آینده بازی رینبو سیکس سیج چیست؟

بازی رینبو سیکس سیج

سازندگان بازی Rainbow Six Siege ایده‌های بسیار عالی برای آینده بازی دارند. عملیات Crimson Heist تنها آغاز عصر جدید است، اما آینده بازی Rainbow Six Siege چگونه خواهد بود؟ در ادامه به بررسی برخی تغییرات شجاعانه‌ای می‌پردازیم که سازندگان برای آینده بازی در ذهن دارند، البته به شخصی ترجیح می‌دهیم برخی از آن‌ها هرگز عملی نشوند، اما دوست داریم ببینیم این تغییرات چه تأثیری در بازی می‌گذارند، حداقل در Test Server، ابتدا بیایید با نقشه راه شروع کنیم.

نقشه راه Year 6

Year 6 قرار است اولین سال در تاریخ Rainbow Six Siege باشد که هر فصل از آن تنها یک اپراتور را به بازی اضافه می‌کند. جدا از Season One’s Flores، اپراتورهای جدید از ناکودا، کروواسی و ایرلند در طول Year 6 به بازی خواهند پیوست.

در فصل ۲، نقشه Favella مجدداً کار می‌کند، درحالی ‌که سازندگان در فصل ۴ Outback را بهبود خواهند داد. در این بین، فصل ۳ نیز میزبان تعمیرات کوچک و کار مجدد چند نقشه در بازی خواهد بود. تمام فصول بازی میزبان تغییراتی در گیم پلی اصلی خواهند بود، شامل اضافه شدن سلاح‌های جدیدی مانند Gonne-6 یا تعمیراتی مانند آگاهی از نزدیک شدن هواپیماهای بدون سرنشین و مواردی از این قبیل.

سیستم اعتبار

باور کنید یا نه، داشتن چند هم تیمی در Rainbow Six Siege که از نابودی تجربه شما لذت ببرند و تیم را به سمت نابودی بکشانند اصلاً سخت نیست. برای کاهش تعداد بازیکنان بد و سمت بازی، Ubisoft در حال کار روی سیستم اعتبار است که زمانی که بازیکن به سمت بدکاری می‌رود، وضعیت او را به شما نشان می‌دهد. خبر خوب اینکه این سیستم در حال حاضر به صورت مخفی در بازی اجرا می‌شود، اما در طول Year 6، سیستم اعتبار رسماً راه ‌اندازی می‌شود.

این سیستم به سادگی بازیکنان را به سه گروه مختلف تقسیم می‌کند. اگر درجه اعتبار شما ۳ یا ۴ باشد، شما یک بازیکن مناسب R6 هستید، که همه از همراهی شما لذت می‌برند. اعتبار سطح ۲ به این معنا است که شما یک بازیکن خنثی هستید که ممکن است گاهی رفتار بدی از خود نشان دهید. اعتبار سطح ۱ و صفر هم به این معنا است که شما بازیکن بدی هستید و احتمالاً تجربه بازی همه را Rainbow Six Siege آب خواهید کرد. این سیستم به بازیکنان کمک می‌کند هم تیمی‌هایشان را بهتر بشناسند و به Ubisoft نیز کمک می‌کند تا بازیکنان را راحت‌تر مسدود کند، اما این سیستم چه مزایای دیگری دارد؟ مزایای دیگر سیستم هنوز مشخص نشده است.

فعالیت‌های پس از مرگ جدید

این یکی از تغییرات مهم در بازی است که در ابتدای مقاله درباره آن‌ها صحبت شد. اما توجه داشته باشید این تغییر، بزرگ‌ترین تغییر نیست. همانطور که سازندگان توضیح داده‌ اند، Rainbow Six Siege قبل از مسابقه و پس از مرگ دارای ویژگی لحظات خیلی شدید و هیجان‌انگیز نیست. در واقع، طراحان سعی می‌کنند از عدم تعامل بازیکن در آماده‌ سازی و مراحل پس از مرگ دوری کنند. به‌ منظور گسترش فعالیت‌های بازیکن در مرحله پس از مرگ، سازندگان قصد دارند به اپراتورهای مرده اجازه دهند از گجت‌­های زنده خود استفاده کنند و این امر برای هر دو تیم است.

پس، گجت‌­هایی مانند Maestro’s Evil Eye و Echo’s Yokai Drone هنوز هم در مقابل دشمنان قابل استفاده است و حتی اگر اپراتورهایی که گجت­‌ها را کنترل می‌کنند مرده باشند می‌توان از آن برای شلیک به سمت مخالفان و دشمنان استفاده کرد. همچنین، کاشت تخریب ‌کننده‌ها در محل برای تیم مهاجم سخت‌تر می‌شود، اگرچه اعضای مرده هم چنان می‌توانند هواپیماهای بدون سرنشین خود را حرکت دهند. گفتنی است که Ubisoft قصد دارد مزیتی مشابه تیم مهاجم ارائه دهد تا همه‌ چیز در تعادل باشد، اما این مزیت چیست؟ انتخاب مجدد.

