چگونه جوی کان را به Nintendo Switch lite متصل کنیم؟

آموزش اتصال جوی کان به نینتندو سوییچ لایت

عملکرد کنسول Nintendo Switch Lite نسبت به کنسول استاندارد Nintendo Switch متفاوت است. مخصوصا اینکه شما در واقع نمی‌توانید کنسول را از حالت دستی به حالت نشسته/ docked mode قرار دهید. یکی از دلایلش این است که کنترلرهای Switch Lite از خود سیستم جدا نمی‌شوند. به همین دلیل است که Switch Lite قیمت کمتری دارد و قابلیت حمل آن راحت‌تر است. با این حال، این طراحی به معنی ناسازگاری کنترلرهای Joy-Con با کنسول Switch Lite نیست. در واقع با استفاده از لوازم جانبی مناسب و رعایت چند نکته اساسی، می‌توانید با کنسول Nintendo Switch Lite در حالت رومیزی بازی کنید و با استفاده از کنترلر‌های جوی‌کان آن را کنترل نمایید. اگر شما هم نحوه اتصال دسته های جوی کان به کنسول نینتندو سوییچ لایت را نمی‌دانید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید. 

نحوه اتصال جوی کان نینتندو سوییچ لایت

  1. کنترلرهای جوی‌کان را تهیه کنید

پیش از استفاده از کنترلرهای جوی‌کان و اتصال آن‌ها به کنسول Nintendo Switch Lite به چند لوازم جانبی نیاز خواهید داشت. ابتدا باید کنترلرهای جوی‌کان را تهیه کنید.

اتصال دسته جوی کان به نینتندو سوییچ لایت
نحوه اتصال جوی کان نینتندو سوییچ لایت

این کنترلرها در بسته‌های یک‌عددی یا دوتایی به همراه بندهای کنترلر جهت انجام بازی به صورت افقی، عرضه می‌شوند. ما توصیه می‌کنیم که بسته دوتایی را خریداری کنید زیرا برخی از بازی‌های کنسول از یک کنترلر پشتیبانی نمی‌کنند و حتما باید از دو کنترلر برای اجرای بازی استفاده نمایید، بدین ترتیب می‌توانید تمام بازی‌های کنسول را اجرا کنید.

اگر قصد دارید که با افراد دیگر بازی‌هایی مانند Mario Kart 8 Deluxe را اجرا کنید، باید یک بسته دیگر از کنترلرهای جوی‌کان را خریداری نمایید.

  1. دستگاه شارژر تهیه کنید

سپس شما باید برای کنترلرهای جوی‌کان دستگاه شارژر خریداری کنید، زیرا کنترلرها در هنگام استفاده از کنسول نمی‌توانند شارژ شوند. برای این کنترلرها نوعی دستگاه شارژر با قابلیت شارژ همزمان چهار کنترلر وجود دارد که از اتصال USB  استفاده می‌کند و می‌توانید آن را بصورت آنلاین و یا از فروشگاه‌های لوازم جانبی خریداری نمایید.

هنگامی که از کنترل‌های جوی‌کان استفاده نمی‌کنید، باید آن‌ها را روی دستگاه شارژر قرار دهید تا همیشه آماده استفاده باشند.

  1. یک پایه نگه‌دارنده بخرید

اگر قصد دارید با استفاده از کنترلرهای جوی‌کان با کنسول Nintendo Switch Lite خود بازی کنید، به وسیله‌ای نیاز دارید که بتواند آن را به صورت عمودی نگه‌دارد پس باید یک پایه نگه‌دارنده خریداری نمایید زیرا این کنسول به همراه خود جک نگه‌دارنده کوچک ندارد. ما پیشنهاد می‌کنیم پایه نگهدارنده HORI Dual USB Playstand را خریداری کنید زیرا قابلیت شارژ و اتصال USB دارد. با این‌حال، هر پایه نگه‌دارنده‌ای که بتواند Switch Lite را به صورت عمودی نگه‌دارد، قابل قبول است.

