard اعلام کرد که یک قهرمان جدید به نام اکو به بازی Overwatch می‌آید. قبل از انتشار بازی Overwatch 2، احتمالا این آخرین قهرمانی است که به این بازی اضافه می‌شود.

جف کاپلان در مصاحبه با Polygon گفت که تیم توسعه در حال ساخت تعدادی قهرمان جدید هستند. ما چند شخصیت تانکی جدید و چند شخصیت پشتیبانی در دست ساخت داریم. اما پس از اکو، تیم بیشتر بر روی ساخت بازی Overwatch 2 تمرکز خواهد کرد.

همچنین گرچه کاپلان هیچ جزئیاتی درباره تاریخ انتشار بازی ارائه نمی‌کند، اما می‌گوید که «ساخت بازی به خوبی در حال انجام است. تیم سازنده در هنگام توسعه بازی بسیار سرگرم هستند. حس می‌کنم که تازه در حال شناخت و درک این بازی هستیم». به نظر می‌رسد که بازی Overwatch 2 هنوز جای کار دارد.

مایکل چو کمپانی Blizzard را ترک می‌کند

مایکل چو، نویسنده اصلی بازی Overwatch، اعلام کرد که قرار است پس از ۲۰ سال کار کردن در Blizzard از این کمپانی جدا شود. چو که مسئولیت نگارش اکثر داستان‌ها و شخصیت‌های بازی را به عهده داشت، این خبر را در وبلاگ و توییتر خود منتشر کرد. چو هنوز درباره قدم بعدی خود چیزی نگفته است اما گفته که امیدوار است «بتواند باز هم از این داستان‌ها بنویسد و جهان‌هایی بسازد تا مردم را از طریق بازی ‌کردن با یکدیگر متحد کند.»

طرفداران بازی Overwatch می‌خواهند بدانند که آیا این جدایی بر روی بازی Overwatch 2 نیز تاثیری دارد یا نه؟ خصوصا که در بازی جدید بر روی بخش داستان‌ها و ماموریت‌های قهرمانان تاکید شده است. طبق بیانیه کمپانی Blizzard (از طریق PCGamer) بازی نباید تحت تاثیر قرار بگیرد.

«ما واقعا از مایکل به ‌خاطر مشارکت‌هایش سپاسگزاریم و جای خالی‌اش در Blizzard حس خواهد شد. ما پیش ‌بینی نمی‌کنیم که جدایی او تاثیری در بازی Overwatch 2 داشته باشد. توسعه این بازی یک تلاش مشترک گسترده با مشارکت افراد مستعد در قالب چند تیم است. همه این افراد به ارزش‌های مشترک Overwatch و چشم ‌انداز Overwatch 2 متعهدند. ما سخت در تلاشیم تا یک تجربه حماسی داستان محور را برای بازیکنان رقم بزنیم و برای اطلاع ‌رسانی درباره این بازی مشتاق هستیم.»

یک توییت دیگر درباره تاریخ انتشار بازی

از وقتی که حساب رسمی توییتر PlayStation Brazil درباره تاریخ انتشار بازی Overwatch 2 در سال ۲۰۲۰ توییت کرده بود، مدت زمان زیادی نگذشته بود که حساب رسمی تیم Overwatch League یعنی Vancouver Titans، نیز همین کار را انجام داد. این توییت نیز همانند توییت PlayStation بلافاصله از صفحه این حساب کاربری حذف شد. اما Dexerto آن را ضبط کرده است. در این توییت ابتدا گفته شد که «بازی Overwatch 2 قرار است امسال راه‌ اندازی شود». در ادامه هیجان خود را درباره «تمام حالت‌های جدید بازی» ابراز کرد.

هم‌اکنون با آغاز و به پایان رسیدن سال ۲۰۲۰، می‌توانیم مطمئن شویم که خبرهای قبلی‌ای که به انتشار بازی در سال ۲۰۲۰ اشاره داشتند، اشتباه بوده‌ اند.

آیا قهرمان جدیدی در راه است؟

اورواچ 2

وقتی صحبت از لیست قهرمانان بازی Overwatch 2 می‌شود کمپانی Blizzard خیلی محتاطانه عمل می‌کند. اما طرفدارانی که در هنگام پخش زنده برنامه Yule Log جف کاپلان بودند، این سوال برایشان پیش آمد که آیا این کارگردان به قهرمان جدیدی اشاره می‌کند یا نه (از طریق ComicBook). در طول پخش زنده کاپلان که به مدت ۶ ساعت و ۱۱ دقیقه در حال ساخت لگوی Overwatch Lego بود، وی به شخصیت Junker Queen بازی Overwatch اشاره کرد. او درباره اینکه آیا «او قهرمان خواهد شد» و اینکه «اگر قهرمان شود چه نقشی خواهد داشت» نیز صحبت کرد.

