اخبار بازی های پلی استیشن, بلاگ, پلی استیشن

آپدیت ۷.۰۰ برای کنسول پلی استیشن ۴ به زودی عرضه خواهد شد

آپدیت 7.00

ر این خبر آمده که این آپدیت که آپدیت ۷.۰۰ نام دارد تا هفته آینده برای کاربران در دسترس خواهد بود. پیش‌تر شاهد عرضه نسخه بتای این آپدیت بوده‌ایم.

آپدیت 7.00

آپدیت ۷.۰۰

آپدیت ۷.۰۰ برای کنسول پلی استیشن ۴ به زودی عرضه خواهد شد

شرکت سونی از جمله کمپانی‌های بزرگ تولید کننده لوازم الکترونیکی به شمار می‌رود. سونی توانسته به بخش‌های دیگری از صنعت جهانی نیز ورود کند و از تولید بازی و فیلم تا تلفن‌های همراه را انجام می‌دهد. این شرکت را می‌توان مظهر تفکر ژاپنی دانست.
شرکتی که درست یک سال بعد از جنگ جهانی دوم و دوره پر فراز و نشیب تشکیل شد و کمتر کسی گمان می‌کرد که این شرکت روزی محصولات خود را به تمامی کشورهای جهان عرضه خواهد کرد. سونی در سال ۱۹۴۶ تأسیس شد و اولین نام این شرکت، شرکتِ مهندسی ارتباطات مخابراتی توکیو بود.
رفته رفته این شرکت توانست در تولید محصولات برقی بسیار موفق ظاهر شود و تصمیم بر آن بگیرد که به دنیای بازی‌های ویدیویی که در حال رشد بودند ملحق شود. این شرکت موفق شد در تمامی حوزه‌هایی که به آن ورود کرده با موفقیت مواجه شود. قطعاً سونی لایق تمامی موفقیت‌هایی که کسب کرده می‌باشد و باید این شرکت را ستایش کرد.
بازی‌های کامپیوتری سال‌هاست که به سرگرمی اصلی بسیاری تبدیل شده‌اند و توانسته‌اند بخش بزرگی از بازارهای مالی را از آن خود کنند. کنسول‌های بازی بخش مهمی از این بازار را تشکیل می‌دهند. شرکت سونی با کنسول پلی استیشن در این بازار فعالیت می‌کند که قطعاً می‌توان ان را یکی از بهترین کنسول‌های خانگی تاریخ بازی‌های ویدیویی دانست.
اولین کنسول پلی استیشنی که توسط این شرکت به بازار عرضه شد پلی استیشن ۱ بود که عرضه آن به سال ۱۹۹۴ باز می‌گردد. پس از آن ۳ کنسول دیگر با همین نام به معرض انتشار رسیدند سونی موفق شد پیشرفت بسیار زیادی را به دنیای کنسول‌های خانگی تحمیل کند. برای مثال عرضه بازی‌های پلی استیشن ۱ با دیسک‌های سی دی گامی بزرگ در این راه به شمار می‌رفت.
جالب است بدانید که ۷۵ درصد از سود این شرکت به بخش کنسول پلی استیشن باز می‌گردد و همین نکته نشان از اهمیت بسیار بالای این بخش برای سونی دارد. قطعاً نمی‌توان نقش سونی در دنیای سرگرمی‌های رایانه‌ای را نادیده گرفت و باید با دقت بسیار زیادی کنسول‌های سونی را بررسی کرد.
ورود سونی به دنیای کنسول‌ها زمانی اتفاق افتاد که شرکت‌هایی مانند سگا و نینتندو بر بازار کنسول‌ها تسلط کامل داشتند. اما سونی موفق شد با پیشی گرفتن از این دو غول دنیای کنسول‌ها، جایگاه ویژه‌ای را برای خود تدارک ببیند که به این زودی‌ها قرار نیست شاهد تزلزل این جایگاه باشیم.
آخرین کنسولی که توسط شرکت سونی منتشر شده است پلی استیشن ۴ می‌باشد. این کنسول موفق شد در روز اول عرضه خود یک میلیون فروش را تنها در آمریکا بدست بیاورد. پلی استیشن ۴ توانست رکوردهای بسیاری را جا به جا کند و اعداد و ارقامی را به ثبت رساند که در تاریخ کنسول‌های خانگی بی سابقه بوده‌اند.
این کنسول هم از نظر سخت افزار و هم از نظر رابط کاربری و نرم افزار از همه کنسول‌ها بهتر بود. پلی استیشن ۴ نسل هشتم کنسول‌های بازی محسوب می‌شود و با پردازنده هشت هسته و حافظه رم ۸ گیگابایتی خود حتی نسبت به رقیب اصلی خود یعنی ایکس باکس وان برتری سخت افزاری مشهودی داشت.
پس از عرضه پلی استیشن ۴ سونی یک کنسول میان نسلی به نام پلی استیشن ۴ پرو نیز عرضه کرد که قدرت گرافیکی به مراتب بهتری دارا است و نشان می‌دهد که سونی هنوز تمایل دارد کنسول‌های خود را پیشرفت دهد و قرار نیست شاهد عقب نشینی این شرکت ژاپنی در زمینه کنسول‌های خانگی باشیم و فروش فوق العاده کنسول‌های سونی ادامه پیدا خواهد کرد.
سونی به همه ثابت کرده است که رضایت کاربر برای آن‌ها در اولویت قرار دارد و با پیشرفت‌هایی که در همه بخش‌ها مشاهده کرده‌ایم این مسئله برای ما جای شک ندارد. پلی استیشن ۴ از نظر رابط کاربری نرم افزار خود نیز بسیار پیشرفت کرده بود و این پیشرفت تاکنون نیز ادامه دارد.
شرکت سونی آپدیت‌هایی برای نرم افزار این کنسول عرضه می‌کند و در حال حاضر خبرهایی به گوش رسیده است که خبر از انتشار یک آپدیت رسمی دیگر برای کنسول پلی استیشن ۴ می‌دهند. این خبر در وبلاگ رسمی پلی استیشن منتشر شده است. در ادامه به بررسی ویژگی‌ها و اضافات این آپدیت خواهیم پرداخت.
در این خبر آمده که این آپدیت که آپدیت ۷.۰۰ نام دارد تا هفته آینده برای کاربران در دسترس خواهد بود. پیش‌تر شاهد عرضه نسخه بتای این آپدیت بوده‌ایم. مهم‌ترین ویژگی که در این آپدیت به چشم می‌خورد این است که کاربران قادر خواهند بود تا در پارتی‌ها بزرگ‌تری قرار بگیرند، ویژگی که قطعاً برای بسیار خوش آیند خواهند بود و بازیکنانی که با دوستان خود به صورت چند نفره فعالیت می‌کنند از این آپدیت احساس رضایت خواهند کرد.
در این آپدیت همانطور که اشاره شد ظرفیت پارتی‌ها افزایش خواهد یافت. به گفته سونی قرار است ظرفیت پارتی‌ها به ۱۶ نفر افزایش یابد. در نسخه قبلی حداکثر تعداد پارتی‌ها ۸ نفر بوده است و دو برابر شدن ظرفیت پارتی‌ها خود گام بزرگی به شمار می‌رود و قطعاً مورد استقبال تعداد زیادی از کاربران قرار خواهد گرفت.
سونی زمانی که این آپدیت در مرحله بتا قرار داشت از کاربران دعوت کرده بود که این آپدیت را انجام دهند، حال با عرضه رسمی این آپدیت همه کاربران مجبور خواهند شد تا این آپدیت را دریافت کرده و قابلیت‌های ان را به کنسول خود اضافه کنند.
نکته دیگری که این آپدیت را بسیار مفید کرده است سریع‌تر شدن به روز رسانی بازی‌ها است. اگر از کاربران پلی استیشن ۴ بوده‌اید احتمالاً می دانید که برای هر به روز رسانی باید یک بار دستگاه خود را خاموش و روشن کنید تا نصب آپدیت به طور کامل انجام شود. اما بعد از آپدیت ۷.۰۰ چنین کاری لازم نیست و نصب به روز رسانی‌ها نیز با سرعت بیشتری انجام خواهد گرفت.
اگر از دسته افرادی هستید که مدت طولانی دستگاه خود را روشن نگاه می‌دارید و تمایلی به خاموش کردن کامل دستگاه ندارید این قابلیت بسیار برای شما کاربردی خواهد بود و می‌توانید آپدیت‌ها را با دردسر بسیار کمتری دریافت کنید و از بازی‌ها لذت ببرید.
دو ویژگی نام برده مهم‌ترین اضافاتی بودند که کاربران در این آپدیت دریافت خواهند کرد. اما ویژگی مهم دیگری که در این آپدیت اضافه خواهد شد ریموت پلی است. ویژگی که برای کاربران تلفن‌های همراه بسیار مهم خواهد بود.

