آیا پلی استیشن ۵ از Game Sharing پشتیبانی می‌کند؟

اشتراک بازی های پلی استیشن 5

اشتراک بازی های پلی استیشن ۵ ، اکنون مانند کنسول‌های نسل قبل در حال انجام است. در پی این روش، بازیکنان، اکانت‌های PSN خود را در بیش از یک دستگاه وارد می‌کنند. بدین ترتیب می‌توانند بازی‌های خریداری شده خود را بر روی چند دستگاه اجرا نمایند.

اگر متحمل هزینه خرید پلی استیشن ۵ شده ‌اید، ممکن است خرید بازی‌های جدید برای شما دشوار باشد. از این رو، می‌توانید با دوستان خود در پرداخت هزینه بازی‌ها شریک شوید. ‌اگرچه هنوز مشخص نیست که شما چطور باید برای فعال کردن این فرآیند، پلی استیشن ۵ خود را به عنوان پرایمری تنظیم کنید. پاسخ این سؤال در گزینه Console Sharing and Offline Play نهفته است. در اینجا تمام آنچه که باید در مورد فعال نمودن امکان اشتراک گذاری بازی پلی استیشن ۵ بدانید، آورده شده است.

نحوه تنظیم اشتراک بازی PS5

اشتراک بازی های پلی استیشن 5

خبر خوب این است که اشتراک بازی های پلی استیشن ۵ همچنان امکان پذیر می‌باشد. تنها با این تفاوت که گزینه آن کمی پنهان و کلمات به کار رفته تا حدودی تغییر کرده ‌اند. اکنون به جای اینکه کنسول خاصی را به عنوان PS5 پرایمری/ اصلی خود تنظیم کنید. گزینه Console Sharing and Offline Play را فعال خواهید کرد. برای شروع، به Settings > Users and Accounts > Other رفته و گزینه Console Sharing and Offline Play را انتخاب نمایید.

اشتراک بازی های پلی استیشن 5

در صفحه بعد، با فعال شدن گزینه Console Sharing and Offline Play به شما امکان فعال کردن اشتراک بازی پلی استیشن ۵ داده خواهد شد. در صورتی که این اولین کنسول PS5 است که وارد آن می‌شوید، ممکن است این گزینه به صورت استاندارد روشن باشد. هر سیستمی که در آن گزینه Console Sharing and Offline Play فعال باشد، می‌تواند بازی‌های شما را بدون نیاز به اتصال اینترنت اجرا کند. اگرچه در سایر کنسول‌های پلی استیشن ۵ لازم است که برای دسترسی به Library خود به صورت آنلاین وارد سیستم شوید.

 

منبع: GamesRadar

سیما حسینی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 2 =