ابراز خوشحالی خالق بازی Dead Space PS4 نسبت به بازگشت وساخت ادامه این مجموعه

ابراز خوشحالی خالق بازی Dead Space PS4 نسبت به بازگشت وساخت ادامه این مجموعه

ابراز خوشحالی خالق بازی Dead Space PS4 نسبت به بازگشت وساخت ادامه این مجموعه

گلن اسکافیلد (Glen Schofield) سازنده سه گانه محبوب و ترسناک دد اسپیس (Dead Space) در جدیدترین گفتوگوی خود از علاقه وافرش برای بازگشت به برنامه ساخت قسمت چهارم این مجموعه ترسناک خبر داد.هنگامی که از بازیهای ژانر ترس سخنی به میان آید، بسیاری به یاد مجموعه رزیدنت اویل خواهند افتاد. در این بین اما گیمرهای حرفه ای با سه گانه Dead Space نیز آشنایی دارند و حتی اگر تجربهای در بازی کردن این مجموعه نداشته باشند باز هم محال ممکن است آوازه این سهگانه محبوب و باکیفیت را نشنیده باشند.
با این اوصاف وقتی الکترونیک آرتز در تصمیمی عجیب اقدام به پایان دادن به این مجموعه و تعطیل کردن استودیوی سازنده دد اسپیس یعنی ویسرال گیمز (Visceral Games) کرد، از سوی طرفداران مقاومت بی سابقه ای در برابر این اقدام EA صورت گرفت. ماجرا تا جایی بالا گرفت که علاقه مندان اقدام به جمع آوری امضا برای منصرف کردن الکترونیک آرتز از این تصمیم کردند اما با وجود تمام تلاشهایی که صورت گرفت EA از تصمیم خود عقب نشینی نکرد تا طرفداران شاهد اتمام یک مجموعه بینظیر باشند.

ابراز خوشحالی خالق بازی Dead Space PS4 نسبت به بازگشت وساخت ادامه این مجموعه
ابراز خوشحالی خالق بازی Dead Space PS4 نسبت به بازگشت وساخت ادامه این مجموعه

و حالا پس از چندین سال میتوان امیدوار بود تا قسمت چهارمی هم بر این مجموعه افزوده شود چرا که گلن اسکافیلد خالق اصلی این سه گانه که پیش از این مدیرکل و نائب رئیس ویسرال گیمز نیز بوده است در تازه ترین مصاحبهای که با گیم اینفورمر (Game Informer) داشته، پرده از اشتیاق وافرش برای ساخت دنباله ی این مجموعه ترسناک برداشته تا تنور زمزمه های بازگشت قسمت جدید دد اسپیس پس از گذشت چند سال دوباره داغ شود.
در این مصاحبه این کارگردان بزرگ در پاسخ به این سوال که اگر بخواهد برای یکی از سری بازیهایی را که به کارگردانی او خلق شده است ادامه ای در نظر بگیرد، به سراغ کدام یک خواهد رفت، بدون فوت وقت از مجموعه دد اسپیس یاد کرد و گفت پاسخ به این سوال بسیار آسان بوده است. او همچنین در پاسخ به سوالی که از او می پرسید در صورت ساخته شدن دد اسپیس ۴ چگونه این بازی PS4 خواهد توانست در بازار امروز گیم به رقابت با بازیهای جدید بپردازد اظهار داشت .
در صورتی که بازی ساخته شود تلفیقی از ویژگی های همیشگی و قدیمی
که پیشتر بهو کار گرفته شده به علاوه قابلیتهای جدیدی همچون بازی دو نفره یا حالتی به نام Co-Op خواهد بود که البته این قابلیت امتحان خود را در دد اسپیس ۳ پیشتر پس داده بود و با واکنش مثبت علاقه مندان مواجه شده بود. البته او تصریح کرد که این گفته ی او به نباید اینطور برداشت شود که بازی دارای بخش تک نفره نباشد چرا که بازیهای داستان محور بیشترین هماهنگی را با بخش تک نفره دارند.
او در ادامه شرح داد که طرحی ذهنی برای قسمت جدید این مجموعه در نظر گرفته است که مسیری جدا ازجریانات حاکم بر قسمت سوم خواهد داشت زیرا که آنچه که در قسمت سوم شاهد بودیم روندی بسیار پیچیدهداشت که با طرح ذهنی درنظرگرفته شده برای قسمت جدید کاملا متفاوت است.او در ادامه شرحی از بازیای را داد که همیشه آرزو داشته تا بسازد.

ابراز خوشحالی خالق بازی Dead Space PS4 نسبت به بازگشت وساخت ادامه این مجموعه
ابراز خوشحالی خالق بازی Dead Space PS4 نسبت به بازگشت وساخت ادامه این مجموعه

او که این بازی را رویایی توصیف کرده، گفته اثری خواهد بود حول تلاش انسانها برای گرفتن ارتباط با بیگانگان فضایی و پیامدهای حاصل از آن. بازی رویایی اسکافیلد همچون سه گانه دد اسپیس درون مایهای ترسناک همراه با تمی از کهکشان خواهد داشت. این بخش از مصاحبهی اسکافیلد علاقه مندان به بازیهای ترسناک را بسیار امیدوار به ساخت چنین اثری کردهاست.
اثری که قرار نیست فقط یک بازی معمولی باشد چرا که سازنده ای بزرگ چون اسکافیلد مسئولیت تهیه 
آن را برعهده خواهد گرفت.او همچنین در پایان سخنانش اعلام کرد که به شدت مخالف سخنانی است که میگویند دوران بازیهای برمحور داستان به پایان رسیده است. و اگر امروزه شاهد این هستیم که این بازیها کمتر ساخته می شوند به این علت است که هر ناشری توانایی تهیه هزینه های لازم این بازیها را ندارد.
او معتقد است مطرح شدن بازیهای
عصر جدید تنها به علت هزینه های سرسام آوری است که برای ساخت و تبلیغ این گونه بازیها صرف می شوندکه ارزش چندانی هم برای صرف این هزینه ها ندارند.اسکافیلد که مدتی است از استودیوی اکتیویژن جدا شده و برای زمان کوتاهی از بازیسازی کناری گیری کرده در کارنامه پربار خود ساخت بازی های:

  1. Call of Duty: Modern Warfare 3 
  2. Call of Duty: WWII
  3. Call of Duty: Advanced

را ثبت کرده است. او اعلام کرده حتی اگر پس از بازگشت به بازیسازی قسمت چهارم دد اسپیس را هم نسازد قطعا پروژهای بزرگ را دنبال خواهد کرد که احتمال میرود همان بازی رویایی او باشد.اولین قسمت از سه گانه دد اسپیس در سال ۲۰۰۸ برای پلتفرم های ایکس باکس ۳۶۰، ویندوز و پلی استیشن ۳ توسط استودیو وسیرال ساخته و به وسیله الکترونیک آرتز منتشر شد.
داستان مهندسی به نام آیزاک کلارک 
را روایت میکند که در مبارزه با ویروسی که موجب تغییر شکل انسانها میشود شرکت میکند. ماجرای دومین قسمت هم در راستای قسمت اول بوده و باز هم شخصیت اصلی آیزاک کلارک قسمت اول است. دو قسمت آخر برای همان کنسولهایی منتشر شده است که برای قسمت اول منتشر شده بود.

مرکز خرید دات کام

  مانی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + یک =