آپدیت 7.00

آپدیت ۷.۰۰

چرا که بسیاری افراد تمایل دارند تا بازی‌ها را بر روی گوشی خود انجام دهند. قابلیت ریموت پلی این امکان را به شما می‌دهد که بازی را از روی کنسول خود بر روی دستگاه‌هایی از جمله تلفن‌های همراه و کامپیوترهای پی سی استریم کنید و بر روی نمایشگرهای این دستگاه‌ها به انجام بازی بپردازید.
البته احتمالاً اطلاع دارید که این ویژگی پیش‌تر برای تلفن‌های همراه آیفون عرضه شده بود و حال در این آپدیت قابلیت ریموت برای تلفن‌های همراه اندرویدی در دسترس خواهد بود. ریموت پلی از این پس برای دستگاه‌های اندرویدی که از اندروید ۵ و یا بالاتر بهره می‌گیرند در دسترس خواهد بود.
لازم به ذکر است که زمان دقیق عرضه این آپدیت مشخص نشده است اما قرار است تا هفت روز دیگر کاربران این آپدیت را دریافت کنند. خبرهایی از عرضه پلی استیشن ۵ به گوش می‌رسد و گویا هر روز به پایان عمر پلی استیشن ۴ نزدیک‌تر می‌شویم. باید دید که آپدیت ۷.۰۰ آخرین به روز رسانی است که کاربران برای کنسول نسل هشتم سونی انجام می‌دهند و یا باز هم شاهد عرضه مواردی از این دست خواهیم بود. شما نیز نظر خود را در ارتباط با این آپدیت مربوط به پلی استیشن ۴ بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =