ظرفیت پارتی پلی استیشن ۴ تا ۱۶ نفر افزایش پیدا می کند

ps4

در آپدیت جدید سونی قرار است ظرفیت پارتی پلی استیشن ۴ افزایش پیدا کند از این پس امکان حضور در پارتی های ۱۶ نفره را به جای ۸ نفر فراهم آورد. کسانی که اخبار کنسول های بازی را دنبال می کنند، می دانند که یکی از جذاب ترین بخش های مربوط به اخبار تکنولوژی های جدید مربوط به کنسول های بازی خانگی و مخصوصا ایکس باکس و پلی استیشن است.

دو کمپانی بزرگی که هر ماه چندین به روز رسانی و آپدیت های جدید از محصولات خود را روانه بازار نموده است. این کمپانی از هیچ فرصتی برای برقراری ارتباط با کاربران خود دریغ نمی کنند.

اکنون در آستانه سال جدید میلادی همه از احتمال معرفی نسل های جدید کنسول های بازی توسط ایکس باکس و پلی استیشن خبر می دهند. برای همین شاهد اخباری مبنی بر ورود آپدیت های جدید این کنسول ها به بازار می باشیم. سونی نیز کاربران کنسول بازی پلی استیشن ۴ را با یک آپدیت ویژه و جدید روبرو ساخته است. با این کار می توانند هر چه بیشتر از فضای گروهی این کنسول بازی لذت ببرند.

افزایش ظرفیت پارتی پلی استیشن

PlayStation Preview برنامه جدیدی است که سونی آن را برای به روز رسانی جدید PlayStation 4 انتخاب کرده است. عضویت در این برنامه می تواند مزیت های جذابی برای کاربران به دنبال داشته باشد و آنها را با لذت ها و هیجانات جدیدی روبرو سازد. البته حتی امکان مشاهده آپدیت پارتی های ۱۶ نفره قبل از انتشار نیز برای کاربرانی که در PlayStation Preview عضو باشند، وجود خواهد داشت. این قابلیت از هم اکنون در دسترس می باشد.

تا قبل از این حضور در پارتی ها با حداکثر ۸ نفر امکان پذیر بود که محدودیت هایی را برای کاربران ایجاد می کرد. اما اکنون این فرصت برای کاربران پیش آمده است تا این پارتی ها را با ۱۶ نفر برگزار نمایند. البته ملاک برای ورود به این پارتی ها عضویت در PlayStation Preview خواهد بود. در واقع تنها اعضای این برنامه می توانند از این مزیت استفاده نمایند.

افزایش ظرفیت پارتی پلی استیشن 
افزایش ظرفیت پارتی پلی استیشن 

سونی برای تست این آپدیت خود احتمالا به کاربران بیشتری به صورت آزمایشی اجازه خواهد داد تا وارد این سیستم شده و پارتی ها را به حد ظرفیت ۱۶ نفره خود برسانند. از این رو این احتمال وجود خواهد داشت تا کد ارسال شده برای کاربرانی که در PlayStation Preview عضو هستند، برای تعدادی دیگر از کاربران نیز کار کند. از این رو دوستان خود را نیز می توانید به گروه های ۱۶ نفره خود دعوت نمایید. این امکان نیز برای تست این نرم افزار و قابلیت فراهم شده تا در زمان کمتری امکان آزمایش آن برای کاربران فراهم باشد.

تغییرات عمده در چت روم

شایان ذکر است که افزایش ظرفیت گروه ها تنها مزیتی نیست که در آپدیت جدید پلی استیشن ۴ شاهد آن خواهیم بود. بلکه سونی برای افزایش کیفیت چت روی این کنسول بازی نیز تمهیدات ویژه ای اندیشیده است. هم چنین کیفیت چت در آن بسیار افزایش خواهد یافت. بهینه سازی صداها و برخی ویژگی های هیجان انگیز دیگر از جمله سایر ویژگی هایی است که در این آپدیت جدید شاهد خواهیم بود.

چت روم یکی از فضاهای دوست داشتنی و پرمخاطب پلی استیشن ۴ می باشد.  کاربران در آن می توانند در گروه های مختلف شروع به اشتراک گذاری اطلاعات و هیجانات خود در فضای بازی های مورد علاقه خود نمایند. البته سونی از همه بیشتر به این امر واقف بوده و از این رو سعی کرده تا در به روز رسانی جدید خود این قابلیت را با کیفیت بهتری برای کاربران فراهم آورد. روند رو به رشد مراجعه کاربران به این چت روم ها نیز مزید بر علت شده است تا از این پس شاهد جذابیت های بیشتری در آن باشیم.

