آپدیت ۸.۰.۰ فرم ویر نینتندو سوییچ سرعت اجرای بازی ها را افزایش داده است

آپدیت 8.0.0 فرم ویر نینتندو سوییچ

کمپانی نینتندو اخیرا آپدیت فرم ویر جدیدی را برای مینی کنسول خود یعنی نینتندو سوییچ منتشر کرده که تاثیر بسزایی در عملکرد این کنسول داشته است، به لطف آپدیت ۸.۰.۰ فرم ویر نینتندو سوییچ، سرعت لود شدن بازی ها افزایش پیدا کرده و بازی ها با کمترین نقص و لگ اجرا می شوند. 

شرکت نینتندو را همه با بازی‌های محبوب و قدیمی خود همچون ماریو می‌شناسند. نینتندو یکی از شرکت‌هایی است که از همان ابتدا برای توسعه بازی و کنسول فعالیت می‌کرد و تا به امروز فعالیت خود را دامه داده است. آخرین کنسولی که از سوی نینتندو معرفی شده است، کنسول نینتندو سوییچ نام دارد که توانسته است شکست بزرگی که نینتندو در کنسول قبلی خود تجربه کرده بود را جبران کند.کنسول نینتندو سوییچ قابلیت‌های زیادی برای خود دارد که هیبریدی بودن آن مهم‌ترین قابلیتی است که در این کنسول وجود دارد. هیبریدی بودن به این معنا است که شما کنسول نینتندو سوییچ را می‌توانید در حالت دستی و قابل حمل استفاده کنید و در کنار آن می‌توانید همانند کنسول‌های دیگر آن را به تلویزیون وصل کنید و بازی‌های زیادی را تجربه کنید.

حال به تازگی خبری منتشر شده است که مربوط به آپدیت فرم ویر جدید نینتندو یعنی آپدیت ۸.۰.۰ می‌باشد. طبق این خبر به نظر می‌رسد که بازی‌های در کنسول نینتندو سوییچ سرعت اجرای بالاتری دارند و بهتر از قبل اجرا می‌شوند. البته این خبر غیررسمی است و هنوز از سوی شرکت نینتندو چیزی منتشر نشده است. البته نینتندو ضرری از سوی این خبر نخواهد دید و به نظر می‌رسد که چنین چیزی را رد نمی‌کند زیرا به سود کنسول خود یعنی کنسول نینتندو سوییچ خواهد بود. به همین دلیل توجه زیادی بر روی این خبر از سوی رسانه‌های غیر رسمی شده است.

تأثیر آپدیت فرم ویر جدید بر روی سرعت

افزیش سرعت اجرای یک بازی، در عامه کاربران دیده نمی‌شود زیرا توجه خاصی به آن ندارند مگر اینکه سرعت اجرای بازی به شدت بالایی افزایش یافته باشد که چنین چیزی را نمی‌توان توسط یک آپدیت ایجاد کرد و در واقع به بخش سخت افزار یک کنسول مربوط می‌باشد. آپدیت‌های فرم ویر همیشه تلاش می‌کنند که تغییراتی در ر ابط کاربری و سرعت بازی ایجاد کنند. به طوری که هیچکس از دریافت یک آپدیت ناراحت نمی‌شود و به سرعت کنسول خود را آپدیت می‌کند.

بعد از انتشار آپدیت فرم ویر ۸.۰.۰، خبر خاصی در مورد این آپدیت مطرح نبود و همگی به راحتی از کنسول نینتندو سوییچ خود استفاده می‌کردند. بعد از مدتی در یکی از انجمن‌های مربوط به کنسول نینتندو سوییچ، شخصی تاپیکی ایجاد کرد و در آن نوشت که به وسیله این آپدیت فریمور می‌توان کنسول نینتندو سوییچ را اورکلاک کرد. اورکلاک به معنای افزایش سرعت پردازنده یک سیستم می‌باشد که قدرت آن سیستم را بالا می‌برد. به وسیله همین افزایش قدرت، سرعت بازی‌ها هم افزایش پیدا می‌کند. گویا با این آپدیت می‌توان در کنسول نینتندو سوییچ سرعت پردازنده را از یک گیگاهرتز به ۱.۷ گیگاهرتز تغییر داد که رقم قابل توجهی می‌باشد و ممکن است خطراتی را هم به همراه داشته باشد.