این سوالات چیزی را تایید نمی‌کرد. اما برای جلب توجه طرفداران Overwatch در این پخش ‌زنده کافی بود. ما تصور می‌کنیم که اگر قرار باشد جانکر کویین به لیست قهرمانان Overwatch 2 اضافه شود، در نزدیکی زمان انتشار بازی این خبر تایید خواهد شد.

نقشه‌های بزرگ‌تر و قهرمانان بیشتر

در مصاحبه اخیر، دستیار کارگردان Overwatch 2 یعنی Aaron Keller و نویسنده اصلی آن یعنی مایکل چو کمی به جاه ‌طلبی‌های تیم سازنده درباره حالت PvE بازی پرداخته ‌اند. طبق گفته کلر، در این بازی «قهرمانان زیادی» وجود دارند. همینطور نقشه‌های PvE این بازی «دو برابر بزرگ‌تر از نقشه‌های Overwatch» هستند. این افزایش مقیاس به روایت داستان در بازی Overwatch کمک می‌کند و ماموریت‌های جدید تعاونی می‌توانند «روشی سنتی‌تر برای داستان‌ پردازی در جهان Overwatch» باشند. داستانی که طبق گفته چو «آغاز، میانه و پایان» خواهد داشت.

طبیعتا همانطور که قبلا گفته شد، حالت PvP همچنان مورد توجه تیم سازنده است. البته پیشرفت‌های حالت PvP کاملا از حالت PvE جدا خواهد بود. (حالت PvP: بازیکن در برابر بازیکن، حالت PvE: بازیکن در برابر محیط).

به گفته کلر، «ما نمی‌خواهیم که گیم ‌پلی، استعداد و توانایی‌ها را تغییر دهد تا حالت PvP از مزیتی غیرمنصفانه برخوردار شود. ما هنوز در حال بررسی این موضوع هستیم که بازیکنان در حالت PvE چه چیزی به دست می‌آورند و براساس آن سیستم پیشرفت را بسازیم. هدف ما این است که یک سیستم پیشرفت قابل ‌توجه ایجاد کنیم که به بخش Hero Missions که در آن بازیکنان می‌توانند پس از اتمام داستان Overwatch 2، ساعت‌ها به عنوان حالت اصلی بازی آن را اجرا کنند نیز کمک کند.»

تمرکز روایت بازی

جی آلن براک، رییس کمپانی Blizzard Entertainment گفت: « به خاطر درخواست بازیکنان از زمان تولید بازی اصلی، در بازی Overwatch 2 در حال ساخت یک تجربه مبتنی بر روایت مستقیم هستیم. ما مدت‌ها است که می‌خواهیم آن را بسازیم». او افزود: «ما مشتاقانه منتظریم تا فصل بعدی این داستان حماسی را روایت کنیم. همچنین هیجان ‌زده‌ ایم تا برای بازیکنان یک تجربه بازی تعاونی متفاوت ارائه دهیم که براساس ارتقاء و شخصی ‌سازی قهرمانان ساخته شده است. همچنین تمام ویژگی‌های دوست‌داشتنی بازی Overwatch را نیز بسط داده ‌ایم.»

هنوز هم حالت PvP مورد توجه است

اورواچ 2

با وجود تاکید بر حالت‌های جدید تعاونی، کاپلان درباره شایعات مبنی بر حذف حالت‌های چند نفره بازی Overwatch 2 توضیح داد. در وهله اول این حالت‌های چند نفره باعث شدند که ۵۰ میلیون نفر بازی اول را اجرا کنند. در واقع طبق گفته کاپلان، تیم سازنده Overwatch 2 بر روی حالت PvP تمرکز کرده است تا آن را به بهترین شکل ممکن ارائه کند. این حالت شامل نقشه‌های جدید، حالت‌های جدید و شخصیت‌های جدید نیز است.

وسایل تزئینی جدید نیز در راه است

طبقه گفته کاپلان، تمام وسایل تزئینی‌ای که در بازی Overwatch به دست آورده ‌اید به بازی Overwatch 2 آورده می‌شوند. حرکتی که به تسریع انتقال به بازی جدید کمک می‌کند.