سونی جذاب تر و کاربر پسندتر می شود

اقدامات اخیر سونی نشان می دهد که آنها در مسیری شروع به حرکت کرده اند تا با جذابیت بیشتری محصولات خود را در اختیار کاربران قرار دهند. هر چند فضای بازی های کامپیوتری مبارزه ای و هیجان انگیز به قدر کافی دارای جذابیت های لازم می باشد و کاربران با حضور در فضای این بازی ها به قدر کافی می توانند از لذت استفاده از کنسول بازی پلی استیشن ۴ بهره ببرند، اما فضاهای کاربری دوستانه و چت روم ها برای برقراری ارتباط با سایر گیمرها و دوستان نیز لذتی است که نمی توان از آن گذشت و سونی هم علاقه ای برای حذف این قابلیت از سیستم پلی استیشن ندارد.

برقراری ارتباط میان کاربران باعث رشد سریعتر تولیدات سونی خواهد شد. اشتراک گذاری اطلاعات موجود در تجهیزات مختلف از این طریق با سرعت بیشتری سینه به سینه نقل شده و کاربران هدف بیشتری را به خود مشغول خواهد کرد. از این رو است که سونی در به روز رسانی جدید خود اهمیت بسیار خاصی برای این مزیت فضای چت روم خود انتخاب کرده است. البته ظاهرا این اشتراک گذاری ها هم تنها برای کاربرانی امکان پذیر خواهد بود که در PlayStation Preview عضویت داشته باشند.

 پلی استیشن ۴ می تواند محبوب تر شود

بعد از ارائه نسخه پلی استیشن ۴ پرو شاهد ثبت رکوردهای جدیدی در این کنسول بازی بودیم. استقبال بی نظیر کاربران باعث شد تا کنسول بازی پلی استیشن ۴ تبدیل به محبوب ترین کنسول بازی جهان شود و جمعیت عظیمی از گیمرها و علاقمندان به بازی های کامپیوتری وارد فضای بازی های رایج در این کنسول بازی شوند. البته این روندی است که سونی برای رسیدن به آن سال ها تلاش داشته و در حال حاضر نیز تمهیدات ویژه ای را برای بالا بردن کیفیت خود و رشد این محبوبیت در دستور کار خود دارد.

برخلاف تصور بسیاری از منتقدان رعایت همین نکات ریز و پرداختن به همین جزئیات است که سونی را در حال حاضر در قله پرطرفدارترین کنسول بازی خانگی جهان قرار داده است. رتبه ای که کمپانی های دیگر هزینه های بسیار بیشتری برای رسیدن به آن انجام داده و هنوز هم به چنین ارزشی دست نیافته اند.

این روند در سونی را می توان در نسخه ها و نسل های بعدی کنسول بازی پلی استیشن نیز شاهد بود. البته رقابت در این عرصه برای سونی در حال سخت تر شدن است. تجارب گذشته در حال حاضر برای رقیبان نیز تبدیل به یک اهرم قوی شده است تا آنها بتوانند محصولات و ارائه های جدید خود را با کیفیت بهتری روانه بازار نمایند.

رقابت بین کنسول ها

رقابت تنگاتنگی که در این عرصه شکل گرفته در حال حاضر باعث به روی کار آمدن برخی برندهای قدیمی نیز شده است. آنها نیز از تجارب چندین ساله خود برای ارائه کیفیت های بارز و منحصر به فرد استفاده کرده اند. از این نظر است که می توانیم کار سونی را برای حضور در صدر لیست محبوب ترین ها در سال آینده با کمی سختی و مشکلات پیش بینی کنیم.

استفاده از ابزارهایی مانند PlayStation Preview باید کمی قوی تر و قدرتمندتر از این طراحی شوند تا در آینده به عنوان یک ابزار قدرتمند برای رقابت با رقیبان استفاده شوند. آپدیت ها و به روز رسانی هایی که این روز ها از طرف سونی برای پلی استیشن شاهد هستیم، احتمالا قرار است پایه و اساس طرح ریزی این کمپانی را برای نسل آینده کنسول بازی پلی استیشن مشخص نماید. استفاده کاربران از این مزیت ها هم می تواند در ورود آنها به نسل جدید پلی استیشن کمک شایانی کند.

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 3 =