آپدیت جدید The Ghost Survivors بازی Resident Evil 2 PS4

آپدیت جدید The Ghost Survivors بازی Resident Evil 2 PS4 در دسترس بازیکنان قرار گرفت

در زندگی امروز بشر که پر از مشغله و استرس است یکی از راه های فرار از تنش های روزمره پناه بردن به دنیای بازی های ویدئویی است، جایی که فارغ از مسئولیت های همیشگی و زندگی یکنواخت که انسان را دچار روزمرگی و دل مردگی می کند میتوان با فراق بال به دنیای خیال انگیز و پر ماجرای شخصیت های ویدئویی سفر کرد و با تجربه ی اتفاقاتی شگفت انگیز و سرگرم کننده در قالب آن ها احساس بهتری پیدا نمود.

البته این احساس بهتر همواره به شکل کسب آرامش بروز نمی کند و در بسیاری از مواقع انسان با تجربه سطح وصف ناپذیری از هیجان و ترشح آدرنالین در خون خود به این حس بهتر میرسد. بر همین مبنا برخی از سبک های بازی های ویدئویی بوجود آمده اند که دارای محیطی ترسناک و پر هیجان هستند. بازی هایی که در این ژانر ساخته میشوند عموماً بازی های محبوبی هستند اما در بین آنها مجموعه بازی Resident Evil داستان دیگری دارد.

در دسترس بودن آپدیت جدید The Ghost Survivors بازی Resident Evil 2 PS4
آپدیت جدید The Ghost Survivors بازی Resident Evil 2 PS4 در دسترس بازیکنان قرار گرفت

مجموعه بازی ای که به دلیل موفقیت در کسب مخاطب و فروش های چندین میلیونی هر یک از نسخه های منتشر شده ی آن سالیان درازی (بیش از دو دهه) است که به حیات خود به عنوان یک بازی ویدئویی محبوب ادامه میدهد.نخستین بار در سال ۱۹۹۶ بود که این بازی Playstation 4 در ژانر ترس و بقا و برای کنسول پلی استیشن منتشر گردید. این بازی علی رغم ظاهر و تم غربی ای که دارد محصول کار طراحان، نویسندگان، شخصیت پردازان، انیماتورها و کارگردان های کشور ژاپن است.

از ابتدای به بازار آمدن بازی Resident Evil تاکنون توسعه و انتشار این بازی توسط شرکت ژاپنی Capcom انجام شده است. این شرکت ژاپنی که تاسیس آن به سال ۱۹۷۹ میلادی بازمیگردد تاکنون خالق صدها بازی و یا مجموعه بازی جذاب و خاطره انگیز بوده است، که از جمله آن میتوان به بازی های Street Fighter، Devil May Cry، Monster Hunter و Marvel vs. Capcom اشاره نمود.

از زمان انتشار اولین نسخه از این بازی در سال ۱۹۹۶ تاکنون، نسخه های متعددی از بازی منتشر شده است که بازی Resident Evil 7 آخرین نسخه منتشر شده در ادامه خط داستانی این بازی بوده است. البته این بازی شاهد انتشار نسخه های فرعی گوناگونی نیز بوده است.

آخرین نسخه از بازی Resident Evil در واقع یک بازسازی از بازی Resident Evil 2 است که در سال ۱۹۹۸ برای کنسول‌های پلی استیشن، نینتندو ۶۴ و PC و چند کنسول دستی دیگر منتشر شده بود. البته این اولین بازسازی ارائه شده در مجموعه بازی های Resident Evil نبوده و در سال ۲۰۰۲ بازسازی نسخه اولیه این بازی منتشر شده بود.
خبر علاقه Capcom به ارائه این بازسازی برای Resident Evil 2 نخستین بار در سال ۲۰۰۲ منتشر شد اما با توجه به اولویت های کاری این شرکت توسعه این بازی تا سال ۲۰۱۵ به تاخیر افتاد و سرانجام در حاشیه E3 سال ۲۰۱۸ نخستین تریلر رسمی این بازی منتشر شد. انتشار این بازی در ژانویه ۲۰۱۹ و به طور همزمان برای پلی استیشن ۴ ، PC و ایکس باکس وان صورت پذیرفت.

در بازی Resident Evil 2: Remake همانند نسخه اصلی و پیرو آنچه از ابتدای انتشار این بازی پلی استیشن ۴ تاکنون در مورد خط داستانی بازی رخ داده است، بازی بر مبنای رژیم آخرالزمانی ظهور زامبی ها شکل گرفته و در راکون سیتی میگذرد. مطابق نسخه اصلی، این بازسازی هم به صورت تک نفره بازی می شود و بازیکن باید بین دو شخصیت مرد و زن داستان یکی را انتخاب نماید.

مطابق اعلام قبلی شرکت Capcom، در فوریه ۲۰۱۹ بود که محتوی قابل دانلود این بازی به صورت رایگان و در سطح جهانی منتشر شد. این بروزرسانی شامل یک حالت جدید بازی به نام The Ghost Survivors بود. در این حالت جدید بازی شخصیت های قابل انتخاب جدیدی به بازی اضافه شده اند که هرکدام در یک خط داستانی مجزا قابل انتخاب هستند.

آپدیت جدید The Ghost Survivors بازی Resident Evil 2 PS4 در دسترس بازیکنان قرار گرفت
آپدیت جدید The Ghost Survivors بازی Resident Evil 2 PS4 در دسترس بازیکنان قرار گرفت

شخصیت Robert Kendo در خط داستانی وقتی برای سوگواری نیست. شخصیت Katherine Warren در داستان فرار کن و شخصیت Ghost در داستان سرباز فراموش شده قابل انتخاب هستند. علاوه بر این سه شخصیت، شخصیت کلانتر نیز در داستان راهی وجود ندارد.

پس از پشت سر گذاشتن سه داستان قبلی در دسترس قرار گرفته و امکان بازی با آن مهیا میشود. هیچ یک از این شخصیت ها برای گیمرهای آشنا به نسخه های قبلی Resident Evil کاراکترهای جدیدی نیستند و با هر یک از آن ها پیشتر در خطوط داستانی مختلف مربوط به نسخه های قبلی بازی آشنا شدهاند. حال باید دید عکس العمل کاربران نسبت به انتشار این بروزرسانی جدید چه خواهد بود و چه استقبالی از آن به عمل خواهد آمد.

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 8 =