ماموریت‌های قهرمانان

ماموریت‌های قهرمانان موجب می‌شوند که تیم Overwatch در سراسر دنیا سفر کنند. همچنین از شهرها در برابر حمله ربات‌ها دفاع نمایند، با ماموران Talon معامله کنند و با نیروهای شروری که جهان را محاصره کرده ‌اند، بجنگند. این حالت « highly-replayable» به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا قهرمانان مورد علاقه خود را ارتقاء دهند. همچنین گزینه‌های سفارشی‌ سازی قدرتمندی کسب کنند که توانایی‌های آن‌ها را در بازی‌های تعاونی افزایش دهد. مانند تغییر قدرت Fire Strike شخصیت Reinhardt که از آن برای آتش ‌زدن دشمنان اطراف استفاده می‌کند. یا اصلاح قدرت Pulse Bomb شخصیت Tracer که واکنش‌های زنجیره‌ای ویرانگری تولید می‌نماید. بدین ترتیب بازیکنان می‌توانند در هنگام مواجهه با حملات سردرگم کننده از این مزایا استفاده نمایند.

بازی‌های Overwatch و Overwatch 2 با یکدیگر سازگار هستند

بازیکنان فعلی بازی Overwatch نیز می‌توانند در کنار بازیکنان Overwatch 2 در حالت PvP چند نفره بازی کنند. علاوه بر این، بازیکنان فعلی Overwatch می‌توانند با قهرمانان و نقشه‌های بازی Overwatch 2 نیز بازی کنند.

ماموریت‌های تعاونی

در ماموریت‌های تعاونی این بازی، بازیکنان «باهم در برابر طغیان گسترده تهدیدات سراسر جهان می‌ایستند».

قابلیت Overwatch 2 Play

اورواچ 2

این قابلیت نیز همانند قابلیت Overwatch Play است. این قابلیت هم شامل موفقیت‌های بازیکنان فعلی و مجموعه لوت‌ها و لیست کاملی از ویژگی‌های Overwatch، نسل جدید قهرمانان، نقشه‌های جدیدی که «دامنه دنیای بازی را گسترش می‌دهند» و یک نوع نقشه علامت‌گذاری شده، به علاوه موارد دیگری است.

ماموریت‌های داستانی

در بخش ماموریت‌های داستانی Winston، تریسر و سایر اعضای Overwatch اصلی با نسل جدیدی از قهرمانان متحد می‌شوند. زمانی که در طول ماموریت‌های چهار نفره پرخطر، بحران جهانی جدیدی رخ می‌دهد بازیکنان در Overwatch نقش فعالی خواهند داشت. با پیشرفت داستان، بازیکنان به اشکال مختلفی با یکدیگر متحد می‌شوند. آن‌ها برای دفاع از جهان در برابر نیروهای Null Sector می‌جنگند. انگیزه‌های حملات ارتش‌های رباتیک را کشف می‌کنند و با تهدیدهای جدید جهان روبرو می‌شوند.

ارتقاء موتور جدید

در موتور بازی Overwatch 2 به ‌روزرسانی‌های قابل توجهی رخ می‌دهد که از نقشه‌های بزرگ‌تر برای حالت تعاونی (PvE) پشتیبانی می‌کند. همچنین از طیف گسترده‌ای از دشمنان و جناح‌های جدیدی که بازیکنان در ماموریت‌های خود با آن‌ها روبرو می‌شوند هم، پشتیبانی می‌کند. همچنین این بازی شامل پیشرفت‌های بصری است.

مراسم BlizzCon 2019

بازی Overwatch 2 به طور رسمی در مراسم BlizzCon 2019 معرفی شد. این معارفه یک تریلر هشت دقیقه‌ای نیز به همراه داشت. همچنین یک تریلر سه دقیقه‌ای نیز داشتیم که ظاهر جدید این دنباله را در کنار توانایی‌های جدید قهرمانان به نمایش می‌کشید.

بازی Overwatch 2 شامل حالت‌های جدید PvP، حالت رقابتی Push و همچنین نقشه‌های جدید، آیتم‌های تزیینی و شخصیت‌های جدیدی مانند سوجورن است. علاوه بر حالت قابل انتظار PVP، جدیدترین چیزی که به بازی اضافه می‌شود در واقع داستان‌ها و ماموریت‌های قهرمانان است. این‌ها به حالت رقابتی بازی کمک می‌کنند و برای اولین بار در این مجموعه شاهد آن‌ها خواهیم بود.

 

منبع: TechRadar

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 3 =