جزئیات و بررسی آپدیت جدید بازی Valkyria Chronicles 4 PS4

داستان بازی Valkyria Chronicles 4

شرکت سگا علاوه بر ارائه اطلاعات مبنی بر انتشار بسته های الحاقی به طور رایگان و قابل خرید بازی Valkyria Chronicles 4 ، ویدیویی از اولین بازی ورژن نینتندو سوییچ این مجموعه معروف را نیز به اشتراک گذاشت. در روز گذشته کمپانی سگا، رسما به انتشار برنامه و ارائه بسته  های الحاقی و بازی نقش آفرینی استراتژیک جدید خود پرداخت.

بازی Valkyria Chronicles 4
بازی Valkyria Chronicles 4

شرکت سگا علاوه بر ارائه اطلاعات مبنی بر انتشار بسته های الحاقی به طور رایگان و قابل خرید بازی Valkyria Chronicles 4 ، ویدیویی از اولین بازی ورژن نینتندو سوییچ این مجموعه معروف را نیز به اشتراک گذاشت. در روز گذشته کمپانی سگا، رسما به انتشار برنامه و ارائه بسته  های الحاقی و بازی نقش آفرینی استراتژیک جدید خود پرداخت. بر طبق اطلاعات تازه ای که منتشر شده است، ما اطلاع پیدا کردیم که صدای ژاپنی بازی به شکل یک بسته ی الحاقی رایگان برای  نینتندو سوییچ انتشار می یابد. با توجه به این موارد، بازیکنان دیگر پلتفرم  ها، با دیسک یا دانلود فایل کلی، این بسته الحاقی بازی را دریافت خواهند کرد. به علاوه در روز بیست و پنجم سپتامبر به دلیل عرضه ی بازی، چند برچسب رایگان برای شخصی سازی تانک ها در اختیار بازیکنان قرار میگیرد. از سوی دیگر، بسته  های الحاقی قابل خرید به ترتیب تا ماه دسامبر منتشر می شوند.
این بسته  ها را محتوای اضافی و نسخه ی پیش خرید شده و سایر نسخه هایی که ویژه بازی است تشکیل می دهد. نخستین بار در سال ۲۰۰۸ این بازی جزو بازی های ویدیویی شناخته شد و توانست روی کنسول پلی استیشن ۳ و ایکس باکس  به خوبی نشان داده شود و پس از چند ماه که انتشار این بازی گذشته بود دارای یک مجموعه از انیمه ۲۶ قسمتی شد.
پس از آن نیز تا مدت ها فرنچایز وجود نداشت تا اینکه با حضور نسل جدید و افزایش بازی  های ریمستر شده ، برای کنسول  های نسل جدید ارائه شد. پس از موفقیت این نسخه از ریمستر شده تولید کنندگان نسخه چهارم بازی را برای ارائه به بازار عرضه کرده اند تا بازیکنانی را که به دنیای Valkayria Chronicles وارد شده بودند ، وارد دنیای دیگری بکنند سگا به عنوان ناشر مجموعه Valkyria Chronicles با ریمستر کردن نسخه اولیه این بازی معروف ، در واقع فرنچایز در بازار بین  المللی مطرح کرد؛
روشی که پیش تر درمجموعه بازی یاکوزا نیز مورد توجه قرار گرفته بود سبب شد که این مجموعه دوباره جان بگیرد تصمیمی که پس از عدم موفقیت تجاری در نسخه فرعی Valkyria Chronicles گرفته شد چندان تصمیم درستی نمی باشد و شاید نتواند سگا را دوباره وارد شرایط و موقعیت اصلی بکند. در حقیقت ادعایی که وجود دارد این است که سگا هنگامی بازی فرعی را ارائه کرد محبوبیت خود را تا حدودی از دست داد.
البته برگشت به سمت  همان اصالتی که در ورژن چهارم وجود داشت شاید خیلی قابل توجه باشد. به روشی که بازی را به طور دقیق از داستان اولین ورژن تعریف می کند ، البته تفاوتش در این است که این بار روایت گری داستان از زاویه دیگری است و بخش هایی که شاید دارای محتوای اضافی است از آن حذف می شود. اما داستان از چه قرار است ؟ در سال ۱۹۳۵ درست در زمانی که اروپا شامل دو قسمت اروپای غربی و شرقی شده بود.
ویک جنگ سخت در بین این دو بخش به دلیل دست یابی به ماده های مهم معدنی با نام های به اسم Ragnite در گیری صورت گرفت کهRagnite (به نوعی همان نفت دنیای خودمان است. ) بخش مربوط اقتصاد تمام این کشورها به تصاحب این ماده مربوط می شود و در حقیقت این جنگ بین دولت Empireها و Federation اتفاق افتاد. شروع جنگ از یورش Empire به شهری کوچک که در این جنگ بی طرف بود ولی از ماده معدنی زیادی داشت ، صورت گرفت.

داستان بازی Valkyria Chronicles 4
داستان بازی Valkyria Chronicles 4

داستان بازی Valkyria Chronicles 4

این شهر Gallia نام دارد و ارتشی از این شهر که با متحدین Federation همراه است در مقابل Empire مقاومت کرده و به این شکل قصه Claude Wallace گفته می شودجای خوشبختی است که نویسندگان در این بازی به خوبی عمل کردند و فارغ از بخش های فرعی، برای تمامی سربازانی که در بازی وجود دارند، به اندازه ی چند خط یک زمینه ذهنی را برای گیمرها ارائه داده اند.
این موضوع سبب شده تا کسانی که به عنوان نویسنده این بازی هستند ، بتوانند به بخش انسانی ماجرا توجه کرده Valkyria Chronicles 4 و بخش درام این قصه را رونق دیگری بدهند. البته بخش داستانی این بازی می توانست پربار تر باشد و گیمر ها از یک بازی از کشور ژاپن انتظارات بیشتری داشتند. ولی هم اکنون همین بخش داستانی توانسته است نزدیک به ۳۰ ساعت محتوای داستانی را برای گیمر ها ارائه کند.
بهتر است بگوییم بیشتر این محتوا حالت کلیشه ای دارد. ولی باز هم با وجود این این بخش از داستان تا حدودی از بخش های دیگر بالاتر است. شاید عدم وجود ن کات سین در بخش مربوط به روایت گری داستان به شکل گفتن دیالوگ ها و صحبت ها پس از گذشت زمانی غیر قابل تحمل شود یا حتی با حضور افرادی که صداپیشه حرفای هستند هم حالتی خسته کننده داشته باشد.
نکته مهم این بازی این است که بازی می تواند سبک انیمه  ای خود را در تمام بخش ها حفظ کرده و شوخی  هایی نیز که در این فضا وجود دارد را هم که در داخل داستان قرار می  گیرد و لحظات طنز فوق العاده ای را در طول بازی ایجاد کند. اما نقطه قوت این بازی به بخش گیم  پلی آن مربوط می شود.
در واقع گیمر با یک بازی روبرو است که به خوبی توانسته است یک ترکیب مهیج از ژانر را در خودش قرار بدهد. این ترکیب ها شامل ۱ استراتژی ،۲ نقش آفرینی و ۳ حالت اکشن سوم شخص است.

 

 

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 14 =