میزان افزایش سرعت بازی‌ها در کنسول نینتندو سوییچ

آپدیت 8.0.0 فرم ویر نینتندو سوییچ
میزان افزایش سرعت بازی‌ها در کنسول نینتندو سوییچ

چنین حالتی در کنسول نینتندو سوییچ به حالت Boost Mode تشبیه شده است. این حالت هنوز توسط خود شرکت نینتندو تأیید نشده است و هیچگونه خبری از سوی شرکت به گوش نمی‌رسد اما میان کاربران به شدت در حال پخش شدن است و افراد زیادی این حالت را برای کنسول خود امتحان کرده‌اند. یکی از اشخاص سعی کرد تعریف کاملی از افزایش سرعت داشته باشد و آن را بررسی کرد.

طبق حرف‌های این کاربر، آپدیت فرم ویر جدید کنسول نینتندو سوییچ تأثیر بسیار مثبتی بر روی سرعت بازی‌هایی همچون The Legend of Zelda: Breath of the Wild و Super Mario Odyssey داشته است. این کاربر تلاش کرد که به وسیله بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild سرعت بالا را در کنسول نینتندو سوییچ نشان بدهد که در بخش زیر بیان شده است:

  • طبق صحبت‌های این کاربر، زمانی که می‌خواهید این بازی را ذخیره کنید به ۳۱ ثانیه زمان نیاز دارید اما به وسیله این آپدیت و تغییراتی که در اورکلاک ایجاد می‌شود، سرعت ذخیره بازی به ۲۱ ثانیه کاهش پیدا کرده است که رقم قابل توجهی می‌باشد.
  • در این بازی شما نیاز به سفرهای زیادی دارید که به سفر سریع معروف هستند. این سفرها در حالت عادی به ۱۹ ثانیه زمان نیاز دارند اما با آپدیت فریمور جدید، به ۱۱ ثانیه تغییر پیدا کرده‌اند. یعنی در ۱۱ ثانیه شما می‌توانید سفرهای سریع خود را انجام بدهید.
  • یکی دیگر از تغییرات کوچکی که در این بازی به وجود آمده، کاهش زمان ورود به معبدها می‌باشد. اگر این بازی را انجام داده‌اید با معبدها به خوبی آشنا هستید و می دانید که حدود ۱۰ ثانیه طول می‌کشد تا وارد شوید اما با اورکلاک این زمان به ۷ ثانیه تغییر پیدا می‌کند.

در کنار تمامی این‌ها، مهم‌ترین تغییری که در سرعت این بازی به وجود آمده است، سرعت اجرای بازی می‌باشد. به لطف آپدیت ۸.۰.۰ فرم ویر نینتندو سوییچ ، ده ثانیه از زمان اجرا کمتر شده است و بازی زودتر اجرا می‌شود. البته تمامی این‌ها مربوط به سرعت بازی می‌باشد و تغییری در فریم یا کیفیت بازی ایجاد نشده است و شما با همان کیفیت بازی را انجام می‌دهید.

زمانی که تیم توسعه دهنده این بازی متوجه چنین تغییراتی شد، به سرعت یک آپدیت برای بازی خود منتشر کرد تا به وسیله آن بتواند بازی را با آپدیت هماهنگ کند و مشکلی در روند بازی ایجاد نشود.

تمامی این تغییرات برای بازی ماریو هم در کنسول نینتندو سوییچ ایجاد شده است. به همین دلیل می‌توان این تغییرات را در بازی‌های دیگر هم مشاهده کرد. این خبر خوبی برای خود شرکت نینتندو است و اگر چنین چیزی را رد کند شاید به ضرر خودشان تمام شود. به همین دلیل می باشد که هیچ خبری در مورد این تغییرات نکرده است و خود کاربران تصمیم گیرنده شده‌اند. البته اورکلاک همیشه مناسب نیست و باید خطرات آن را هم در نظر گرفت. همچنین اگر کسی تا به حال اورکلاک را انجام نداده است، پیشنهاد می شود که چنین کاری نکند یا توسط آموزش‌های رسمی کنسول خود را اورکلاک کند.

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 6 =