بررسی آپدیت بازی Street Fighter V : Arcade Edition

آپدیت بازی Street Fighter V

Street Fighter V از آن دسته بازی هایی به حساب می آید که نمی توان زیاد به بخش داستانی آن اکتفا کرد؛ به این دلیل که در چنین بازی هایی، گیم پلی و سبک مبارزه آن حرف اول را در صنعت بازی های مبارزه ای می زند. طبق گزارشی که از شرکت سازنده این بازی منتشر شده آپدیت جدیدی را برای بازی Street Fighter V : Arcade Edition در نظر گرفته است که باعث بر طرف کردن باگ هایی از بازی می شود.

آپدیت بازی Street Fighter V
آپدیت بازی Street Fighter V

در طول تاریخ بازی های زیادی تولید شده اند که تاثیر زیادی در دوران کودکی مان داشته اند. از جمله این بازی ها می توان مورتال کمبات (Mortal Kombat) و تیکن Tekken اشاره کرد. این نوع بازی به عنوان یک بازی چینی به حساب می آید که توانسته است شهرتی در سبک مبارزه ای ایجاد کند؛ به طور کلی این شروع کننده ی یک مسابقه ی حرفه ای در پلتفورم ها می باشد.

یکی از پرطرفدارترین نسخه های Street Fighter که بر روی پلتفورم Super NES که متعلق به کمپانی نینتندو (Nintendo) بوده است، قسمت دوم مبارزه خیابانی پلتفورم ها را پشتیبانی می کردند. از دلایلی که می توان گفت Street Fighter باعث انقلابی در صنعت بازی های مبارزه ای شده است، استفاده از کاراکترهای معروف در جهان مبارزه ای می باشد، که در سوی رقابت ها چالش های زیادی را به همراه خود به وجود آورده اند؛ همچنین باعث شده است، گیمرها در تمامی کشورها علاقه ی خاصی نسبت به این بازی نشان دهند.

بعد از گذشت ۳۰ سال از نسخه اولیه Street Fighter فقط پنج سری از این نوع بازی تولید شده است. مورد قابل ذکر این است که هر نسخه از بازی ویژگی ها و Game Play متفاوتی را در خود جای داده است. با کمی دقت در نسخه سوم بازی در خواهیم یافت که بیشترین تمرکزی که داشته است مربوط به مهارت Parry می باشد و همین کار را برای قسمت چهارم نیز برای ویژگی Focus Attack انجام داده اند.

سرانجام در قسمت پنجم بازی با مهارت های متفاوتی روبرو شدیم که این ویژگی ها عبارتند از V-Skill، V-Trigger و V-Reversal که موضوع اصلی این نسخه بوده است؛ و موفق شده است تغییر شگفت آوری را به ارمغان بیاورد.

Street Fighter V از آن دسته بازی هایی به حساب می آید که نمی توان زیاد به بخش داستانی آن اکتفا کرد؛ به این دلیل که در چنین بازی هایی، گیم پلی و سبک مبارزه آن حرف اول را در صنعت بازی های مبارزه ای می زند.

اگر بخواهیم این بازی را با جدیدترین نسخه Mortal Kombat مقایسه کنیم می توانیم بگوییم که مورتال کمبات از بخش داستانی فوق العاده ای که با گیم پلی آن ادغام شده بهره برده و از این بابت نتیجه بسیار خوبی را به دست آورده است؛ اما مبارزه خیابانی با قسمت داستانی کمی که دارد به هیچ عنوان دیده نمی شود.

بازی Street Fighter V : Arcade Edition نامی در ژانر مبارزه ای در کمپانی Capcom که از طریق Dimps توسعه داده شده است، در کنسول های پلی استیشن ۴ (PS4) و PC روانه بازار شد.

تاریخ عرضه آپدیت بازی Street Fighter V : Arcade Edition

طبق گزارشی که از شرکت سازنده بازی Street Fighter V : Arcade Edition منتشر شده بروزرسانی جدیدی را برای این بازی در نظر گرفته است که باعث بر طرف کردن باگ هایی از بازی می شود. این آپدیت در روز ۲۶ دی ماه (۱۶ ژانویه) که آن را یکی از مهم ترین بروزرسانی ها می داند منتشر شد.

کاراکتر Sakura در آپدیت بازی Street Fighter V
کاراکتر Sakura در آپدیت بازی Street Fighter V

یکی از این آپدیت ها اضافه شدن V-Trigger ثانویه برای تمامی شخصیت های بازی است. همچنین شاهد یک شخصیت جدید که بعد از انتظار طولانی در این بروزرسانی اضافه شده است که نام آن Sakura می باشد. بعد از منتشر شدن پکیج الحاقی شاهد باگ های جزئی بودیم که با انتشار آپدیت برطرف می شود.

یکی دیگر از تغییراتی که در بروزرسانی دیده می شود، در شخصیت Akuma است که با استفاده از قدرت Rakan که از V-Skill در برابر کاراکتر Shinryuken استفاده می کرد، به پشت پرت می شده است.

از دیگر ایراداتی که بر طرف شده است، به شخصیت Abigail مربوط می باشد که قدرت کنسل کردن کامبو به V-Trigger را نداشت. و با توانایی مترو کراش (Metro Crash) قابلیت بلاک کردن از چندین ضربه را داشته و با انجام شدن این بروزرسانی و همچنین با کامل شدن Metro Crash با ضربه دوم دفاع آن پایین می آید.

طی سال هایی که از انتشار بازی Street Fighter V می گذرد، تغییرات زیادی را در این بازی شاهد بوده ایم که توانسته است این بازی را دوباره زنده کند و بعد از آپدیت جدید موفق شود که امتیاز ۸۸ را از متاکریتیک دریافت نماید.

طی اخباری که از شرکت کپکام (Capcom) منتشر شده است، گویا قرار شده است که یک ادغام از شخصیت های Ryu و Sakura را در بازی Monster Hunter : World انجام دهد. امیدواریم که این ایده بتواند نظر مثبت گیمرها را بیشتر از قبل به خود جلب کند.

 

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + سه =