نحوه اتصال دسته ایکس باکس وان به آیفون

اتصال دسته ایکس باکس وان به آیفون

اگر بازی کردن با نمایشگر آیفون برایتان دشوار است و در خانه یک کنترلر Xbox One دارید، با اتصال دسته ایکس باکس وان به آیفون می‌توانید با تسلط و قابلیت‌های بهتری بازی مورد علاقه خود را دنبال نمایید. 

اتصال کنترلر حرفه‌ای به گوشی آیفون و اندروید، یکی از جمله کارهای مورد علاقه موبایل گیمرها است که اجازه می‌دهد بدون نیاز به دکمه‌های خسته کننده لمسی گوشی، به صورت حرفه‌ای و با قدرت بیشتری قادر به انجام بازی‌های موبایلی باشید. به لطف به‌روزرسانی سیستم‌عامل iOS 13 اپل، بسیاری از دستگاه‌های اپل، از جمله آیفون، به کاربران اجازه می‌دهند از کنترلر ایکس باکس وان برای انجام بازی‌های خاصی استفاده کنند. اگرچه همه بازی‌های آیفون، از کنترلر را پشتیبانی نمی‌کنند، اما بیشتر بازی‌های محبوب App Store مانند فورتنایت این امکان را دارند.

متصل کردن کنترلر ایکس باکس وان به آیفون خیلی ساده است. نحوه انجام این کار را در ادامه شرح داده‌ایم.

نحوه اتصال دسته ایکس باکس وان به آیفون

قبل از اینکه کنترلر را متصل کنید، باید بدانید آیا کنترلر ایکس باکس وان شما قابلیت بلوتوث دارد یا خیر. کنترلری که این قابلیت را دارد پلاستیکی در اطراف دکمه ایکس باکس داشته که با رنگ بقیه قسمت‌های کنترلر مطابقت دارد. در عوض کنترلرهایی که بلوتوث ندارند مجهز به پلاستیکی هستند که رنگ آن با بامپرها مطابقت دارد، که دکمه‌های RB و LB را در خود جای داده‌اند.

اتصال کنترلر Xbox One آیفون
نحوه اتصال دسته ایکس باکس وان به آیفون

حال اگر کنترلری دارید که قابلیت بلوتوث دارد به ادامه این بخش توجه کنید.

۱. لوگوی ایکس باکس وان را فشار دهید، این لوگو در قسمت مرکزی بالای کنترلر قرار دارد، آن را فشار دهید تا زمانی که نور شروع به چشمک زدن کند. اگر از کنترلری دارید که قبلاً با کنسول ایکس باکس وان جفت شده است، دکمه‌ای را که بین دکمه‌های بامپر ایکس باکس وان قرار دارند را نگه دارید.

۲. گوشی آیفون را بردارید و وارد قسمت تنظیمات شوید.

۳. روی بلوتوث ضربه بزنید، بلوتوث یکی از گزینه‌های اول در این قسمت است.

۴. در این قسمت باید دستگاهی را به نام ” Xbox One Wireless Controller” ببینید.

اتصال دسته Xbox One آیفون
اتصال دسته Xbox One آیفون

۵. روی کنترلر ضربه بزنید و حالا آیفون از شما می‌پرسد که آیا می‌ خواهید این دستگاه‌ ها را جفت کنید.

۶. زمانی که کارتان تمام شد و می‌خواهید اتصال کنترلر را قطع کنید، دوباره وارد قسمت بلوتوث شوید، روی آیکون “i” در کنار نام دستگاه ضربه بزنید و سپس روی ” Disconnect” ضربه بزنید.

 

منبع: Businessinsider

کوروش نیک منش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + نه =