  1. گیره کنترلر جوی‌کان را خریداری کنید (اختیاری)

این مرحله اختیاری است، اما اگر می‌خواهید حس واقعی استفاده از کنترلر را تجربه کنید می‌توانید یک گیره کنترلر جوی‌کان خریداری کنید، بدین ترتیب می‌توانید کنترلر جوی‌کان خود را درون قالبی مشابه سایر کنترلرهای عادی قرار دهید. امروزه تهیه این گیره‌ها مانند اکثر لوازم جانبی Nintendo Switch و خود کنسول، کمی سخت است.

  1. کنترلرهای جوی‌کان خود را به کنسول Switch Lite متصل کنید

پس از شارژ کردن کنترلرها، جوی‌کان چپ و راست را برداشته و آماده شوید تا آن را به Nintendo Switch Lite متصل کنید.

کنسول خود را روشن کرده و صفحه Controllers در انتهای منوی اصلی را انتخاب کنید.

در مرحله بعد گزینه Change Grip and Order  را انتخاب کنید. اکنون کنسول Switch Lite شما آماده جفت شدن با کنترلرهای جوی‌کان است.

دکمه همگام‌سازی روی کنترلرهای جوی‌کان خود را برای یک یا دو ثانیه پایین فشار دهید. این دکمه روی لبه کنترلر قرار دارد پس اگر بند کنترلر مزاحم است، می‌توانید ابتدا آن را جدا کنید.

کنترلر باید پس از چندثانیه به کنسول متصل شود. سپس با نگه‌داشتن دکمه‌های L و R روی کنترلر می‌توانید تنظیمات کنترلی موردنظر خود را انتخاب کنید. اگر از دو کنترلر استفاده می‌کنید، دکمه L روی کنترلر سمت چپ و دکمه R روی کنترلر سمت راست را فشار دهید. برای این کار کافیست و کنترلرها را بچرخانید و دکمه‌های کوچک L و R روی لبه را فشار دهید. سپس می‌توانید دوباره بندهای کنترلرها را وصل کنید.

آموزش اتصال جوی کان به Nintendo Switch lite
نحوه اتصال جوی کان نینتندو سوییچ لایت

هنگامی که Switch Lite را روی حالت خواب قرار می‌دهید، اتصال کنترلرهای جوی‌کان باید بطور خودکار قطع شود. با این حال، آن‌ها هنوز هم در حالت همگام‌سازی قرار دارند، بنابراین فقط کافیست که دکمه home button یا یکی از دکمه‌های face button روی هر یک از کنترلرها را فشار دهید تا دوباره آماده اتصال به کنسول Switch Lite شود.

آیا می‌توانید از کنترلر Pro Controller برای کنسول Nintendo Switch Lite استفاده کنید؟

شما می‌توانید از کنترلر بی‌نظیر Pro Controller برای کنسول Switch Lite خود استفاده کنید فقط کافیست همان مراحل اتصال کنترلر جوی‌کان را دنبال کنید، و این کنترلر عملکرد یکسانی مانند اتصال کنسول اصلی Switch به کنترلر Pro Controller در حالت رومیزی خواهد داشت.

اگر کنترلر Pro Controller را به کمک کابل USB به کنسول خود متصل کرده و کنسول را به درستی روی پایه‌ نگه‌دارنده قرار دهید، احتمالا دیگر سردرد نخواهید گرفت. ما توصیه می‌کنیم که از یک پایه‌ نگه‌دارنده تایید شده توسط کمپانی Nintendo استفاده نمایید. اگر نمی‌دانید که کدام پایه را بخرید، HORI Dual USB Playstand گزینه خوبی است.

نحوه اتصال دسته به نینتندو سوییچ لایت
نحوه اتصال جوی کان نینتندو سوییچ لایت

با استفاده از این پایه نگه‌دارنده، می‌توانید کنسول خود را شارژ کنید و همچنین می‌توانید از جک نگه‌دارنده آن استفاده نمایید زیرا متاسفانه کنسول Switch Lite به همراه خود جک نگهدارنده ندارد. برای شروع کنسول Switch Lite خود را روی پایه نگه‌دارنده قرار دهید، سپس کنترلرهای Pro Controller خود را بردارید و با استفاده از کابل USB آن را همگام‌سازی کنید، و بدین ترتیب سرانجام همه چیز آماده است!

 

منبع: DigitalTrends

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =