آیا رزیدنت اویل می‌تواند شاهد بازگشت Albert Wesker باشد؟

Albert Wesker در رزیدنت اویل

بازی Resident Evil در نیمه اول زندگی خود با Alber Wesker همراه بود. Albert Wesker در رزیدنت اویل با خوشحالی و شرارت بیش ‌از حد بزرگ‌ترین اتفاق ممکن است، همیشه رشته‌ها را از پشت صحنه به جلوس صحنه می‌کشاند و همیشه یک قدم جلوتر از افراد خوب بود و همیشه درگیر یک نقشه شیطانی بود. از شیوع ویروس T در Raccoon City تا هرچیزی که در تسهیلات Umbrella در Antarcita رخ می‌دهد، تا حادثه Las Plagas در مناطق روستایی و البته Uroboros، Wesker به نوعی در تمام این اتفاقات حضور داشته و در هرچیز اشتباهی که در دنیای Resident Evil رخ می‌داد سهم داشت.

در پایان Resident Evil 5، زمانی که Chris Redfield و Sheva Alomar به صورتش شلیک کردند و اجازه دادند در یک آتش ‌فشان غرق شود، او مرد. بی‌تردید، او مرد و به کشمکش و درگیری‌های دیرینه‌اش با Chris Redfield پایان داد. از آن زمان، Resident Evil در موارد مختلفی سعی کرد افراد شروری را معرفی کند که تأثیری مانند او بگذارند. اگرچه همه آن‌ها بد نبودند، اما هیچیک نتوانستند جای Wesker را پر کنند.

آیا ممکن است Wesker بعد از این همه اتفاقات نمرده باشد؟

احتمالاً غیر ممکن است. البته شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد ممکن است او همین اطراف باشد. متقاعد کننده‌­ترین قسمت برای ما که خیلی هم کنجکاو کننده است از Corps می‌آید. اصلاً به خاطر فراموش کردن وجود Umbrella Corps سرزنش نخواهید شد. مطمئن هستیم Capcom در تلاش است که همه ‌چیز را درباره آن فراموش کند. آن مورد یک شوتر چند نفره بود که با ضعف زیادی ساخته شده بود و هر چقدر کمتر درباره‌اش صحبت کنیم، بهتر است.

اما یک چیزی وجود دارد. Umbrella Corps کانن است. این چیزی است که خود شرکت Capcom تأیید کرده است. اگرچه بازی محتوای روشنی دارد، اما چند محتوای داستانی دارد که طبق گفته سازندگان، پس از رویدادهای Resident Evil 6 رخ می‌دهد. در طول بازی، به چند نکته می‌رسیم که نشان می‌دهد شاید Wesker قرار است در این بازی ظاهر شود. در طول کمپین Experiment، بازیکنان به مکان‌هایی از تاریخ کل بازی Resident Evil فرستاده می‌شوند و پیشرفت شما به طور مداوم توسط یک فرد بالاتر در سازمانی که در آن کار می‌کنید، کنترل می‌شود.

به نظر می‌رسد این فرد بالاتر Albert Wesker است. در طول مأموریتی که از Resident Evil 4 به سمت روستا هدایت می‌شوید، سرپرست شما Abraham Jackson به شما می‌گوید که مأموریت توسط کسی که با اتفاقاتی که در روستا می‌افتد آشنا است نظارت می‌شود، او خودش درگیر این اتفاقات است. شخصیت‌های برجسته RE4 که در حوادث نقش داشته ‌اند شامل Leon S. Kennedy ،Albert Wesker ،Ada Wong و Jack Krauser بوده است. از این بین تنها کسی که با تمام این توصیف‌ها تناسب دارد، Wesker است.

The Experiment

بعداً در The Experiment، یادداشت‌های Jackson به شما می‌گوید که چقدر از این فرد رده بالا می‌ترسد و می‌خواهد بداند که او کیست. او تصمیم می‌گیرد با یک تار از موهایش آزمایش DNA انجام دهد. دیری نپایید که محقق اصلی سازمان ناگهان ناپدید می‌شود و امیدها درباره DNA ناامید می‌شود.

علاوه بر این شواهد قوی که نشانگر زنده بودن Wesker در Umbrella Corps هستند، چند مورد دیگر هم از Resident Evil 7 وجود دارد که همین موضوع را نشان می‌دهند. در پایان محتوای قابل دانلود Not a Hero بازی، Lucas Baker از The Connections جدا شده و در تلاش است تمام اطلاعات خود را در Eveline و Molded به شخص سوم ناشناسی بفروشد، اما توسط Chris Redfield متوقف و کشته می‌شود.

تاکنون، مشخص نشده این شخص ثالث کیست، اما شاید Wesker باشد؟ از این گذشته، از T-Virus گرفته تا ویروس t-Veronica، از Las Plagas تا Urboros، Wesker معروف به این است که به دنبال هر اسلحه عظیمی رفته است، پس اگر او هنوز زنده است، چرا به دنبال Mold نمی‌رود؟

سازمان H.C.F

Albert Wesker در رزیدنت اویل

یک خبر جالب دیگر در انتظار شما است. البته Mold توسط The Connections ساخته شده است. کار روی ویروس از سال ۲۰۰۰ شروع شد و کسی که از ابتدای The Connections همکاری می‌کرد چه کسی بود؟ H.C.F. سازمان شبه نظامی بود که توسط خود Albert Wesker رهبری می‌شد. اگر Wesker هنوز زنده باشد و اگر می‌خواست رهبری Mold را به دست بگیرد، مطمئناً از این موضوع آگاهی داشت، زیرا به نظر می‌رسد او از بیست سال پیش روی این مورد کار می‌کرده است.

با کمال تأسف، هیچ یک از این موارد به ‌هیچ‌ وجه قطعی نیستند. برای مبتدیان، این تردید وجود دارد که Capcom بخواهد سرمایه‌گذاری زیادی روی موارد معرفی شده در Umbrella Corps انجام دهد. آن بازی چه از نظر انتقادی و چه از نظر تجاری یک فاجعه مطلق بود و به نظر می‌رسد که Capcom می‌خواهد تا حد ممکن از آن بازی و مجموعه فاصله بگیرد. Umbrella Corps مدتی در کنار RE7 در حال توسعه بود، این بدان معنا است که دو بازی در یک راستا کار می‌کرده ‌اند، اما احتمال دارد که پس از استقبال‌های منفی از بازی چند نفره، Capcom از همه نقشه‌هایی که برای آن‌ها داشت صرف نظر کرده است.

بازگشت Albert Wesker در رزیدنت اویل

آیا Albert Wesker قرار است باز گردد؟ در مجموعه‌ای که درباره بیو سلاح‌ها و زامبی‌ها است و در آن افراد دوست دارند جاودانه باشند، دوست دارید چه کنید، حتی اگر او به قطعی‌ترین روش ممکن مرده باشد. Resident Evil همچنین با ایده کلون‌ها در گذشته سروکار داشته است و برخی گفته ‌اند که ممکن است کلون Albert Wesker هم وجود داشته باشد. این سؤال همچنان وجود دارد که آیا ممکن است Albert Wesker بازگردد؟

بسته به اینکه چه کسی این سؤال را بپرسد، پاسخ‌ها متفاوت هستند. برای بسیاری، او یکی از بهترین افراد شرور تمام دوران بوده است. بنابراین دیدن او در حال ویران کردن اطراف باورنکردنی است. از زمانی که Wesker مرد، بازی Resident Evil حضور فرد شروری را در خود نداشت. Simmons بیشتر یک شوخی بود، Lucas Baker عالی بود اما اکنون مرده است. در غیر این صورت قطعاً جای او را پر می‌کرد (چیزی که از او باقی مانده، فقط سرگرم ‌کننده است).

با این حال، برای بسیاری افراد آرک او بسیار خوب و جذاب بود و بازگشت او به زندگی شاید بهترین ایده نباشد. همچنین این واقعیت وجود دارد که داستان و شخصیت Wesker پیش از مرگ به حدی رسیده بود که هر قوس روایی باعث درگیر شدن او می‌شد، که به نظر نمی‌رسد چیزی شبیه به Resident Evil به عنوان یک مجموعه‌ای باشد که در سال‌های اخیر بسیار محبوب شده است.

البته، با انتشار نسخه بی‌وقفه ریمیک Resident Evil 4 در چند سال، ممکن است دوباره Albert Wesker در رزیدنت اویل را ببینیم، پس او به نظر شخصیتی نیست که برای همیشه از بین رفته باشد. هرچند که این موضوع به ظاهر جدید در کانن Resident Evil مربوط می‌شود- خب فقط باید صبر کنیم و ببینیم چه می‌شود. Capcom نوید شگفتی‌های زیادی را در Resident Evil Village داده است، پس حداقل این احتمال وجود دارد که Wesker قرار باشد در بخشی از داستان باشد، حتی اگر این اتفاق به صورت غیر مستقیم بیافتد. هرچند این‌ها فقط شایعه هستند، پس خیلی امیدوار نشوید. باز هم برای طرفداران Wesker، این نکته ممکن است برای ادامه کار زیاد باشد.

 

منبع: GamingBolt

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 20 =