انتخاب مجدد مهاجم

در اینجا قصد داریم درباره فعالیت جدید مرحله آماده‌ سازی صحبت کنیم که به نفع تیم مهاجم است. از زمان شروع مرحله آماده‌ سازی، مهاجمان ۲۰ ثانیه زمان دارند که اگر دوست داشته باشند اپراتور خود را تغییر دهند. این بدان معنا است که باید محل بمب‌ها و اپراتورهای تیم حریف را شناسایی کنید و سپس اگر حس می‌کنید انتخاب اولتان درست نیست می‌توانید آن را تغییر دهید.

حال تغییر بسیار بزرگی در Rainbow Six Siege رخ داده است. این بازی تا امروز چنین ویژگی‌ای نداشت، که کاملاً در مغایرت با گیم پلی اصلی بازی است. اصلاً نمی‌دانیم جامعه بازیکنان چه واکنشی به این تغییر نشان می‌دهند، اما ما آن را دوست نداریم. می‌دانیم بازی‌های زیادی در ژانرهای مختلف وجود دارند که به بازیکن اجازه می‌دهند قبل از شروع مسابقه، انتخاب‌های همدیگر را ببینند، اما فکر می‌کنیم این موضوع برای یک بازی تاکتیکی مانند Rainbow Six Siege درست نباشد. بخش بزرگی از چالش بازی Siege این است که ندانید چه چیزی در تیم حریف منتظر شما است.

کار مجدد اپراتور

بازی رینبو سیکس سیج

کار مجدد Tachanka تنها آغاز مجموعه عظیم از کارهای مجددی بود که هدفشان اپراتورهای دیگر بازی بوده است. اپراتور بعدی که تعمیرات اساسی گرفت Goyo بود. سپر انفجاری او به جعبه‌های انفجاری کوچکی تبدیل می‌شدند که قابلیت نصب شدن روی هر سطحی را دارد. از سوی دیگر، گجت اصلی Melusi دیگر ضد گلوله نیست. Fuze و Finka اپراتورهای دیگری هستند که در آینده مجدداً کار خواهند کرد، اما هنوز اطلاعی از نوع تغییر آن‌ها وجود ندارد.

گذشته از گجت‌­های اصلی، سیستم سلامتی بازی نیز تغییرات زیادی پیدا کرده است. سازندگان قصد دارند سطح Armor اپراتورها را در بخش سلامتی‌شان نشان دهند. پس اپراتورهایی با سه Armor سلامتی بیشتری نسبت به اپراتورهایی دارند یک یا دو Armor دارند.

ارتقاءهای جدید بتل پس

از حالا به بعد، هر بتل پسی که وارد بازی شود یک اپراتور خواهد داشت. پس، اگر بتل پس Rainbow Six Siege هستید، جدیدترین اپراتور بازی را هم دریافت خواهید کرد. قیمت بتل پس‌ها بدون تغییر باقی خواهند ماند.

اسکین Elite و سفارشی ‌سازی Elite

جدیدترین اسکین Elite که در Operation Crimson Heist به بازی اضافه شد نمونه اولیه Kali’s Masterframe است. گذشته از آن، سیستم سفارشی ‌سازی جدید Elite در Year 6 به بازی افزوده می‌شود که به بازیکنان اجازه می‌دهد سفارشی ‌سازی اپراتورها را کنترل کنند. همچنین، قرار است اسکین Jill Valentine Resident Evil نیز در Year 6 برای Zofia وجود داشته باشد.

پیشرفت‌های قابل توجه دیگر

در ادامه لیستی از تغییرات و پیشرفت‌های آینده در بازی را که به طور خلاصه توسط Ubisoft ارائه شده، برای شما آورده ‌ایم.

– سیستم جدید UI برای منو و سفارشی‌سازی اپراتورها

– پیشرفت مسابقات و اصلاحات سرور

– تغییراتی در حالت Ranked و سطوح آن

– سیستم امتیاز جدید برای لیگ‌ها و مسابقات Esports

– همکاری با Ikumi Nakamura در طراحی اسکین جدید برای شخصیت‌های R6 Siege

این مقاله به شما نشان داد که بازی Rainbow Six Siege در آینده چگونه خواهد بود، اما همه این‌ها به واکنش جامعه طرفداران بستگی دارد. اگر نمی‌خواهید هیچ یک از این تغییرات یا برخی از آن‌ها را در آینده بازی Rainbow Six Siege مشاهده کنید، حتماً نظراتتان را با سازندگان به اشتراک بگذارید.

بازی Rainbow Six Siege در حال حاضر برای پلی ‌استیشن ۴، پلی ‌استیشن ۵، Xbox One ،Xbox Series X|S ،Xbox Game Pass و رایانه شخصی در دسترس است.

 

منبع: DualShockers

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =